Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fekvőtámasz, mint büntetés?

Fekvőtámasz, mint büntetés?

Figyelt kérdés

Voltam egy táborban, ahol fekvőtámasz volt a büntetés. (Pl késtél X percet, akkor 10x fekvő).

Szerintetek mennyire lenne ez működő egy családban? Mert nekem ez sokkal jobban tetszik, mintha ordibálnának velem.

Hallottam egy ilyenről, jó kimenetele lett, és rohadt erős csávó lett. Nyílván, ez egy eset, lehet kamuzott az illető, de mennyire reális? Törvény nem bünteti, vagy nem árt egy gyereknek ez?


((A kérdés elsősorban fiúkra érvényes, kamasz korban, és csupán kíváncsiságból kérdezem. Nem vagyok felnőtt, nincs gyerekem.))



2020. aug. 19. 21:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Sokkal jobb mintha vernéd a gyerekedet, szerintem rendben van
2020. aug. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Nekem se az ordibálás, se fekvőtámasz nem tetszik. Az elsőnek semmi értelme, a másodiknak sincs sok értelme. Semmi magyarázat, elbeszélgetés, hogy amit a gyerek csinált az mért rossz, mit kéne változtatni, stb.

A csávó pedig biztos kamuzot, csak a fekvőzéstől nem lesz kigyúrt, ahhoz "kicsit" több testedzés kellene.

2020. aug. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Egy sportos tininek a fekvőtámasz nem büntetés, inkább csak játék.

Őt inkább beküldeném a szobájába, hogy olvasson egy fejezetet egy könyvből.

A könyvmolyt meg fekvőtámaszoztatnám.

Így bünti a bünti és még a javukra is válik.😄

2020. aug. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Hát, a 15 éves fiam röhögve csinál ötvenet...

Viszont, ha belengetem a mosogatást, olyan, mint a kisangyal.

2020. aug. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
megalázni egy gyereket tökéletes, csak utána ne csodálkozzon senki rajta, ha meglép és nem hajlandó visszajönni többé, amint joga lesz hozzá...
2020. aug. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
A gyermek megalázását bünteti a törvény tudtommal, bár ugye ilyenkor jön az, hogy mi számít megalázásnak, az amit mások gondolnak, vagy az, amit te, mint áldozat.
2020. aug. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Miért volna ez megalázás? Iskolában, tesiórán nem egyszer volt ez büntetés apróbb dolgokért (késve öltözött át valaki, vagy dumáltunk, mikor nem kellett volna). Soha, egyikünk sem érezte megalázónak.
2020. aug. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Hát nem tudom... Nekünk általánosban a tesi tanár csinálta ezt a guggolással. Mondanom sem kell, hogy egy csomóan megutálták az ilyen jellegű mozgást. Szóval én nem tartom túl értelmes módszernek. Sportos gyerkenkek nem büntetés, a nem sportos meg még jobban megutálja a mozgást és akkor nagyon szépen eltávolítod az egészséges életmódtól is.
2020. aug. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk tesin a guggolás volt a bűntetés. Vagyis inkább az volt a "megoldás" mindenre.


Pl 100 m-es csoportos síkfutásnál az utolsó 2 guggolt 50-et. Amiben én mindig benne voltam. Ami miatt visszafele még annyira se tudtam futni, stb... Ráadásul az utolsó 2 mindig 3 ember közül került ki, viszont csak az egyik volt kövér. De ő velem ellentétben nem volt mindig benne az utolsó 2-ben, mert volt vagy 180 cm, így a lábai is hosszabbak voltak. Én még most se vagyok 160...


Szóval az ilyesmi az én szememben csak a megalázásra/kikészítésre jó.


(Fun fact: 8 évig nem úgy guggoltam, ahogy hasznos, hanem ahogy fáj)

2020. aug. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A kamasz fiúk szeretik a szabályokat, ha a szülő következetes, szívesen betartják, fair-nek érzik. A lényeg, hogy legyen előre megbeszélve vele. Pl. ha késel, annyi fekvőtámasz, amennyit késtél. Ha a gyerek szerint is fair, akkor mehet. De más gyerekre más hat, ahogy valaki írta, pl. a mosogatás. Gyakorlatilag mindegy, hogy miben sikerül megállapodni, a lényeg, hogy legyen konstruktív, a gyerek tudtával. Ne csak random nyögje be a szülő, hogy jó, késtél, akkor most tíz fekvő.
2020. aug. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!