Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves kortól várható el...

Hány éves kortól várható el egy gyerektől, hogy az online oktatást teljesen önállóan intézze magának?

Figyelt kérdés

2020. máj. 13. 13:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Egy felsőstől már azért elvárható.
2020. máj. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%
Enyém 6.-as, fiú, évvesztes. Az első 1-2 hétben elmondtam neki, hogy mi a logika, hogyan nem felejti el a határidőket, és ennyi. Hozzáteszem babát várok és kifektetett a hányingeres időszak. Tehát nagyon kellett neki az önállóság. Kitűnő tanuló volt eddig is 0 tanulással. Nálunk online óra sincs, de doga az van. Hozzáteszem, ha a gyermek nem rendelkezik olyan jó képességekkel, akkor szüksége lesz a szülőre. De! Ha a szülő nem tudja elmagyarázni tegyük fel, hogy hogyan szerkesztünk geometriából valamit, vagy mi a különbség a főnévi igenév és a főnévi névmás között, stb. ... Hát gyerek függő. Apró segítség szerintem mindig kell.
2020. máj. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Ez nagyban függ attól, az adott iskola mit ért online oktatás alatt, főleg a 10-14 éves korosztálynak. Előtte azért nem lehet teljesen szabadon engedni őket szerintem, utána meg már viszonylag elvárható hogy önállóan sajátítsák el az anyagot és csak annyira kérjenek segítséget a szülőktől mint nem online oktatás közben.

Szerintem ha jellemzően több segítséget ad a tanár az új anyag elsajátításához és reális mennyiségű beadandót ad, azt fiatalabbak is meg tudják oldani ha nem is nulla, de minimális szülői közreműködéssel. Például ha az "online oktatás" abból áll hogy meg kell nézni egy húsz-harminc perces videót vagy elolvasni egy rövidebb szöveget és utána kitölteni egy kvízt vagy megcsinálni pár játékos feladatot egy adott platformon, akkor egy ügyesebb negyedikest is lehet viszonylag szabadon engedni, beléptetni a platformra aztán engedni hogy dolgozzon egyedül, és csak akkor segíteni ha elakad. Ha viszont az az "online óra" hogy az összes tanár ír anyukának egy emailt amiben kiadnak tantárgyanként 3 órányi feladatot teljesen új anyagból, akkor azért jó ha a szülő el tudja magyarázni a lényeget vagy tud segíteni, mert még hetedikben sem fogja magát megtanítani másodfokú egyenletet megoldani vagy a szénvegyületeket felrajzolni egy gyerek öt perc alatt.

2020. máj. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem várható el. Ha elvárható lenne, minek az iskola, minek a tanár?

A lányom 6. osztályos, elég ügyesen tanul egyedül, de kiakadok pl. amikor a tanár azt írja, hogy olvasd el a következő fejezetet, és írj vázlatot, meg amikor irodalomból neki kellett felismerni az allegóriát a versben. Én mondtam neki, hogy segítek, amit tudok, de nyugodtan írjon a tanárnak, ha elakadt. A tanár dolga, nem a szülőé. A szülő dolgozik meg lehet, hogy nem is ért hozzá.

Az alsós fiamnak szuperül oldják meg a tanárok, a matek anyagot ppt-n megcsinálja a tanár és beszél is közben, és felteszi a youtube-ra. Így a gyerek teljesen önállóan tudna tanulni akár már alsóban is. Már ha lenne elég önfegyelme, de sajnos nincs. A lányoméknál ezt hiányolom, ilyen nincs, pedig hasznos lenne, főleg matekból. Angolból meg annyit ír a tanár, hogy az új szavak kiejtését hallgasd meg a google fordítón. Remek. Neki kellett volna felmondani hanganyagra vagy videót küldeni. Én elég jól beszélek angolul, szóval felolvasom neki, meg visszamondatom vele, így tudunk haladni.

Szóval attól függ az önállóság, hogy a tanár mennyi segítséget ad, felsőben nagyjából elvárható lenne. Viszont egy felsős tanár tanít 5-6 osztályban, én azt is megértem, hogy nincs ideje minden osztályának videókat készítgetni.

2020. máj. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

"Szerintem nem várható el. Ha elvárható lenne, minek az iskola, minek a tanár?"


Mondjuk azért, hogy elmagyarázza, amit nem ért a gyerek? De attól még önállóan kell megtanulnia. A kérdés pedig az volt, mennyire várható el hogy önállóan intézze magának, nem pedig az, hogy önállóan tanuljon e. A kettő nem ugyanaz. Önállóan intézni azt jelenti, hogy a gyerek az előre jelzett időpontban "ott van" az órán, ott van a megfelelő felszerelése, felkészült amennyiben ez szükséges volt és oda figyel, amire kell. Pont, mintha iskolába menne: az ő felelőssége, hohy be van e pakolva a táska rendesen, kész e a házi, ott van e minden ami kell, időben oda ér e. Ezek elvárhatóak egy felsőstől.

2020. máj. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kb egy ilyen 7.-től.
2020. máj. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Országlakó ***** válasza:
80%

Teljes mértékben gyerektől függ.

Lányom első perctől kezdve teljesen önálló volt , már iskola előtt magától írt, olvasott és soha nem kellett foglalkoznom vele, iskolás évei alatt. Ha most lenne kisiskolás, teljesen önálllóan megoldaná.

Amúgy egy kötelességtudó ,és online témában otthon levő gyerektől teljesen normális, ha meg tudja oldani. Ez a világ már ilyen.

2020. máj. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 MSmester111 válasza:
100%
A lányom 2 hónappal múlt 10 éves. Már egyedül dolgozik. Csak a szkennelést és a feltöltéseket csinálom én.
2020. máj. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
40%
Attól függ, hogy milyet neveltél magadnak.
2020. máj. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
71%

Szerintem nem várható el még egy hetedikestől sem. Vagy velem van a hiba....

Mi NEO-t használunk, elsősorban. Van két-három tanár, aki minden második héten kitalálja, hogy most ide tesz kvíz kérdéseket, oda tesz interaktív videókat, hol ide kell beregisztrálni, hol amoda. Ezek egy része persze angol nyelvű oldal. A gyereknek fent van a google fordító extension is, ám ezzel nem minden oldal működik.

Van olyan tanár, aki egyik héten PPT-t kér, másik héten Sway-t.

Egyik tanár tudja kezelni a NEO-t, oda teszi a házit, ahova kell, oda teszi az óravázlatot, ahova kell.

A másik két A4-es oldalnyi anyagot ír/másol az órai anyag címsorába, ami azonban nem másolható át wordbe, mert bármilyen kattintásra megnyílik az órai anyag, ami egyébként üres, mert mindent a címsorba írt.

Egyik skype-on, másik Teamsen tartja az óráit, egyik ugyanazon a linken, másik hetente változtatja, de persze csak az óra előtt 10 perccel teszi ki.

A feladatokat egyik tanár emailben kéri, a másik NEO-ban, ám ott is van erre vagy 3 féle lehetőség.

Egyik tanár tűz ki határidőket a feladathoz, a másik nem, egyik enged kései beadást, a másik nagy betűkkel odavési, hogy késés nincs.

Aztán ott a kamera, mikrofon, fejhallgató, az is okozhat némi technikai nehézséget.


És ezek még csak a technikai feltételek, arról nem is volt szó, hogy az anyagot bizony el is kell néha magyarázni.... szerintem az "online oktatás intézésbe" ez is beletartozik... nos 46 évesen a franc sem emlékszik már az elektronpályákra :), de régen jó tanuló voltam, nem okoz gondot fél leckével a gyerek előtt járni, mérnök informatikusként azért a többi problémát is megoldjuk.


De én nem várom el a gyerektől, hogy ezt teljesen átlássa, mert ez nem tanulási rendszer jelen pillanatban, hanem egy bazi nagy katyvasz.

2020. máj. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!