Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engeditek a 18 év alatti...

Engeditek a 18 év alatti gyereketeknek,hogy e-Cigizzen?

Figyelt kérdés
Egyelőre ugye még nincs bizonyíték egyik oldalra se, nem tudni mennyire káros, viszont azt lehet tudni, hogy nincs égéstermék, nincs úgy károsanyag, mint a sima ciginél. Ennél fogva ti engeditek? Ha igen miért, ha nem , azt is miért nem? :) Köszi a válaszokat!

2020. jún. 4. 20:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
Ha saját keresete van úgyis arra költi amire akarja. De az osztálytársamnak meg is vette az anyja a cigijét, 14 éves volt.
2020. jún. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
27%
Dehogyis..
2020. jún. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
43%
Igen. Sőt a rendes cigit sem tiltanám. Ha akarja úgyis csinálni fogja. Az meg kinek jó ha bujkál meg titkolózik?
2020. jún. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%
Nem! A dohányzás káros, és egészségtelenül hat a pénztárca tartalmára is!
2020. jún. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
De ez most E Cigiről szól. Az nem olyan káros. Legalábbis, amiket olvastam olyanoktól, akik áttértek sima cigiről, e-cigire, azok azt írták,hogy megszűnt a köhögés, jobban működik a tüdejük, ráhagyták a krákogást, ilyenek.
2020. jún. 4. 21:14
 6/23 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Szerintem nem olvastál utána alaposan, néhány hónappal ezelőtt valamilyen adalékanyag került véletlen forgalomba, többen belehaltak. Ne dohányozzon, teljesen felesleges, drága és káros dolog.
2020. jún. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%

Meg lehet próbálni tiltani, de pusztán a tiltás ritkán hoz eredményt egy lázadó kamasz esetében.

Lehet vele beszélgetni a káros hatásairól, képeket mutogatni neki, meg lehet kérdezni miért csinálja, mi a jó benne. De szerintem tiltással annyit lehet elérni hogy titokban csinálja.


Bár az én fiamnál még messze a kamaszkor, és nem örülnék ha bármilyen formában cigizne, de inkább tudjak róla, minthogy titokban tegye. Persze meg lehet kérni hogy szülők, rokonok jelenleteben ne tegye, meg lehet vonni a zsebpénzt hogy abból ne azt vegyen. De ennél többet nem nagyon lehet tenni.

2020. jún. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
39%
Nem. Egyetértek azzal, hogy nem szabad mindent (is) tiltani, mert azzal csak azt éred el, hogy titkolózik és hazudni fog, de attól még határok kellenek. A dohányzás, drogok, ilyesmi az pont ez a dolog. Az E-cigi meg ugyanúgy káros, ugyanúgy függőséget okoz (nikotin attól még van benne), vannak tanulmányok amik szerint még rosszabb is, mint a hagyományos cigi. Szóval esélytelen, ezt ha mindenáron csinálni akarja, akkor lehetőleg úgy tegye, hogy ne bukjon le.
2020. jún. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Jó lenne ilyen tanulmányt olvasni, viszont mindig csak ködösen hivatkoznak rá a neten a különböző cikkek. De soha nem hivatkoznak rá. Szóval ez inkább ellenpropagandának tűnik. Nem a nikotin káros, az csak függőséget alakít ki, viszont a sima ciginél a nikotin mellett bekerül a sok rossz anyag is a szervezetbe. Pont ezért van a nikotintapasz, mert a nikotin nem rossz, és a tapasznál sincs más káros anyag. Pont ez van az eciginél is.
2020. jún. 4. 21:40
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

[link]


scholar.google.com egy elég jó forrás tanulmányok keresésére, a szakdolgozatomhoz is gyakorlatilag innen ollóztam össze mindent (főleg, hogy a hivatkozásokat nagyon szépen ki lehet innen másolni). Ezt a konkrét cikket nem olvastam végig teljes egészében, csak a konklúzió részét, de ott leírják, hogy amúgy milyen veszélyei lehetnek az e-ciginek. Nem pont ugyanazokat a problémákat okozza, mint a hagyományos cigi, de attól még nem is veszélytelen és egy 18 év alatti fejlődő szervezetnek nem ajánlott egy kicsit sem. És a "nem a nikotin káros, az csak függőséget alakít ki" - azért nézz utána, a nikotin konkrétan méreg, de még ha csak annyi hatása lenne a szervezetre, hogy függőséget alakít ki, az is éppen elég rossz- főleg ilyen fiatalon. Szóval nem, sajnálom, továbbra sem támogatnám, hogy a kiskorú gyerekem dohányozzon, akár így, akár úgy.

2020. jún. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!