Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 3 gyerek, 2 szoba: hogyan...

3 gyerek, 2 szoba: hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

Úgy alakultak a dolgok, hogy át kell költöznünk egy másik lakásba, az okokat most nem részletezném.

2 szoba van, viszont 3 gyerek. Egy fiú, aki 14 éves, és 2 lány, az egyik 17, a másik 14 éves. A nappaliban én és az apjuk fogunk aludni. Eddig mindegyikőjüknek saját szobájuk volt, most 2 valakinek össze kell költözni, de mindegyik saját szobát akar, és hetek óta ezen megy a vita. Ha a két lány költözik össze, akkor az van, hogy kivételezek a fiúval, ha az ikrek költöznek össze, akkor az van, hogy kivételezek a naggyal. Hogyan kellene igazságosan tenni?


2020. júl. 26. 12:27
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
82%

Ketté lehet egy szobát választani paravánnal, bútorral? Hogy van ablak? Esetleg galéria?


Vagy mondjuk félévente cserélnek és mindig más lakik külön.

2020. júl. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
35%
Hát én meg az ikreket tenném egy szobába, a nagylány meg mehetne külön. Egy lassan felnőtt lánynak nagyobb szüksége van a külön térre. Az ikrek meg kapnának emeletes ágyat.
2020. júl. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
78%
Jaja az ikrek mit flancolnak? Anya hasában is együtt csöveztek 😀
2020. júl. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
36%
Azért én a fiút meg a lányt nem tenném egy szobába ebben a korban.
2020. júl. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
72%

Egy ellenkező nemű 14 évesnek pont, hogy sokkal nagyobb szüksége van arra, hogy ne a lány/fiútesójával kelljen egy szobában lennie és pl öltözködni. Egy 17 éves majdnem felnőttnek meg jobban illene megértenie, hogy ez egy kényszerhelyzet, nyilván amint lehet, változni fog. 1-2 év múlva neki lesz lehetősége kollégiumba, albérletbe menni, ha addig nem oldódik meg a probléma, a többieknek ez még legalább 3-4-5 év. Párja már bármelyiknek lehet bármikor, ebben nincs előnye. De akkor már kevésbé rossz, ha a lánytesóval kell osztozni a szobán, mint az öcskössel.

Szóval én a két lányt tenném össze, egy 14 és egy 17 éves között nincs áthidalhatatlan különbség, csak képesek legyenek tiszteletben tartani egymást. Egy ellenkező neművel azonban tinédzserként igenis nehezebb, hiába testvér, ráadásul a fiúk gyakran éretlenebbek is ebben a korban, kb 12 éves szinten viselkedik sok.

2020. júl. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
67%

Én azért csodálkozom, mert mi pld ugyancsak hárman voltunk tesók 2 szobára és nem volt vita belőle.Sőt, mikor már mindenkinek volt saját szobája, akkor is egymásnál aludtunk rendszeresen.7 napból min.5 éjjelt, szóval kb nagy értelme nem volt a szobánknak.Mondjuk mi kifejezetten jó testvérek voltunk.

Ha választani kell akkor a 17 éves lányt tenném külön, ő már bármikor hazavihet egy fiút is bemutatni akár és mondjuk érdekes helyzet volna, ha mondjuk szexelni szeretnének és a hugi is a szobába volna.

2020. júl. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
89%

#16 Ők viszont külön szobához vannak szokva, szóval érthető, hogy nem örülnek a helyzetnek.

Szerintem ilyen esetben mi is a lányokat tennénk össze vagy azt a két tesót, akik a legjobban kijönnek egymással.

2020. júl. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
79%
Nemek szerint, ez egyértelmű.
2020. júl. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
21%

#16: És az nem lenne érdekes helyzet, hogy a 14 éves fiú minden nap álló farokkal ébred, és azt takargatnia kell, amíg kimegy a wc-re, és csak ott könnyíthet magán?

Vagy csinálja a lánytestvére mellett?

2020. júl. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
35%
Legnagyobb szoba (akár a nappali) közepére térelválasztó bútor, szülők az egyik kisszobában, a gyerekek meg beosztják az így kialakított 3 szobát egymás közt. Semmi pénzért nem pöffeszkednék a nappaliban, míg a gyerekeim szenvednek a helyzettől.
2020. júl. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!