Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Zebpénz! Nem kell utazni a...

Zebpénz! Nem kell utazni a fiamnak, a házunktól 10 percnyi sétára van a gimnázium. Itthon kosztol. Mennyi a reális zsebpénz ma egy 14 éves srácnak havonta?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék se alul, se felül fizetni, egyik se jó.

#asfdasqs
2020. aug. 15. 12:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%

Ha nem nézem hogy hogy éltek akkor kb havi 20-25 ezer. De akkor nem kap már külön mozira, stb.

Ha nehezebben éltek akkor 10 ezer, de ha épp van pénz nagyobb kiadásokra (pl aquapark ahova 5-6000 is lehet a belépő) adjatok neki külön.

20-25-nél akkor se adnék sokkal többet ha kifejezetten gazdagok lennénk.

2020. aug. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Eddig kapott zsebpénzt és ha igen, van belőle megtakarítása?

Mert ha mondjuk van már 50 ezer spórolt pénze, akkor havi 5-10 ezer közt adnék, ha még nincs, akkor mondjuk kapna 30-at kezdésnek szeptemberre, hogy innentől kezdje el beosztani, utána mehet a havi 5-10 rugó. Persze sulis dolgokat fizetném, ruhát is vennék neki, azt kellene magának állnia, amit ezen felül szeretne (még több ruha, mozi, szülinapi ajándék a haveroknak, bulizás stb).

2020. aug. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Elöször is azt kellene eldönteni, mit kellene ebböl állnia.

Ha csak a szórakozást, akkor nem túl sok értelme van.

Ha ebböl kellene fedeznie kisebb iskolai kiadásokat - új füzetek, írószerek -, akkor az erre reálisan szükséges összeg plusz 10-15 %.

(Természetesen a nagyobb kiadásokat - könyvek vagy hasonló, ruhafélék - ettöl még a ti költségetek marad)


A zsebpénznek ugyanis az lenne az értelmes célja, hogy a gyerek megtanuljon gazdálkodni a pénzzel, beosztani és valamennyit spórolni is. A szükséges költségeken kívül néha legyen lehetösége venni kisebb nassolgatnivalókat, "küyüket", vagy hasonló nem szükséges dolgokat, meg legyen esélye arra, hogy ha megmarad neki a zsebpénzböl, össze tudjon gyüjteni olyasmire, amit szeretne, de szerintetek vagy nem szükséges vagy butaság - ez is a tanulás része, hogy rájöjjön, mit érdemes megvenni, meg mint nem, illetve hoyg ha elkölti hülyeségekre, akkor a következö zsebpénzig nincs pénze.

Ha eddig nem volt igazán pénz a kezében, akkor elsö idöben a havi összeget inkább két részletben adjátok neki.

Meg ami fontos, hogy ha kifut a pénzböl a saját hibájából, akkor ne kapjon pluszban, legfeljebb, ha nagyon fontos valami, akkor a következö zsebpénzre kölcsön.

2020. aug. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Mi is ezen gondolkozunk, 13 éves fiam gimis lesz. 8 percet fog buszozni, suli előtt rakja le a busz.

700 forintott számolok egy napra, mert ahogy ismerem úgy is vesz enni magának. Nincs menza csak egy büfé a suliban. A közelében egy coop és egy pékség van.

Nagyon spórolós, idáig volt zsebpénze, jól is gazdálkodik vele.

2020. aug. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%

Havi 5000.-

Ezt arra kolti amire akarja

Ha mozi, program van arra kulon adok (jegy+nasi).

Menzas + szokott itthonrol vinni ezt azt.

Eddig mindig maradt belole neki azt felretette. Olyan 20-25000 van neki igy.

Most lesz elsos a szakgimibe


Most fogom neki emelni szerintem olyan 7000.- de majd meglatom mennyire draga a bufe...

2020. aug. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

Havi 10.000 ft és ő osztja be amire akarja.

Ha haverjaival moziba megy, és utána mekizik abból a pénzből megy. Vagy ha édességet akar venni, bulizni, ruhát, gyrost, jobb kajákat venni mind ebből menne. Már elején rászoktatnám, hogy amit akarna és szeretne gyűjtse össze magának. Havi 10k pont elég. Megtanul spórolni, vagy elkölti valamire aztán más dolgokat meg nem kap meg. Ilyen az élet. Valamit valamiért.

2020. aug. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

15 éves lányom, 10.-es lesz, ugyanígy 10 perc sétára lakunk az iskolától és nem is menzás. Havi 10.000 Ft-ot kap, ebből a barátnőivel mehet kávézóba, mekibe, ha valamilyen különlegesebb írószert akar, akkor még az is bele szokott férni. Ha szeretnének még moziba is el tudnak menni ennyiből.

Mégis megtanul spórolni, mert előfordult, hogy a hónap közepén elköltötte mindet és utána nem volt miből szórakozásra költeni, én meg nem adtam neki többet, hiába kért.

Még annyit tennék hozzá, hogy tízórait és innnivalót itthonról visz, tehát arra nem kell külön költenie.

2020. aug. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%

Első vagyok, kifejtenétek miért lettem lepontozva?

Én is kevesebbet kaptam ennél, de ennyi lett volna az amennyivel már nem maradok ki értékes dolgokból, de még nincs meg a kísértés a nagy hülyeségekre.

Egyébként a túl kevés zsebpénz is hülyeségek elkövetésére sarkallhatja az embert...

2020. aug. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem is havi 5 Mátyás a reális. Nincs busz és otthon eszik a fiad, mire kell ennél több? Ha két hónapig nem nassolgat akkor már 10 ezer a megtakarítás. Abból már kisebb célok megvalósíthatóak. De ha havonta adsz neki 10-et, nem érzi szükségét a spórolásnak. Nem tanulja meg azt, amire tanít a zsebpénz.
2020. aug. 16. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%
Én havi 4 ezret kapok de ebből nem jövök ki valami jól, hiszen én veszem a füzetet, tollat ha évközben elfogy és a kisebb iskolai kiegészítőket, szóval nem igazán tudok félretenni :/
2020. aug. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!