Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mitől lehet az, hogy egy 11...

Mitől lehet az, hogy egy 11 éves kislány nem igazán kommunikál felnőttekkel? Pl. Nem köszön vissza, ha ráköszön osztalytárs szülője, vagy nem válaszol kérdésére?

Figyelt kérdés
2020. febr. 10. 09:31
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Nem lett megnevelve!
2020. febr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Előfordulhat, hogy kényelmetlenül érzi magát, mert nem tudja, hogyan szólítsa meg, hogyan köszönjön, hogyan válaszoljon.

Én speciel hülyét kapok attól, hogy az alsós gyerekemnél tök természetes, hogy tegezi a tanárait. X néni a megszólítás, de sziát köszön és tegezve beszél hozzá.

Ha egy ilyen kisgyerek találkozik egy olyan felnőttel, akit ez zavar (joggal) és még szóvá is teszi, akkor utána a gyerek összezavarodik és nem fogja tudni, hogy kivel, hogyan beszéljen, inkább nem beszél senkivel.

2020. febr. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudja, melyik köszönési formát kellene használni, vagy hogyan fogalmazza meg a választ úgy, hogy ne kelljen se tegeződni, se magázódni.
2020. febr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

A visszaköszönés hiánya lehet neveletlenség is, de csöppet se biztos, hogy tudja, hogy az illető felnőtt egy osztálytársa szülője. Egy ismeretlen ember ráköszön, ő meg zavarba jön, mert nem ismeri, és nem köszön vissza.

Ha nem válaszol a kérdésre, akkor nyilván zavarban van. Talán visszahúzódóbb, de lehet, hogy nincs elég önbizalma, nem szokta meg, hogy bátran beszélhet (mert mondjuk a szülei sokszor leugatták, ha véleményt mondott valamiről).

2020. febr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

"Ha egy ilyen kisgyerek találkozik egy olyan felnőttel, akit ez zavar (joggal) és még szóvá is teszi, akkor utána a gyerek összezavarodik és nem fogja tudni, hogy kivel, hogyan beszéljen, inkább nem beszél senkivel."


Na ezért. Az egyik szóvá teszi, ha tegezi, a másik szóvá teszi, ha magázza.

Ha nem azt mondja, hogy csá, akkor nyilván nem havernek tekint. Tisztelettel is lehet mondani, hogy szia.

2020. febr. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

Fèlénk, nem tudja melyik köszönesi formát használja.

Kislány koromban velem is volt ilyen.

2020. febr. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%
Félénk. Semmi extra.
2020. febr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
97%

Én is azt gondolom, hogy nincs elég önbizalma köszönni. Elég ha egyszer kétszer leugatták, hogy "nem jól" köszön és egy félénkebb gyerek már nem próbálkozik.

Hogy az én gyerekkoromból is hozzak példát: az alsós tanárom úgy tanított, hogy napszaknak megfelelően köszönjünk, ne csókolomozzunk már férfiakat. Anyám meg még akkor is lebąszott, amikor fiatal felnőttként nem "csókolommal" köszöntem a szomszéd pasinak! A barátnőm meg lesziázta a fiatal osztálytársának anyukáját, akiről joggal feltételeznénk, hogy ki nem állhatja a csókolomozást, na ő is kapott egy fejmosást, hogy milyen tiszteletlen, hogy nem csókolomozott! Szóval a felnőttek sem minden esetben vannak tisztában, hogy mi az illem, össze-vissza beszélnek, akkor a gyerek honnan tudhatná?

2020. febr. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

7es vagyok. Írok egy másik példát.

Akkor is gyerek voltam. Mindig zavarba jöttem, félénk is voltam. A tanárok ezt sose vették figyelembe. Kiàlltam felelni, megkukultam, ràm szóltak, biztos nem tanultam. Egyszer egy verset nem tudtam végig elmondani. A tanárnö nagyon csúnyán kiosztott, milyen ember vagyok? Nem szégyellem magam? Meg ilyenek. Pedig készültem.

Középsuliban pont ezert egy tanár meg is szégyenített a táblánál. Bas.ztatott és egész órán a táblánàl kellett állnom bünzetésböl. Persze idővel kinőttem ezt. Nem tudom hogyan és mikor. Ugye akkoriban nem volt ez a , ha gond van elmegyünk pszichiáterhez, bár jó lett volna, mert sokat szenvedtem ettől az érzéstől.

2020. febr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%
Őszintén, jól teszi, idegenekkel nem állunk csak úgy szóba.
2020. febr. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!