Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy 14 éves lánynak mennyit...

Egy 14 éves lánynak mennyit kell segítenie otthon?

Figyelt kérdés
Szobáját rendben tartja (néha meg kell kérni hogy pakoljon össze) heti 5-6 alkalommal kiporszívózza a folyosót, ebédlőt és a konyhát, illetve heti egyszer a szobáját. Mosásokat indít, saját ágyneműjét kimossa kicseréli (erre nem is kell kérni). Ha kérem kitereget (kb. heti 6). Néha a húga szobájában összepakol, ez eléggé ritka, mindig mérges ha megkérem rá. Ha a nappaliban kell, akkor összepakol. Mosogatógépet kipakolja. Megterít, kiviszi a szemetet de ezeket már kicsi kora óta. Kéthetente kell nálunk füvet nyírni, kéthavonta egyszer megcsinálja, nagy a kertünk ezért ez eléggé hosszadalmas. Húgával csak akkor játszik ha kedve van hozzá, néha tanítgatja számolni, írni. A szárítóról beszedi a ruhákat, nagyon ritkán vasal, általában ha felszeretne venni egy pólót de gyűrött kivasalja magának. Vacsorát szokott készíteni magának illetve a húgának, néha nekem illetve az öccsének is. Ez szerintetek így rendben van vagy túl sok esetleg túl kevés?

2020. aug. 24. 14:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Ez bőven jó. Szerintem még korához képest sok is, amit megcsinál, de lehet, hogy később kezd majd lázadni.
2020. aug. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Uhhh , akkor te mit csinálsz? Szerintem nagyon sok, örülhetsz hogy ilyen házias. De nyilván minden család más, már olvadni is sok volt nekem. Számomra ez olyan mintha cseléd volna. De más biztos majd máshogy gondolja.
2020. aug. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
81%
Heti 6x porszivozas meg mosas? OMG.
2020. aug. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is túl sok. Szinte mindent ő csinál.
2020. aug. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát igen ezzel én is egyetértek. (Nem én vagyok az anyuka)
2020. aug. 24. 15:03
 6/15 A kérdező kommentje:
Viszont ha lázadni merészelek akkor kapok egy fél órás beszédet hogy így meg úgy szóval inkább csendben vagyok. Nekem ez igazából nem annyira megterhelő, sokkal inkább az bánt hogy ha valami megcsinálok nem is az hogy megköszöni (ezt nem várom el) hanem adja az újabbnál újabb feladatokat. Nap végén meg közli velem hogy semmit nem csináltam.
2020. aug. 24. 15:06
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a teregetés, mosogatógép és saját szoba rendben tartása teljesen oké. A húgoddal való játék nem házimunka, én azt nem is erőltetném.

A fűnyírás sok, azt nem csináltatnám meg veled.

Azt sem értem, hogy minek ennyit porszívózni.


Én kb. ugyanennyi dolgot csináltam (teregetés, porszívózás, rendrakás, mosogatógép), illetve a főzésben is segítettem. Kifejezetten örülök amúgy annak, hogy anyukám megtanított alap dolgokat főzni, meg rendesen takarítani. Viszont nálunk mindig előre meg volt határozva, hogy mi az aznapi feladat és anya mindig meg is köszönte, ha segítettem. Persze, én is mindig megköszöntem neki, hogy megfőzte az ebédet, vagy hogy kivasalta a ruháimat.


Vasalnom soha nem kellett, de lehet jobb lett volna, ha ezt is megtanulom...


Szerintem nálad nem is a munka mennyiségével (kivéve a fűnyírás és a rengeteg porszívózás) van baj, hanem azzal, hogy meg sem köszönik, nem becsülik meg a munkádat.

2020. aug. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%
Teljesen normális, hogy egy 14 éves gyerek segít a házimunkába, sőt szükséges is, hogy önálló legyen és ne egy igénytelen ember. Az a nem normális, hogy kiírsz egy kérdést E/3 személyében, majd utána válaszolsz E/1 személyében és utána meg direkt a szüleidet fikázod, egy takarításban álcázott kérdés alatt. Ez megint egy troll kérdés, mint sok más, csak az nem látja, aki nem akarja.
2020. aug. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%
Néhány hete volt egy kérdés, amiben az egyik válaszoló anyuka leírta, hogy gyakorlatilag minden házimunkát a gyerekei végeznek, az ő feladata meg a szellőztetés. Nem a ti családotok az? Egyébként ez bőven sok. A legrosszabb, hogy random feladatokat ad, nincs megbeszélve egy rendszer.
2020. aug. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#8 Tudom, hogy normális, nem is panaszkodni szerettem volna, csak tudni akartam hogy mások mit tartanak normálisnak. És nem, nem fikázom szüleimet, örülök hogy eltartanak, van 1-2 hibájuk de kinek nincs? 😅
2020. aug. 24. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!