Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy 10-11 éves FIÚNAK illik...

Egy 10-11 éves FIÚNAK illik tudnia/szokták tudni a menstruáció létezését, mibenlétét?

Figyelt kérdés

Csak hogy nagyjából mi az, hogy működik, nem a legnagyobb részletekre gondolok.


Nagyon meglepődtem, ugyanis a majdnem 11 éves unokaöcsémnek fogalma sincs hogy mi az a "menstruáció", nem is ismerte a szót. Pedig van két kamasz nővére is ha ez számít.


Szerintetek szokták ennyi idősen tudni mi az?



2020. máj. 12. 22:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
92%

A 11 éves LÁNY osztálytársaimat én világosítottam fel anno a menstruációról. Az egyik azt hitte, hogy non-sztop jön, ahogy elkezdődött... De én is csak azért voltam benne a témában, mert 10 évesen kezdtem menstruálni, az előtt meg egyszer rákérdeztem az OB reklámra.


Az iskola ilyen szempontból 0, mert vagy későn tanítsák az ilyen dolgokat, vagy nem is tanítsák.


Fiú esetében nem olyan nagy baj, ha nem tudja még. Ebben a korban még nem is érdeklődnek az ellenkező nem iránt.

2020. máj. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
77%
Igen, tudnia kell. Akkora hülyeségeket tudnak mondani kamaszfiúk (de még felnőtt emberek is!) a menstruációról, hogy az valami hihetetlen. Alap dolgokhoz hozzátartozik szerintem. Az is fontos, hogy megértse, ez egy ugyanolyan természetes folyamat, mint a szarás, nem valami misztikus, titkolnivaló dolog.
2020. máj. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
93%

Az én fiam 10 éves és tudja. Megkérdezte. Apja lehurrogta, minek azt neked tudni, de én mondtam, hogy nem találom jó ötletnek, hogyha a gyerek ilyesmit kérdez, akkor elzavarjuk. Én elmondtam neki mindent.

Azt is látta, amikor a kutyám tüzelt, meg is ijedt, hogy vérzik a kutya, hát inkább tudja, hogy nem beteg a kutya.

2020. máj. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
89%
Nálunk az osztályba már 5-től tudják a fiuk, pár lánynak akkor jött meg, beszélgettek róla. Ők is 11 évesek voltak. Igen, szerintem is elég érdekes, h 2 kamasz nővérrel nem tudja.
2020. máj. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
74%
Mindenképpen kell tudnia róla, hiszen egyszer jó esetben neki is lesz barátnője, és az osztálytársnői valószínűleg már el is kezdtek kamaszodni, és az elég ciki, ha majd valami kínos dolgot kérdez tőlük amiatt, mert tájékozatlan. A menstruáció az élet része, ezért, ha nem is mindent pontosan, de azért tudnia kéne.
2020. máj. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
66%
11 évesen azért még nem téma biológia órán. Majd nyolcadikban. A lányoméknak volt felvilágosítás, bejött a védőnő, de csak a lányoknak, és addigra már majdnem mindnek meg is volt. A fiúk ott sem voltak.
2020. máj. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
33%

majd ha érdekli úgyis megkérdezi utánaolvas

majd pár év múlva

2020. jún. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
64%
sokan nem tudnak róla, pedig szerintem ebben a korban már illene.
2020. jún. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
62%
Igen, az emberi anatómiának, működésnek egy nagyon alapvető része.
2020. aug. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
88%

Csak felmerült bennem, hogy vásárláson kívül otthon a mosdóban is láthat tampont, betétet. Valamit csak mondanak neki. Remélem nem azt, hogy mi közöd hozzá? Mindent el lehet mondani, de persze kell hozzá, hogy magunknak is biztosan, szépen, lényegre törően tudjuk megfogalmazni.

Nálunk már ovis korban a tesó érkeztekor volt szó arról, hogy nincs mindig odabent kisbaba. És hogy van-e, azt az anyuka onnan tudja, hogy a beköltözésig babakuckó takarítás van minden hónapban (menses)

2020. szept. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!