Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan vegyem rá a lányomat...

Hogyan vegyem rá a lányomat hogy rendesen felöltözzön?

Figyelt kérdés

A lányom most 15, és egyszerűen borzasztó látni milyen lengén öltözik. Tavaly még rendesen fel tudtam öltöztetni, de idén mondta hogy kell neki új télikabát, és mondta hogy majd a barátnőkkel együtt elmennek plázázni, és vesz magának (hiba volt engedni).


Ilyet vettek: [link]


A suliban most ez a divat, a többi kislány is hasonló kis semmilyen, derékig vagy még addig sem érő dzsekikben flangál. Alá maximum egy pólót meg egy vékony pulcsit vesz, és természetesen a boka is kint. Hiába mondom hogy hosszabb kabát kellene, jobban öltözzön fel, ne hagyja pucéran a bokáját, ebből már többször veszekedés is volt.

Most azt tervezem hogy veszek neki egy rendes, combközépig érő vastag meleg szőrmés télikabátot.

Már ki is néztem neki egy ilyen szép kis darabot: [link]


Úgy érzem hogy mostmár az asztalra kell csapnom, és ha más nem akkor ráparancsolni, mert nem bírom nézni hogy ezekben a hidegekben miket vesz magára. Szerintetek jó ötlet?



2020. febr. 9. 20:51
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Az első link hibásan íródott ki, ide teszem: [link]
2020. febr. 9. 20:56
 2/20 A kérdező kommentje:
-.- : [link]
2020. febr. 9. 20:57
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Én a magam fiatalságából indulok ki.Anyu ugyanígy mondta, hogy öltözzek fel normálisan ne legyen ki állandóan a derekam(akkor volt divat a haspóló) hát nem hatott meg semmi.Amikor aztán lett egy jó kis felfázásom, de olyan fél percenként wc-re járós és fájdalmas mint állat, onnantól magam öltöztem értelmesebben.Nem fogsz rá hatni, mert ebben a korba viszi a legjobban a csordaszellem.Lehet hogy ezt a hosszabb kabátot felveszi, de én azért nagy reményeket nem fűznék hozzá..nem akar kiríni a tömegből, meg a menők közül..
2020. febr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy se fog menni, a kortárs hatás nyomása sokkal nagyobb, szeretne beilleszkedni, olyan akar lenni, mint a többi lesz. Ez az ő korában normális, viszont valóban nagyon káros ez az öltözködési trend. :/
2020. febr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
Hát, ha nem bokavillantós a gatyája és nem vászoncipőben van, ebben a dzsekiben és sálban a mostani 10 fokban azért nem fog fázni. Persze mínuszokban elkel a hosszú és vastag kabát.
2020. febr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos nem nagyon tudsz rá hatni. Max felveszi ezt a vastag kabátot amikor latod, amikor meg nem latod semmilyen kabátot. A tinik tényleg csak a saját kárukon tanulnak, ahogy írta már valaki korábban.
2020. febr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%

42 éves vagyok, de nem nagyon értem miért kellene a gyereknek 5-10 Celsiusban úgy öltözni, mintha -20 Celsius lenne....

(És a felfázás még mindig nem a hidegtől van, hanem baktériumok okozzák)

2020. febr. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen felesleges megvenned a kabátot, ha egy tisztességes gyerek hozzá se fog nyúlni. Közösen vele vegyél kabátot a hidegebb időre amit fel is vesz. Esetleg olyan helyen ahol a barátai nem látnak, ha túl égőnek talál. Az asztalra csapkodással sokra nem mész, a mostani állapotában az a fő feladata hogy ellent mondjon és kialakuljon a saját személyisége ami független tőled.
2020. febr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%
Semmilyen kabátot sem hordtam ilyen idős koromban,csak felvettem 2-3 pulcsit,mégis élek pedig lassan 40 leszek.
2020. febr. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%
És ez most így tél vége fele jut eszedbe? 😁
2020. febr. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!