Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti elengednétek 16 évesen...

Ti elengednétek 16 évesen házibuliba?

Figyelt kérdés
Nem a vírus ideje alatt gondoltam. Sokat veszekszünk, mert nem engedem el ilyen buliba. Ismerem azokat akikkel menne és tudnám hol van aki szervezi a bulit a szüleivel is tudnék beszélni. Viszont én nem akarom elengedni délután ha találkozni akar a barátaival 7 óráig megteheti, estére nem engedem. De engem hibáztat, hogy nem engedem tovább és senkihez ezért kiközösítik mivel ő nem megy a barátaival ezért elmondása szerint nem vonják be a beszélgetésekbe és csak a közös programokról beszélnek. Zárkozottabb lett mióta nem engedtem és egyáltalán nem találkozik senkivel. Örülök hogy nem megy sehova csak velem sem nyitott. De a buliban biztos lenne alkohol én pedig 40 éves vagyok és nagyon elítélem az ívást 1 pohár pezsgő belefér ünnepekkor és ennyi. Elfog múlni ez a zárkózottság mert kinővi és meglátja hogy igazam volt? Ti 16 éves gyereketeknek miket engedtetek meg?

2020. ápr. 21. 21:43
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
96%

16 évesen 7-re otthon kell lennie? Ez szerintem durva. Persze sok függ attól, hogy mennyire érett a gyereked, de szerintem túlzásba viszed, és tényleg csak el fogja veszíteni a barátait.

Bár szülő még nem vagyok, a saját példámat tudom felhozni, én mehettem bulizni 16 évesen, még diszkóba is, vittek, jöttek értem, tudták hol vagyok, végig elértek, de mehettem. Házibuliba is engedtek. Nem lettel lezüllöt alkesz, 18 évesen megismertem életem szerelmét, most 8 évvel később az első babánkkal vagyok várandós.

Szerintem örülj annak, hogy amúgy népszerű lenne, és ne rontsd el a gimis éveit. Ismerek olyat, akinek a hasonló korú lánya hetekre elszökött otthonról, mert ennyire tiltják.

2020. ápr. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ha ismered a szülőket is, akkor teljesen nyugodtan engedheted néha. Én azt mondom, hogy inkább most igyon egy picit ismerősöknél házibuliban, mint mondjuk az legyen, hogy egyetemre megy koliba, aztán ott detoxba issza magát, hogy bepótolja. Nyilván nem ez a két véglet van, de benne van ez is a pakliban.

Ráadásul a barátai is mellőzik, téged fog miatta hibáztatni, részben jogosan, és erre a kapcsolatotok is rá fog menni, neki is lesznek problémái az emberek között később. Senkinek nem jó ez.

Engem anno anyukám sok tanár által felügyelt, alkoholmentes, kilencig tartó általános iskolai sulibuliba (11-14 éves korosztály) nem engedett el, és meg is lett a következménye. Folyamatosan azzal áltatom magam, hogy nekem nincs rá igényem, pedig csak nem akarok szomorú lenni azért mert nem lehet...

2020. ápr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
91%
13 éves koromban kellett hétre hazamennem, kilencedikben már szilveszterezhettem a, barátaimmal, amennyiben tudták, kivel vagyok és hol. Megengedném.
2020. ápr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
93%

Én 16 évesen mentem először bulizni. Nem volt semmi gond. Igen, isznak ilyenkor, de ha jól nevelted akkor nem a sárga földig fogja leinni magát és nem fog fűvel fával összejönni. Beszéljetek meg egy szabályt, pl bulizhat eddig, ihat ennyit, 3ra érte mész és mész. Nem tartja be nem mehet.

Nem kell ennyire szigorúnak lenni, mert meg fog gyűlölni, 2 év múlva lelép, hallani sem fogsz róla. Ezt akarod? Azok a gyerekek lesznek függők, kezdenek el inni akiket ennyire szigorúan fognak a szülei. Elhiszem, hogy félted, de ez nem megoldás.

2020. ápr. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
Uhh, ne már. Nagyon szigorú vagy, meg fog utálni, a barátai pedig őt. Normális viszonyt szeretnél a gyerekeddel? Akkor ne csináld ezt vele. 14 évesen már én is a barátaimmal szilveszterezhettem, mehettem bárhova, ha jó gyerek voltam, és tudták hol vagyok. Sosem kellett kamuznom, tudták is, hogy igazat mondok, megbíztak bennem. De ha mindentől tiltod, csak hazudni fog, és lelépni, amint lehet... Gondold át, mit szeretnél szerintem.
2020. ápr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Egyszer megtudtam, hogy kipróbálta a cigit azóta sehova sem engedem. Volt barátja, de nem olyan komoly és ismertem azért engedtem meg. Népszerű a barátai körében, annyi barátja van hogy a nevüket nem tudtam megjegyezni, de mostmár ha kérdezem bármelyikről azt mondja nem beszél velük hála nekem. Én erre azt mondom majd elmúlik, de hogy lehet hogy mindenért engem hibáztat?! Mondtam hogy napközbe elmehet 2-3 órára ha tudom hol van és kivel de azt mondta nem fogja kinevettetni magát(ezt nem értem mire mondta) azt mondja a barátainak, hogy nincs kedve menni vagy programokat talál ki hogy azért nem ér rá elmenni 1-2 buliba. Szilvesztert végig zokogta, hogy a nagyszüleivel, velem, a húgával és a testvéreimmel (magyarul a családjával kellett töltenie) mert hogy küldtek neki a videókat hogy szórakoznak és neki rossz volt látni. Szerintem nem én vagyok szigorú csak kamaszodik nem lehet? Mit lehetne tennem, hogy újra nevessen mindennap és beszélgessen velem vagy akár emberekkel anélkül hogy estig elkéne engednem?
2020. ápr. 21. 22:45
 7/45 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan, te nem voltál tini? Vagy téged is ennyire rövid pórázon fogtak, és azt hiszed ez a normális?

Kipróbálta a cigit, na és akkor mi van? Tini, kíváncsi, nincs azzal semmi baj, ha kipróbálja.

Teljesen megértem, hogy 2-3 órára nem megy el, hiszen ez ciki, azért mondta, hogy nem fogja kinevettetni magát, mert ő lenne az egyetlen, aki csak ennyit lehet ott. Gondolkozz egy kicsit modern tini fejjel.

Azt is megértem, hogy szilveszterkor nem érezte jól magát, az összes barátja együtt volt, neki meg a családdal kellett jópofizni. Szerinted ez 16 évesen jó program? Nem, nem az. Valószínűleg én is sírtam volna ennyi idősen...

Mit tehetnél? Ne tedd tönkre a tini éveit, és akkor nem lesz depressziós, nem fog megutálni. Mindenki azt írja, hogy túl szigorú vagy, hidd el, nem véletlenül... Ha nem is hiszel nekünk, csak tegyél egy próbát. Engedd el normálisan, addig, ameddig a többi barátja elmehet, mondd meg, hogy csak annyit szeretnél, hogy tudd, hol van. Rá fogsz jönni, hogy ez így a normális, és el kell fogadnod, hogy lassan felnőtt lesz, nem 10 éves már.

2020. ápr. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
95%

15- 16 évesen 4 napos fesztiválokra mentünk.

Könyörgöm ilyen anyákeszembe, legalább gondolkodjatok el, hogy miért teszitek tönkre a gyereketek életét!!


25N

2020. ápr. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
87%

A lányod 16 éves, nem 12. Bár én pl 11évesen is együtt szilvesztereztem a barátnőimmel, úgy, hogy nem voltak szülők. Délután csináltunk kaját, este 2 cidert osztottunk szét 6unk között, egész este hülyültünk és filmeztünk. Ebből lett egy hagyomány, utána 15 éves korunkig így volt minden évben, bár a végén már pezsgővel koccintottunk. Aztán még 16 évesen voltam egy nagyobb házibuliban, 17évesen egy kisebben, utána meguntam és azota itthon vagyok szilveszterkor. Ez tiniknél nagy eseménynek számít, aztán ugyis mindneki ráun.

Te nem voltál tini vagy mi az isten? Nálunk pl ez úgy működött, hogy mindenhova anyukam vitt el, ha egyik helyről átmentünk a másikra akkor vagy felhívtam, vagy írtam sms-t, a végén ő szedett össze. De házibuliban úgyis 1 helyen lesz. Én is lerészegedtem párszor, volt, hogy túlzásba is esetem de tanultam a dologból, most már tudom, hogyan kell mértéket tartani. Cigit is kipróbaltam, mint mindenki, de nem szoktam rá, ugyan úgy rosszul vagyok tőle. Őszinten nem is emlekszem, hogy mikor ittam utoljára alkoholt, talán tavaly ősszel, pedig 23 éves vagyok és járok szórakozni.

Ami te csinálsz az arra jó, hogy a lányod kimarad a bulikból, romlik a kapcsolata a barátaival, de főképp veled. Amint lehetősége lesz rá, bepótólja a bulizást csak éppen nem fogja tudni, hogy hol a határ. Ráadásul egy kritikus időszakában rontod a vele való kapcsolatodat.

2020. ápr. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%

Mit lehetne tenni?

Ha ez a kérdés igaz, akkor ahogy vége a vírusnak húzz el egy pszichológushoz, talán nem késő. Talán....

2020. ápr. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!