Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez megfelelő súly?

Ez megfelelő súly?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A fiam az utóbbi időben felszedett egy kis hájat magára, múltkor megmértük 83kg 180cm. A kérdésem az lenne, hogy ez mennyire átlagos súly ilyen magassághoz ebben a korban(16 éves). Ha esetleg vannak itt olyan szülők akiknek ennyi idős gyermekük van, illetve a fiam korabeli srácok válaszait is várom, hogy ők hány kilók meg a szülőktől is jöhet természetesen, hogy hány kg a gyermekük. Meg még annyi, hogy hogyan vették rá gyermekeiket, hogy mozogjon?



2020. máj. 14. 17:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2020. máj. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Lehet segítene ha kicsit többet tudnánk a körülményekről ahhoz, hogy hasznos válaszokat tudjunk adni. Például, hogy mennyit és mennyi idő alatt hízott. illetve, hogy neked van-e ötleted, hogy mi válthatta ki.

Ettől függetlenül szerintem ha van is rajta némi felesleg, ez nem olyan mértékű, hogy neked ezen a ponton aggódnod kelljen vagy tenni valamit. A fiúknál alapból megesik, hogy mikor kamaszodnak akkor megnövekszik a súlyuk (az is lehet épp egy növési szakasz előtt áll) és szerintem a 83 kiló a 180 cm-hez teljesen elfogadható még egy fiúnál. Nem szabad a legkisebb változás miatt is beleavatkozni, hogy mit csinál. Ilyenkor alapból is mindenki lázad kicsit, alakul a személyisége, kezd függetlenedni. ilyenkor nem jó, ha azt érzi, hogy megmondják neki mit csináljon. Ez szülhet ellentéteket, plusz ha ráerőltetsz valami sportot, akkor valószínűleg csak azt érnéd el, hogy egy életre megutálja azt. Persze azt lehet, hogy megkérdezed, hogy elmegy-e veled/tek sétálni, vagy biciklizni, de ha azt mondja, hogy nem akkor ne nyaggasd. Lehet, hogy még felszalad rá pár kiló, és aztán magától rájön, hogy nem tetszik neki. sok fiú ilyenkor kezd el pl gyúrni, mert tetszeni akar a lányoknak stb. Az is lehet, hogy nem fog többet hízni. ezen a ponton nem tudhatod. Úgyhogy várj még szerintem a beavatkozással.


Plusz jelenleg megy ez az egész korlátozós, vírusos téma. Nem is nagyon tudott kimozdulni otthonról. Ez az egész egy furcsa helyzet. Önnönhibájából is hízhatott kicsit. Az is lehet rosszul érintette, hogy nem találkozhat a barátaival és ezért többet evett. Akármi. Én biztosan várnék, amíg visszaáll a rend és kicsit volt ideje visszarázódni a régi kerékvágásba.

2020. máj. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ami a karantén helyzetet illeti a fiamnak ez nagyon jól jött mondhatni mert amúgy sem szeretett kimozdulni.

Nagyjából fél év alatt hízott 10 kg-t amíg csak 2cm-t nőtt.

2020. máj. 14. 18:33
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Fél év alatt 10 kg semmiképp nem jó. Mozogjon, edzen, abból nem lehet baja.
2020. máj. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nehéz rávenni a mozgásra főleg így kamaszkorban, ellenségeskedésnek fogja fel, egyébként mennyit kéne leadnia, vagy van valakinek hasonló korú gyermeke akivel össze tudnám hasonlítani a súlyát?
2020. máj. 14. 21:33
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Persze, ez teljesen jó! :)

Az én fiam 17 éves és elég bélpoklos az utóbbi időben, úgyhogy neki is megugrott picit a súlya. De szerintem ez normális ebben a korban. Két éve 179 cm-hez volt 74 kg, most 182 cm-hez 93 kg. Persze tudom, hogy van most rajta egy kis felesleg, növesztett egy kis pocakot is. De nem látom rajta azt, hogy úgy túlsúlyos lenne, hogy nekem bele kéne szólnom. Szóval neked végképp nem kell :) Max azt, amit én is szoktam csinálhatod, hogy mikor viszont kimozdul, akkor pozitívan megerősíted, hogy tök jó és örülsz neki.

2020. máj. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amikor főzöl ebédet csinálhatsz egeszeegesebbeket. Sovány husi zoldseg Rizs. És ne vegyél Édességet. Én felnottkent nehezetelek anyamra h állandóan lisztes zsírban sült szenhidratgazdag kajak voltak és megvette a sok kg Édességet amit kértünk. Úgy h ocsem hajlamos a hizasra és még magasvérnyomás is volt. A fiadnak gondoltom nincs önálló keresete így azt eszi amit tőletek kap.
2020. máj. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Főzni szoktam neki egészségeset, de mindig azt sem lehet. Édességet szoktam neki azért venni, nem akarok semmit se megvonni tőle, de egyébként ha nem veszek neki akkor vesz ő.
2020. máj. 20. 16:38
 9/12 anonim ***** válasza:

Amelyik válaszoló normálisnak gondolja, hogy a 16-17 éves gyerek “kis pocakot növesztett”, az majd megnézheti pár év múlva...

Kérdező: lehet, hogy most ellenségeskedésnek fogja fel, de majd ha a csajok is sorban visszautasítják, akkor észre fogja venni magát. Fura egyébként, hogy nem akar minimálisan se sportolni, a korabeli fiúk ilyenkor kb mind odavannak azért, hogy konditerembe járjanak. Csomó mozgásforma van, amit kipróbálhatma.

2020. máj. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ami a korabeli csajokat illeti, ha nekik csak az izmos srácok jönnek be akkor olyanokkal jobb ha nem ismerkedik a fiam. Én vagy olyan 16 év körüli fiúkat ismerek akik csont és bőr kategória vagy olyanokat mint a fiam. Az, hogy odalennének a konditeremért nekem új. Nem azt akarom hogy az ilyen "menő" lányokért sportoljon akik ezt szeretik, hanem magáért.
2020. máj. 20. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!