Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit es hany evesen tudott...

Mit es hany evesen tudott eloszor onalloan fozni a gyereketek?

Figyelt kérdés
Irjatok etelt es eletkort.

2020. ápr. 4. 09:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
22%
5 évesen rántottát, virslit, kockalevest, főtt tésztát. Most lesz 7, mar rántott hus is megy neki.
2020. ápr. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

#1 5 évesen forró vízhez engedted? Jobb esetben is szék kell hozzá, hogy felérje. Ez nagyon veszélyes. Ha ott állsz mellette, akkor meg nem onalloan csinálta.

10 évesen steak krumplit a sütőben. Levest is akkor főzött először. Akkor már megpucolta, felvágta a zöldségeket.

Persze úgy, hogy a közelben voltam.

2020. ápr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
40%

7 évesem már egy éve Gofrit süt. Èn keverem be a tésztát, habár betudná keverni a tésztát de ahhoz lusta. Aztán ott hagyom és kb 30 percig egyedül süti a gofrikat.


A nagy most kezdett el 9 évesen tök egyedül tésztát fözni. Ez tényleg totál egyedül megy neki. Ès nem rég rántottát is csinált telejesen egyedül.

2020. ápr. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
71%

Rakontrázok!😊 Szüleim gyermeke már egészen a kibujástól meg tudott csinálni mindent és még versenyekre is járt már abban az időben 😁 igazi sztár séf lett belőle.

Ja és most neki van ugyan ilyen ügyes és okos gyermeke 😜😍💕

2020. ápr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
42%
Hát a kilenc évesem még nem tud, mert retteg a tűztől, pedig próbáltam agitálni, hogy legalább gyertyán gyakoroljunk. Vágni tud persze, meg kenni, meg a mikrót tudja használni, tojást is már feltör, tésztát is gyúr velem, ha kedve van, és egyszer kivette a tepsit a sütőből kesztyűvel. Tervben van, hogy a virsliig és rizsig eljussunk, mert egyedül vagyunk kistesóstul és nem igazán tud más vigyázni rájuk, ha nálam beüt netán a kórság.
2020. ápr. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

Önállóan? Az azt jelenti, hogy egyedül fog neki, és egyedül fejezi be, segítség nélkül. Így értetted?


Mert a rántott húst az 5 éves kisunokám is remekül és lelkesen panírozta, és mert én utálom csinálni, komoly segítség volt. De önállóan?


Nos, 10 évesen a lányom elég sokat volt egyedül otthon, az apja két hónapos kiküldetésben volt, én meg a beteg anyámat gondoztam, este, mire hazamentem, meleg szendviccsel várt, amit a mikróban készített. Nem volt az tökéletes, de könnyek szöktek a szemembe, amikor elém tálalta.


12 évesen palacsintát sütött. Én utálom a palacsintát, ezért nem is tudtam jól elkészíteni soha, de ő meg az apja szerették, hát megcsinálta.


14 évesen főzött először teljes ebédet szünidőben. Na nem töltött káposztát, hanem mondjuk krumpli levest, bolognait, csirkepaprikást, meg neve nincs kajákat, amiket ő talált ki. De ehetőek voltak.:)

2020. ápr. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Fiam 7 éves, annyit tud, hogyan kell bekapcsolni a főzőlapot, de hogy egyedül főzzön...

Én 25 évesen főztem életemben először egyedül, mikor elköltözzem otthonról. Segíteni segítettem, előkészíteni, zöldséget hámozni, panírozni, de sohasem főztem egyedül.

2020. ápr. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%
Fiam kB. 13, lányom 11 éves korától mozog egyedül a konyhában. De ez a fiúnál sokáig rántotta és melegszendvicsben merült ki. A lányom tojás és palacsinta készítésben jártas. A fiam 17 körül kezdett el bonyolultabb kajákat megfozni, a lány még ugyan ott tart. Ő 13 éves.
2020. ápr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
37%

2es igen, odaengedtem a tűzhelyhez. Megtanulta, hogy a forró az forró. Csipesszel meg simán ki tudta szedni a virslit a vízből, széket odatolta. A mai napig imád főzni, folyton ott van a konyhában, segíty igen, kést is adok a kezébe, húst is vág, krumplit pucol, paníroz. Ez érdekli a legjobban, most tiltsam meg? 5-7 évesen én ia meg tudtam csinálni egy virslit, vagy egy rántottát, 10 évesen húslevest, frankfurti levest főztem. Levizsgáztam, a szakmám is megvan, bár már nem dolgozom benne a család miatt. Mondjuk a nagyfiam 2-3 éves korától jött a konyhába, kavargatta a kaját, segített, szóval nyilván van már egy pici rálátása is igen. Szerintem nem olyan hihetetlen ez, a gyerek érdeklődésén és nevelésén is múlik.

1es voltam.

2020. ápr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
33%
Amúgy nem csodagyerek, csak ez az egyetlen dolog, ami egész pici kora óta érdekli. Ha nem érdekelné, nem erőltetném.
2020. ápr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!