Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves lány úgy döntött,...

13 éves lány úgy döntött, hogy most azzal idegesít, hogy nem eszik. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A fiam nagyon sovány, és az orvos már ránk szólt, így habzsi-dőzsi van. Minden nap a kedvenc kajája, csoki, süti, madártej. Én már híztam, pedig nekem nem kéne.

A lányom kommentje:

-Akkor mostantól én sem eszem, hogy velem is foglalkozz.

Nem is értettem, mindig mindenből ő is kap, mindenből kettőt veszek, sokszor kérdezem tőle is, hogy mit főzzek.

De most úgy látszik, hogy végig akarja vinni ezt, semmit nem hajlandó enni. Már elmagyaráztuk neki, milyen következményei lehetnek. 41 kg volt, már fogyott 2 kg-t, most már 2 sovány gyerek miatt aggódhatok.

Tanárainak szóltam, mert eleve nagyon keveset evett régebben is, azt mondta a suliban nincs rá ideje. Ebédelni 2-kor viszik őket, addigra már a fél osztály rosszul van. Szülőin mondtuk, azt mondta az ofő nem tud mit csinálni, akkor kerülnek sorra. Szünetben állítólag nem ér rá enni. Már mondtam a tanároknak, hogy szóljanak rá, hogy egyen, némelyik csinálja is. Ezen persze még jobban kiakadt, hogy mit égetem én őt ilyenekkel. Már csak azért sem eszik.

Amúgy az osztályban minden kislány kövér, és ő a sztár, hogy jaj, hogy csinálod, hogy ilyen szép alakod van.

Mondtam neki, hogy szép, de azért nem kéne túlzásokba esni. Nem ettől lesz népszerű.

Régebben jártunk egy pszichológushoz, mert adhd-s, de nem nagyon jöttek ki, így abbahagytuk. Én nem nagyon láttam értelmét, nagyon okos, simán a orránál fogva vezette a nőt, nem mondott el neki semmit. 1 éven át nem jött rá a pszichológus, hogy mi is a gondja a gyereknek magával.

Egyébként egész jól kijövünk, ezért nem is értettem ezt az egészet. Hétvégén szoktunk sétálni, uszodába menni, társasozni együtt. De most, hogy nem ő a központ, hanem az öccse, teljesen kiborult.


2020. jan. 28. 22:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
99%

Hát akkor ne egyen. Tudod ki könyörögne neki, ha 13 évesen ennyi esze van.🤦🏽‍♀️

Mivel látja, hogy téged zavar, annál jobban csinálja.

Majd ha egyszer összeesik valahol, akkor elgondolkozik, hogy mennyire "jó buli" koplalni.

2020. jan. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem kell habzsi dozsit csinalni mert a vegen cukor beteg lesz mindketto.

Fozz rendesen es idovel enni fognak.

2020. jan. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
96%
A lányod nem azt mondta,hogy az a problémája hogy nem az ő kedvencét főzöd...Hanem hogy nem foglalkozol vele.Talan ülj le es beszélj vele,hogy mit szeretne mi zavarja,talán ha ez kiderül akkor az evés zavara is megszűnne:)
2020. jan. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
84%
Én nem értem, manapság minden szülő ekkora kretén?
2020. jan. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit furi, hogy a saját aggódásod aggaszt ennyire "hogy engem idegesítsen", "már két sovány gyerekért aggódhatok".

Szerintem is főzz normálisan és ne csinálj játszmát a kajálásból. A kamasz fiúk gyakran soványak, a növekedés miatt. Nem hal èhen. A lány viszont anorexiás lehet, ha állandósul a kóros családi dinamika (nemevés = figyelem), főleg ha erre a kortárs közösség is rátesz testkép-oldalról.

Ha nem boldogulsz, egy evészavarban jártas családterapeuta lenne a legjobb, de első körben azzal próbálkoznék, hogy rájuk hagyom, mennyit esznek, csinálok velük más progit, figyelek, beszélgetek velük és persze nem magamra centrálom a problémákat.

2020. jan. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%
Két nagy büdös pofont le kell keverni neki.Azutan biztos meggondolná,hogy idegesítsen.
2020. jan. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A fiad sovany, de attól, hogy teletomod ot edesseggel, csomó cukorral meg zsírral, attól lehet hogy meghizik, de csak zsir lesz rajta tobb, ami marhára nem egeszseges, es nem szabad hogy cél legyen. NE csokival meg édességgel tomd.

Van akinek alkati kerdes a soványság, ahogy mondták, most novekszik, éhen nem fog halni, es csomo embert ismerek, akik 20 eves korukig nadszalvekonyak voltak, aztan meg hirtelen megemberesedtek, de jóformán a felismerhetetlensegig.. Inkabb arra ugyelj, hogy egészséges legyen amit megesztek, és tápláló. Hogy egyenek napi otszor, ne maradjon ki étkezés. Figyelj hogy sok fehérjét fogyasszanak - húst, tojást, sajtokat. Ismétlem, ne cukorral etesd oket, mert attol meg izomban ugyanolyan sovany gyereked lesz, csak a sok hájtól nem fog esetleg meglátszani rajta. Én a helyedben befejezném amit csinalsz es visszaállnék a régi kerékvágásba, azzal, hogy táplálóbb és fehŕjedúsabb ételeket készitenék, úgy hogy a családban ezt kulon nem hangoztatnám.

Semmi olyan, hogy egyél még, kétszer szedek meg hasonlók.


A lányoddal pedig beszélgess. Kérdezd meg, miben hianyolja, hogy foglalkozz vele. Mitol érezné, hogy vele tobbet foglalkozol. Ha a fiad rendesen eszik, nem foglalkoznék a soványságával, viszont a lányommal annál inkább, mert o pszihés okbol nem eszik es nagyon konnyen anorexiává válhat, ami halálos kimenentelu is lehet.

Kerd ki pszichologus tanácsát, ha nem változik a helyzet.

2020. jan. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, bár nem vagyok a téma avatott szakértője, így csak a saját és környezezem példáit tudom alapul venni megboldugult tini koromból, szóval az javasjol a Ti esetetekben, hogy egyszerűen ne csinálj ebből ügyet. Ne ez legyen a téma. Ne az legyen a drill, hogy: addig nem állsz fel az asztaltól, míg meg nem etted. Hogy el veszem a telefonod, ha nem eszel rendesen.

Stb, stb, ezek csak példák. Nem kell túl tolni. Te főzd meg, amit úgy kb megenne a fiad, lányod, tedd oda a tüzhelyre, Te meg éld az életed nyugalomban. Azért ez a legjobb megoldás és nem más (mindamellett persze, lehet beszélgetni és megkérdezni a kislányt, mi hiányzik az életéből), mert ha neki állsz szankcionálni, az csak olaj a tűzre. Valamiért a tinik így vannak kitalálva, lázadnak minden ellen, kell a dráma és meg akarnak felelni a környezetüknek.

Én is ilyen voltam, meg a tesóim. Egymást vittük bele a hülyeségbe, hogy elérjük a top, 50 kg-os alakot. És azt gondoltam 18 évesen, hogy enyém a világ. Egész nap két piritóst ettem, max egy almát és mellette alig ittam. Képzelheted...

Vőlegényemnek van egy húga, mondjuk ő már lassan nem tini. Szerintem ő délután 4-kor eszik először.... És nem azért, mert nem kap pénzt a kajára. Ő azt gondolja, ez így nem normális. Nulla gyümölcs, nulla zöldség, csak a nutellás kenyér és a sült krumpli, ha iszik is, az is szörp vagy kávé. Állítólag a víztől hányingere van. De most őszintén, párom Édesanyja mit tud tenni? Álljon oda furkós bottal a lány mellé és fenyegesse? Párom Édesanyja amúgy nagyon jól főz és bizony megfőzi a háromfélét a kislány kedvéért (én biztosan nem vetemednék erre, gonosz vagyok, ez van). 20 éves a lány amúgy, ájult már el buszon, mert nem eszik, nem iszik reggel, de mit tud ilyenkor tenni a szülő?

Szóval azt mondom, tanulja meg a Te lányod is a saját kárán, szerintem nem fog bele hallni és talán rájön a saját józan eszével, hogy ez így nem oké. Leírásod alapján Te eleget figyelsz rá. Ha gondolod, kérdezd meg tőle, mi a gondja, elmondja vagy nem, lehet tetszeni akar valakinek vagy csak önértékelési problémája van. Tudod, amikor belenézel a tükörbe és nem látod a valóságot. De hansgúllyozom, a tiniket nehéz sokszor megérteni és van, hogy nincs racionális magyarázat a viselkedésükre.

2020. jan. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Egy sovány fiú bármikor meghízhat, de ha teletömöd minden szarral és elhízik, meg súlyos betegséget kap tőle, akkor azt már nehéz lesz visszafordítani. Normálisan főzz, ne tömjed egészségtelen dolgokkal. Kamasz fiúk amúgy is soványok általában.

A szegény lányod meg nem azt akarja, hogy neki is a kedvenc szarjait vedd, hanem hogy figyelj rá. Oké, írtad vannak közös programjaitok, de attól még nem biztos, hogy odafigyelsz rá, meghallgatod, megérted. Igazi törődésre van szüksége, hosszú beszélgetésekre, ahol nem olyanokat mondasz, hogy “egyél má, ne idegesíts engem”. Komoly evészavar alakulhat ki, ha így folytatjátok, de gondolom nem érted ennek a súlyosságát, csak “téged idegesít”. Ha egyedül nem megy, kérjétek evészavarokban jártas szakember segítségét.

2020. jan. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Gratulálok.

Az orvos figyelmeztetett hogy normálisan kellene táplálni a gyerekeidet, erre te megtömöd őket madártejjel, meg minden szeméttel.

Nagyon rossz az amit a lânyod csinál, de még mindig jobb mintha cukorbeteg lenne belőle a Te hülyeséged miatt.

Arra nem gondoltál hogy csirkét, halat, nyers zöldséget, gyümölcsöt, kölest, bulgurt stb is lehet enni? Nem hiszem hogy akkora csórósâg van hogy ne tudnál kicsit minőségibb kajákat csinâlni.

Kétlem hogy a doki azt javasolta hogy édességen hízlald bármelyik gyerekedet...

A lányod meg valószínűleg elhanyagolva érzi magát. Nem érted mit akar kifejezni, pedig te írtad le... azért nem eszik hogy vele is foglalkozz.

A legkisebb problémája hogy vékony. Valamiért azt érzi nem érdekel téged. Gondoltál már arra hogy beszélgess vele?

A fiadat meg be kéne iratni valami sportra amit szívesen csinál, és értelmes dolgokkal etetni.

2020. jan. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!