Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednétek a 16 éves lányoto...

Elengednétek a 16 éves lányotokat egy 10 km-nyire eső tóhoz (Palatinusz) egy 10 és egy 14 éves lánnyal felnőtt nélkül, ha egyik sem tud úszni, viszont ha a lányom vállig állítja, hogy csak addig mennek bele a vízbe, míg leér a lábuk?

Figyelt kérdés
Húgomról van szó, anya nem akarja elengedni, mert hogy mind a hárman gyerekek, bár a két kislány a tótól csak 5 percre lakik, a húgom 10 km-nyire. Anya szerint a tesóm lenne (aki még szintén gyerek) felelős a másik két kislány miatt, mert ő a legídősebb közülük. Viszont húgom megbízható komoly lány. Mit tennétek?
2020. júl. 27. 23:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%

Soha!

Azt állít, amit akar.

Életveszélyes.

Ha valami baj történik, akkor, mivel a 16 éves lányod

fiatalkorú, nemcsak őt, hanem téged is felelősségre vonnak.

Eszedbe ne jusson!


Honnan a frászból tudná, hogy melyik az a rész, ahol

éppen csak leér a lábuk, vagy mellette kimosott gödör van,

és egy pillanat alatt elsüllyed a gyerek?

Óriási felelőtlenség még az ötlet is.

2020. júl. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Én is ezen a véleményen vagyok, viszont anya egyszer már elengedte őt egy másik 15 éves lánnyal így húgomnak jogos most a kérdése hogy "Ha akkor elengedtél, most miért nem?". Szerintem akkor sem kellett volna, mert most meg ez van.
2020. júl. 27. 23:42
 3/27 anonim ***** válasza:
91%
nem engedném el, nem tudna olyan határozottan parancsolni a másik két gyereknek, mint egy felnőtt
2020. júl. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%

Kizárt dolog, hogy elengedném!

A lányom 10 éves még csak, de már most rettegek, hogy milyen kérdései lesznek pár év múlva.

Nem azért hoztam a világra, hogy elveszítsem!

Az eset amit írsz, itt pedig az van, amit fentebb leírtak, mégis honnan tudhatnák, hogy mi veszélyes és mi nem.

2020. júl. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%
*kérései
2020. júl. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%
Nem! Ha mind 14 éves akkor sem.
2020. júl. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
97%
El lehet neki meselni az elmult ket hetben tortent tizeneves halaleseteket....ok is azt hittek, nem kell rajuk vigyazni. Balatonba fulladt, gumicsonakrol esett be, kilatorol zuhant le....mind ertelmes tinik. Mar nem elnek.
2020. júl. 28. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
97%
#2 Ott egy 15 évesről volt szó, aki már tud gondolkodni, itt meg egy 10 évesről (is), aki nem feltétlenül.
2020. júl. 28. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
97%
16 evesekkel elengednem, gyerekekkel nem. A 10 eves lany szulei sem tudom, mit gondolnak, 10 eves gyerek melle is meg felnott jar, nem tini.
2020. júl. 28. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Annak ellenére, hogy a húgom értelmes és okos lány, nem érti ezt a szülői aggodalmat. De talán nem is várható el tőle, majd ha neki is lesznek gyerekei. Én is most kismama vagyok és már azon parázok, hogy fogunk egy jól nevelt szófogadó lányt nevelni, aki megérti a szülői oldalt is.
2020. júl. 28. 06:56
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!