Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves kor után nem kell...

Hány éves kor után nem kell engedélyt kérni az otthonról távozásra? És beszámolni arról, hogy kivel találkozik a kamasz, az mikor nem kell?

Figyelt kérdés

Néha ha tanácsot kérek, sokan csak annyit mondanak, hogy ne kérjek engedélyt, csak mondjam, hogy megyek, ha random van velem azonos neművel nem kell tudni otthon, hogy kivel találkozok. De szerintem az ilyen tanácsok nem túl praktikusak így kicsivel 18 alatt, meg úgy néha utána is. A legtöbb szülő azért minimum megkérdezi, hogy kivel találkozol, ha már engedélyt nem kell kérned.


Komolyan, melyik az a kor ami után nem kell engedélyt kérni egy baráti találkozóra? És mikor nem kell beszámolni arról, hogy kik lesznek ott pontosan?



2020. júl. 31. 00:07
 1/10 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem (kamaszként írom), mindig fontos, amíg otthon laksz, hogy tudják, hogy kivel vagy és nagyjából hol. Bármi történhet, és ha téged nem tudnak mondjuk hívni, akkor lehet, hogy veled lévő személyt tudják értesíteni, vagy ilyesmi. Az engedélyt nem tudom, én egy idő után csak mondtam, hogy szeretnék elmenni, aztán nem szóltak bele. Ez nem tudom, mennyire számít engedélykérésnek.
2020. júl. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
10%
Nem tudom másoknàl hogy van, nekem 13 éves koromig muszáj volt elmondanom. Onnantól elég volt a "bulizni" és a "haverokkal" címszó
2020. júl. 31. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Én csak annyit kérek mindig, hogy hová megy kb. mikor várható-ennyi. Hogy tudjam hol keressem ha baj van. Nálunk alap, hogy nem késnek. Erre viszont nagyon rá álltam.
2020. júl. 31. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

Engedélyt kérni onnantól nem, hogy megbízható.

Ha a gyerek nem megy bele marhaságokba (pl: neten megismert vadidegen illetővel rögtön lakásra...), el tudja dönteni mi a biztonságos és mi a nem... ezt bizonyítja is az eddigiek során, akkor szépen természetesen átalakul az engedélykérés közléssé.

Beszámolni? Az viszont az együttélés ALAPVETŐ illeme. Amíg otthon laksz, bármilyen idős is vagy, illik beszámolni, hogy tudják mikorra várjanak, hol keressenek.

Együtt élő felnőtt (nem gyerek-szülő viszonyban lévő) emberek is beszámolnak.

2020. júl. 31. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Míg otthon laksz, pláne míg eltartanak, illik ezt megbeszélni. Nem engedélyt kérni csak megkérdezni van-e tervük arra az időpontra mert elmennél ide-oda. Meg persze szerintem jogos elvárás hogy tudják kikkel vagy, hol és mikor jössz.
2020. júl. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Amig otthon laksz. Koltozz el, es tartsd el magad, akkor oda es akkor mesz, amikor akarsz. De amig otthon vagy, az a minimum, h szolsz a szuleidnek, h ekkora mennenk, ide es oda, ezzel es azzal.
2020. júl. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem egy idő után organikusan jön, hogy már inkább csak megemlíted mintsem engedélyt kérsz.


Gyerek: Átmehetek ma Sacihoz biciklit szerelni?


Felnőtt: Saci áthívott, összerakjuk délután az új biciklijét. Kell valami a boltból hazafelé?


30 éves vagyok, és még mindig megemlítem hogyha megyek valahova, és ezt a páromtól is várom.

2020. júl. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
97%

Felnőtt ember vagyok, férjem 2 gyerkőcöm van. Mindig megbeszéljük ki hová megy, kb mikorra várható haza. Nem azért mert nem bízunk egymásban, hanem mert,

1, kíváncsiak vagyunk a másik dolgaira

2, szeretjük tudni merre jár, mi történik vele

3, meddig kell “nélkülöznünk”

4, veszélyes világ a mai, jobb ha van fogalmunk róla merre jár a másik.

2020. júl. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem emlékszem, hogy nagyon engedélyt kellett volna kérnem, kiskamaszként nem voltam nagyon elmászkálós és inkább csak megbeszéltük otthon, hogy hová-mikor-kikkel-miért. De sosem mondták, hogy nem mehetek, gondolom mert sosem akartam messze, késő este vagy fura helyekre menni. Ez a megbeszélés máig működik, elmondom a tudnivalókat és kész.

Tényleg fontos megbeszélni bármilyen korban, veled is történhet bármi és otthon is lehet vészhelyzet, amikor jó tudni hol és hogyan lehet elérni a másikat.

20/L

2020. aug. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam, amit előttem írtak, szóval bocs, ha ismételek valakit.

Szerintem ez nem engedély-kérés vagy ilyesmi. Egyszerűen, ha bízol a szüleidben, elmondod, hogy hova mész. Én 27 éves koromig anyámmal laktam, és mindig elmondtam neki, hogy hova megyek és kivel. Mi van, ha esetleg valami baj ér? Azt sem tudja hol keressen.

2020. aug. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!