Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves kortól érdemes a...

Hány éves kortól érdemes a gyereknek saját facebook-ot csinálni?

Figyelt kérdés
Szerintetek normális, hogy egyes szülők már 8-9 éveseknek (vagy fiatalabbaknak is) facebook-ot csinálnak?

2020. jún. 25. 14:05
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
100%

13.

volt elötte is nekem de nem használtam, (most is alig)

2020. jún. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
17%

A gyereknek nem érdemes.

Én azt mondom érdemes elkerülni a virtuális közösségi kapcsolatokat felnőttkorig. Felnőttnek most az önészlelésben és önértékelésben bizonyos érettségi szintett elért embereket gondolom. Mondjuk 22-felett, valós életbeli főiskolás vagy munkaközösségeket megélve.

A fő probléma az, hogy a social media felületeken keresztül nem teljes és így nem valós szociális partnerekkel épülnek kapcsolatok, és így a társaskapcsolati tapasztalatok is hamisak lesznek - legalábbis a valós életben nehezen és tévesen alkalmazható elképezlésekhez vezetnek.

2020. jún. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kommenteket!


#12, nem értek veled egyet, ne haragudj, mert ha valaki virtuális kapcsolatokat akar szerezni, az megteszi felnőtt korban is, sőt még idős korban is.

Saját tapasztalatként nekem 14 évesen lett facebook-om. Voltak netes "barátaim", sőt, netes "kapcsolatom" is. Ma, 24 éves fejjel már annyira kimerítettek ezek a dolgok, hogy ritkán beszélgetek facebook-on, az ismerkedés meg pláne nehezen megy egy vadidegennel. A lényeg, hogy azért a tiniket teljesen elzárni sem lehet ezekről az oldalakról.

2020. jún. 26. 18:31
 14/21 anonim ***** válasza:
9%

13-as Nem haragszom.

A szövegértésed viszont inkább megerősítt a véleményemben.

2020. jún. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
76%

A hivatalos korhatár nálunk 13, de más országokban előfordul a 14 is, viszont én ezeket abszolút reálisnak tartom. Nem hinném, hogy túl jó ötlet, hogy nagyon fiatalon regisztrálnak oda.

15 voltam majdnem, amikor lett és előtte is nagyon jól elvoltam, nem hiányzott és igazából egyik barátnőm győzött meg, hogy csináljak én is. Mondván, gimiben nagyon sokszor neten kapunk anyagot és nekem is jobb lesz így, amúgy igaza lett:)

2020. jún. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
70%
Nekem azt hiszem 11 évesen lett mert nagyon szerettem volna én is beszélgetni online a barátaimmal meg sokszor ki lettem ez miatt hagyva a talalkozasokbol. Bele gondolva így elég korán volt azért de szerintem abszolút éretten kezeltem nem írogattam, jelöltem vissza olyanokat akiket nem ismertem nem írogattam ki butasagokat a falamra.
2020. jún. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
54%
A 13-14 év szerintem is teljesen reális. Nekem kb. 14 évesen lett saját facebookom, a középiskola előtti nyáron csináltam egyet. Akkor már az összes barátomnak volt és az általános iskola utolsó éveiben már kb. teljesen általánosnak számított a környezetemben. Ott beszélgettek egymással, küldözgették a házit, találkozókat szerveztek stb., illetve nyilván akkor még ment ez a "mindent ki kell írni, mindent ki kell tenni, megbökjük egymást, megjelöljük a fél világot" stb. dolog... de engem sokáig nem érdekelt, nekem ez nem hiányzott, és más módon (sms, telefon, email csevegés vagy személyesen, mert kisvárosban laktunk, közel egymáshoz) is elértük egymást. A gimi miatt csináltam profilt, és utólag azt mondom, hogy ez kb. kötelező is volt. Egy embernek nem volt az egész osztályban és hozzá elég sok információ nem is jutott el, max. ha esetleg valakinek eszébe jutott küldeni neki egy emailt... a facebook csoportban beszéltük meg a házit, az anyagot, közös projekteket, sulis programokat, dolgozatokat, ki feleljen miből stb., tehát tényleg elég fontos volt a közösségi élet és a tanulás szempontjából is.
2020. jún. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
44%

Én szülőként nem gondolom, hogy arra kellene biztatnom a gyereket, hogy hazudjon az életkoráról a neten.

Ha betölti a 13 évet, a regisztrációs korhatárt, akkor lehet fiókja, ha akar.

2020. júl. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
66%
Nekem 7 évesen volt és béna facebook játékokat játszottam rajta meg ilyenek. 12-3 évesen kezdtem el "rendesen" használni. Szerintem 5. osztály előtt nem érdemes.
2020. júl. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
33%

Van massanger fa*buk nelkul kedves 6os!

Am a gyereknek nincs szuksege fb-re! Mar csak hianyzik h o is a like.okbol szamitsa magat memnyit er!

Undorito

2020. szept. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!