Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Létezik olyan bűn, ami miatt...

Létezik olyan bűn, ami miatt egy gyerek azt érdemli, hogy a szülője kezet emeljen rá?

Figyelt kérdés
17éves a fiúnk, eddig többnyire probléma mentes, jó magaviseletű gyerek volt. Most mégis nagyon rossz dolgot tett, történt ugyanis, hogy valami miatt összevesztek a barátnőjével, és emiatt tenyérrel arcon ütötte a kislányt. A szülei megtudták, és felháborodva kérdőre vontak minket, szerencsére el tudtam simítani, és lebeszélem őket a rendőrségi feljelentésről. De sajnos a férjem nem tudtam megnyugtatni. Több, mint 30 éve ismerem, mindig is egy jámbor, jóindulatú pacifista ember volt, most mégis annyira feldühödött, hogy megütötte a fiúnkat. Annyira megszorította a gyerek vállát, hogy most 3nap után még mindig kék-zöld. Kettőnk közül mindig én voltam a szigorúbb szülő, ő pedig mindenben elnézőbb, de ez esetben nemtud szemet húnyni. Mindent elvett a gyerektől, nem mehet sehova, még a tvt is kihozta a szobájából. Úgy volt, hogy hamarosan kezdi csinálni a jogsit, de azt is megvonta tőle. Tudom, hogy nagyon csúnya dolgot tett azzal, hogy megütötte a kislányt, de ezzel valóban azt érdemli, hogy a saját apja is kezet emeljen rá?

2020. márc. 19. 12:17
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
85%
Ha gyerek idősebb lenne, ezért akár letöltendőre is ítélhetnék. Ott meg aztán majdnem úgy tekintenének rá emiatt, mint egy pedofílra. Odabent nemigen úszná meg egy pofonnal...
2020. márc. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%
Igen meg! Mi lesz kesobb? Okollel uti majd a noket?
2020. márc. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Itt nem csak pofonról van szó, több napon túl gyógyuló sérülést okozott azzal, hogy úgy megszorította a vállát. Azóta a bal kezét alig tudja használja, és aludni sem tud azon az oldalán.
2020. márc. 19. 12:38
 4/27 anonim ***** válasza:
92%

Persze hogy megérdemli!! 17 éves...mi lesz később!? Mégis hogy mert kezet emelni egy gyenge nőre?? Mit képzel magáról?

Nagyon jol cselekedett az apja!

2020. márc. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
95%
Férfi nőt sose üt meg! SOHA!
2020. márc. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%
Az én fiam csak 8 éves. Még az oviban egyszer panasz volt rá, hogy meghúzta egy kislány haját. Az én gyermekem sem úszta meg az apjával egy éjnye-bejnyével. Ugyan nem verte meg, de megtanúlta, hogy nemszabad így viselkednie. A férjed lehet akármennyire jámbor, egy ilyet eset felett nem lehet csak úgy szemet húnyni. A férjedben van egy jó adag igazságérzet, és ezzel hosszútávon csak jött tett a gyereknek.
2020. márc. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Természetesen én sem vettem félválról, nagyon dühös voltam, és megtaláltam volna a módját, hogy megbüntessem, és megtanítsam, hogy ilyet nem szabad csinálnia. De szerintem ezzel a férjem átesett a ló túloldalára, a gyerek ebből azt látja, hogy az agresszió a megoldás.
2020. márc. 19. 12:54
 8/27 anonim ***** válasza:
68%
Ilyenkor elgondolkodok azon h milyen nevelést kap tőletek valójában a gyereketek. Csak úgy élből, hirtelen felindulásból egy 17 éves fiú nem üt meg egy lányt. Azt meg h az apja hirtelen lett ilyen agresszív, azt sem hiszem el. Sztem v nem tudsz mindenről, v nagyon félreismerted a férjedet. Lehet a fiadnak nem ez az első stiklije az apjánál. És a fiad nem csúnya dolgot tett, azt egy kisgyerek tesz, hanem testileg bántalmazott egy nála gyengébbet. Ha már olyan nagyfiú h barátnője van, el kéne neki magyarázni az alapvető dolgokat is, pl egy férfi nem üt meg egy nőt... egy fiú sem egy lányt. Hagyd csillapodni a dolgokat, és utána kérdezz rá a férjednél a valódi indokra.
2020. márc. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
87%

megtaláltam volna a módját, hogy megbüntessem, és megtanítsam, hogy ilyet nem szabad csinálnia."


És hogyan? Megmondod neki, hogy jajj kisfiam, ez nagyon csúnya dolog volt, ilyet nem szabad csinálni, mostantól nem viszem neked ágyba a vajas kiflit? Nem véletlenül van két szülő, te anya vagy, bizonyos határon túl a te szavad nem nyom már annyit a latba, olyankor jön egy jó erős atyai pofon, amire most igencsak nagy szükség is volt. Remélem a fiad tanul belőle.

2020. márc. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon is jól tette a férjed, még talán idejében kapta azt a bizonyos atyai pofont, es nem lesz nő verő a fiadbol ...
2020. márc. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!