Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ezek problémának számítanak?...

Ezek problémának számítanak? Ha igen, mit tehetnék vele kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves lányom, folyamatosan ilyesmiket csinál, amikor éppen nem olvas, vagy filmet néz. Érdeklik a természettudományok és a bölcsészet, főleg a matematika, fizika, kémia, filozófia, szépirodalom, nyelvek, nyilván ezzel nincs is semmi baj.

De az iskolában annyira nem szoktak jók lenni a jegyei. Most hogy közeledik a szeptember elkezdtem aggódni miatta.

Amit magától tanul azt rendesen megtanulja és meglepően jól megy neki, de a iskolában levő dolgozatokat általában órai figyelésből írja meg. Mondjuk ennek ellenére viszonylag jók az eredményei, matematikából például még dicséretet is kapott év végén, az összátlaga meg 4,5 lett.

Ha rosszul áll valamilyen tantárgyból csak akkor készül külön a dolgozatokra, akkor se mindig, ennek ellenére én úgy látom, hogy érti az anyagot, szóval lehet e miatt fölöslegesen aggódom, főleg az átlagát is figyelembe véve.

Probléma az is vele, hogy a szociális kapcsolatait mindig a minimálisra próbálja szűkíteni, szinte senkivel nem találkozik ha nem muszáj, még a családdal se. A ház körül ha megkérem segít, magától nem jut eszébe.

A húgával egyáltalán nem játszik, csak ha muszáj.

Emellett rengeteg történetet és verset ír, amik szerintem egész jók.

Szeret szétszerelni és összeszerelni dolgokat, illetve összekeverni (ártalmatlan) dolgokat. (Pl. festék, víz, ragasztó, stb.)


Problémának számítanak azok amiket leírtam? Ha igen mit tehetnék?



2020. aug. 9. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nincs vele, teljesen átlagos kamasz.
2020. aug. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
16%
Ha foglalkoznátok vele egyénileg még jobban feltudnátok húzni az eredményeit és még többre tudnátok emelni. Addig míg nem éred el a határait, addig érdemes feszegetni, mert csak a javára válik. Szokták mondani: teher alatt nő a pálma és ez igaz.
2020. aug. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kb ugyanilyen kamasz voltam én is, akár rólam is írhattad volna.


Ezzel (szerintem) semmi probléma nincs, a jegyei jók, majd 11-12-ben érdemes ráhajtani az évvégi jegyekre, de addigra már ő is tudni fogja, hogy ezek kellenek.


Rendkívül értelmes és tájékozott gyermeknek tűnik, az meg egyéni beállítottság, hogy mennyire van szüksége az emberi kapcsolataira. Ez idővel sokat változhat.

2020. aug. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
S miért gondolod hogy ez probléma lenne?
2020. aug. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!