Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 11 és 8 éves testvéreket...

11 és 8 éves testvéreket mennyi időre hagyjátok otthon egyedül?

Figyelt kérdés
2020. jan. 30. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Kb 1 órára.
2020. jan. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Pár óra maximum.
2020. jan. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Ekkorák a fiaim.

Nagy családi ház, nagy udvar, kazán (fatüzeléses, rakni kell rá 3 óránként), kutya.

Egy buszfordultáig hagyom, ez jó esetben másfél óra. Tovább nem. Udvarra nem mehetnek ki (nem szeretem ha a kicsi kutyázik, behergeli aztán nem tud rászólni) Ha a nagy van csak otthon, neki beállítom a termosztátot hogy ne kazánfüggő legyen a hőmérséklet, megmutatom milyen kaját tud enni, telefonszámok a hűtőn meg a saját telefonjában, nem megy ki nagyon ő sem, van kulcsa, ismeri a buszmenetrendet, ha valami van be tud menni a varosba. Szóval csak ő otthon maradhat egész napra is, értsd 8 órára amíg dolgozunk plusz 1 mire valaki hazaér.

A kicsi egyedül max másfél órára, szigorúan bent. Telefont olyankor neki is otthagyok, tudja hogy engem hogy kell hivnia.

Szomszédokat ismerjük, ha nagy gáz van, nekik is lehet szólni.

2020. jan. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
0%
Nekem 15,13,12 de még sosem voltak otthon egyedül!Nem is szeretném!Okosak,érettek,de akkor is csak gyerekek!
2020. jan. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó, nagyon burokban se jó ám nevelni őket, így sose lesznek önállóak, a problémamegoldó képességük sem fejlődik. 12 évesen főztem, egyedül mentem mindenhova, 13 évesen diákmunkám volt, lovakat gondoztam, 15 évesen szerintem semmi nem volt, amit ne oldottam volna meg egyedül, szereltem, fát vágtam, háztartást vezettem, gyerekre vigyáztam.
2020. jan. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg is zakkantam volna, ha 15 évesen egy pillanatra se hagytak volna egyedül...

Az enyémek tavasszal lesznek 8 és 10 évesek. Nem szeretem őket egyedül hagyni. Elő szokott fordulni, ha mondjuk nincs kedvük lejönni velem vásárolni, de ez nagyon maximum fél óra. Pedig tudom, hogy semmit nem csinálnak.

Bár ez inkább a kicsi miatt van. A nagyot hagytam már otthon teljesen egyedül egy órát, attól valahogy nyugodtabb voltam, mint amikor ketten vannak.

Van olyan pedagógusként dolgozó, nagyon megfontolt ismerősöm, aki a 9 évesét már simán otthon hagyja egész napra iskolaszünetben. Ilyen is van.

2020. jan. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Max 1 óra. De csak ha semmi más megoldás nincs. Pl én 9 kor indulok dolgozni, a férjem pedig 10 re ér haza. Este. 3 műszakosok vagyunk mindketten. A nagy 11 a kicsi 7
2020. jan. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én már 7 évesen egyedül voltam otthon 6-(7 órán keresztül.


Miért kell úgy félteni őket?

2020. febr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%

"Én már 7 évesen egyedül voltam otthon 6-(7 órán keresztül.


Miért kell úgy félteni őket?"

Mert én pl. nem voltam otthon ennyi idősen egyedül, úgyhogy nekem ez nem is normális. És az enyémek sem szeretnek egyedül lenni, elviselik egy rövid időre, ha úgy alakul, de nagyobb biztonságban érzik magukat, ha van otthon felnőtt. És ez az ő korukban szerintem teljesen rendben van.

2020. febr. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!