Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Zsebpénz egy 12 és egy 9 éves...

Zsebpénz egy 12 és egy 9 éves gyereknek?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják hogy ne adjak nekik zsebpénzt de igazábol miért ne? A 12 éves viszonylag jó gyerek és ilyenkor szerintem illik egy keveset adni.. És a 9 évesnek? O nagyon jó gyerek, viszont nem korai? Ti mikor kezdtétek el a zsebpénzt adni és mennyit mennyi idōnként?

2020. ápr. 8. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

kérdés, hogy mire szeretné költeni, talán az lehet a legnagyobb gond, ha "hülyeségre" megy el.

De 1-2 ezret nyugodtan adj nekik.

2020. ápr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
35%

9 évesnek minek???


12 évesnek, ha minden más fizetve van (kaja, telefon, iskolai kiadások,...), na akkor heti 1000. max.



(De majd mindjárt jön valaki, aki leírja, hogy ő havi 350.000 forintot ad, hogy megtanulja a pénz kezelését.)

2020. ápr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Én tizenévesnek (13) adok elég sokat..

9 évesnek még felesleges, de a 12-nek lassan lehet.

2020. ápr. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Én adnék. A 7 évesemnek is van, nem költi, csak nagy ritkán. Általában az aprót kapja meg, néha pedig ment az apjával maszekolni, ott is kapott egy 500ast. Tudja, hogy nem költheti butaságra, addig gyűjti, ameddig elég nem lesz neki a kívant dologra. Nagyon élvezi,amikor meg tudja venni a 2-3-4ezer forintos autot, vagy legót, mert összegyűlt neki annyi.
2020. ápr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

“Illik adni” meg “olyan jó gyerek” mivan??? :D

Ezek milyen feltételek? Kétlem, hogy illik-nem illikhez kéne ezt kötni. Ha akarsz adni és megteheted, akkor adsz, ha nem, akkor nem.

Én úgy gondolom, hogy 9 èvesen is lehet olyan, amire szívesen gyűjt. Én iskolakezdéskor kezdtem el adni, minden hétfőn egy megbeszélt összeget (nem emlékszem pontosan, talán 1500Ft-ot) költhetett az iskolabüfèben, vagy vásárláskor, amikor elvittük magunkkal, gyűjtögethette is, ha valami nagyobb dolgot akart. Igazából szerintem egy 9 éves meg egy 12 éves is ugyan ezekre költené (sulibüfé, édesség...) ilyen téren nincs különbség a kèt életkor között.

2020. ápr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne úgy fogd fel, hogy jó gyerek akkor megérdemli. Inkább az legyen, hogy a 12 évesnek már adsz, de elmagyarázod, hogy mi mindenre lehet költeni/félretenni, ha ügyesen megspórol belőle X összeget, akkor gyűjtheti valami nagyra és kiegészítitek.
2020. ápr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Havonta annyi*ezret kap, ahanyadik osztályba jár. Jelenleg harmadikos. Oviban is kapott már, bár jelenleg ez inkább amolyan megtakarítás. Számlára megy, és megbeszéltük, hogy majd olyan dolgok lehetnek belőle, amikre mi nem tudunk/akarunk áldozni, mert drágák, de neki fontos. Ilyen pl egy jó (!) bicikli, ami ugye százezres nagyságrend. Vagy majd egy számítógép/laptop, ha szükséges. Esetleg majd a jogosítvány... Ilyesmik.

Persze van készpénze is, de ezek általában az ünnepekre kapott összegek, és ezt is egy idő után kéri, hogy tegyem a számlájára.

9 éves, semmire, de SEMMIRE nincs szüksége, olyanra, amit mi ne vennénk meg neki. Nem kap meg mindent/bármit, de ugye az nem is kell (pl naponta a büféből péksüti, chips, üdítő, vagy telefon, mindenféle divat-szirszar, de nyilván nem ridegtartással neveljük ;))

2020. ápr. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
12 évesnek természetesen adni kellene, amennyiben belefér. Érezni fogja, hogy milyen legózni az összeggel, spórolni, gyűjteni, priorizálni, mégha nem is élesben és téttel történik ez, csak mondjuk két hobbi/szórakozáshoz köthető dolog között.
2020. ápr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!