Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Meddig fér bele a kölcsönkéreg...

Meddig fér bele a kölcsönkéregetés? Szólnátok ezért?

Figyelt kérdés

Lányomnak lett egy új kis barátnője, akivel komolyabb probléma nincsen, viszont mindent elkér, kölcsönkér, vagy "majd kifizetem" címszóval elviszi.

Nem 1-1 könyvről van szó, hanem pl. 300 ezres fényképezőről, 50-60 ezres cipőkről, drágább táskákról. Vagy itt van, és úgy fújkálja magára a lányom parfümjeit, mint a vizet. Ő meg annyira önzetlen, hogy az már szörnyű... Legutóbb is nézegette a parfümöket és mondja az egyikre, hogy mennyire jó az illata, erre a lányom mondja, hogy jaj ő azt annyira nem szereti, mert szerinte túl erős, évente pár alkalommal használja csak. Erre hogy akkor ő ezt hazaviheti?! Szóltam volna már közbe, mire a lányom, hogy persze vidd nyugodtan.

Ruhákból ugyanez. Sok olyan ruhája van a lányomnak, amiket ritkán hord, vagy még rajta a címke és múltkor mondtam, hogy úgyis itthon van, pakolja át a ruháit, tegyen rendet a szekrényében. Jövök haza délután, a barátnője 2 nagy zacskónyi ruhát válogatott össze magának.


Még ha szegények lennének, vagy rászorulna, azt mondanám, hogy jól van, vigye, de közben meséli, hogy 18 millióért kap júliusban autót, meg egész augusztusra házat bérelnek Horvátországban, szóval nem azért kell neki, mert éppen nincs mit felvennie... A lányomon is látom sokszor, hogy nem szívesen adná, de nem tudja azt mondani, hogy nem. 17 lesz, így nem akarok állandóan a sarkában lenni, de mikor keresek egy felsőt és kérdezem, hogy hol van és az a válasz, hogy XY-nak adtam, akkor azért közel vagyok ahhoz, hogy eldurranjon az agyam. Vagy én gondolom rosszul?


2020. jún. 8. 18:27
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Ráadásul mint írtam, nem is ilyen évtizedes barátnő, hogy már ovitól együtt lennének, hanem most januárban kezdtek jóban lenni és mióta karantén volt, azóta járogat át ez a lány. Most érettségizett, ezért is érzem azt, hogy a lányom nem akar "ellentmondani", mert örül, hogy idősebb lány is jóban van vele.
2020. jún. 8. 18:28
 2/31 anonim ***** válasza:
96%
A lányodat kell megtanítani nemet mondani, mert nagyon ki fogják használni a jövőben. Mi pár éve költöztünk új helyre, a lányom akkor 12 éves volt, amikor már nem olyan könnyű barátokat szerezni, mert megvannak a kialakult társaságok. Ő is megismerkedett egy ilyen lánnyal, aki nagyon magabiztos volt, a lányom meg próbált neki megfelelni. De közben nem is érezte igazán jól magát vele, pont emiatt. Én sokat beszélgettem vele erről, nem avatkoztam bele, hanem ő maga építette le a lányt fokozatosan. Nálunk nem is anyagi dolgokról volt szó, hanem manipulálásról. A lányoddal kezd a beszélgetést, neki kell ezt megoldania.
2020. jún. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
83%

Meg fogja tanulni a lányod, hogy lesz aki csak ki fogja használni, ez az élet rendje, inkább most tanulja meg.

Ha pedig ez téged zavar akkor ne vegyél neki ilyen értékeket amiket elkunyerálhat a számító barátnője.

2020. jún. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
95%
Ez bőven az a szint, ami màr nem fèr bele. A ti pènzeteket a sajàt gyereketekre akarjàtok költeni, nem màsèra. Beszèlnèk a lànyommal, hogy ne adja oda a holmikat, a dràgàbbakat kèrje vissza. Ha tùl fèlènk a konfrontàlòdàshoz, akkor hivatkozzon ràtok, vagy beszèlj vele szemèlyesen te. Egy ilyen tisztàzó beszèlgetes utàn ha kunyeràlna ès a lànyod oda is adna, èn szòlnek, hogy nem viheti.
2020. jún. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
92%
A lányod a hibás, vele kell beszelned.
2020. jún. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem hiába is mondod neki, ha nem a saját bőrén tapasztalja meg, nem fogja éreni. Hagyd, neki is fel kell nőnie.
2020. jún. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 babyboom567 ***** válasza:
93%

mikor legközelebb megy az a lány:

szia Zsófi, de jó hogy jöttél,múltkor elvitted azt a csíkos/pöttyös pólót meg a hímzett farmert,légyszíves holnap hozd vissza, vagy fizesd ki,sajnos félreértés történt,tudom hogy Kriszti odaadta, de a felsőket még hordani akarom a farmert meg már odaígértem piroskának.Máskor ha elkérsz/ kölcsönkérsz valamit, kérdezzetek meg és nem lesz ilyen helyzet.

De úgy gondolom,hogy ez a lány csak kihasználja a lányod, nem kár érte.

2020. jún. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
64%

A lány lehet, nem barátnő, csak "élősködik", vagy csak látszat/ érdek barátság.


A te lányod meg egy elkényeztetett királyleányka lehet.


Ismerős a szitu, így a felszínt kapirgálva.

2020. jún. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen igazad van abban, hogy ez már durva. De nekem az is az hogy a lányodnak ennyi felesleges dolga van. Értem én hogy megtehetitek, de 1 max 2 parfüm meg annyi ruha amit hord bőven elég lenne. Akkor talán nem adná olyan könnyelműen oda. Így nem is hiányzik neki mert van helyette 6 másik.
2020. jún. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
92%
Ezt én is így gondolom, hogy valószínűleg nem igazán becsüli a dolgait, azért adogatja olyan könnyen oda, nincs értéke számára, mert úgyis vesz/kap másikat meg van még ezer ugyanabból. Elsősorban a lányoddal kéne erről beszélned.
2020. jún. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!