Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13-16 éves gyereketeknek...

13-16 éves gyereketeknek mennyit engedtek meg?

Figyelt kérdés

Meddig maradhatnak ki? Barátaikkal mehetnek szórakozni? Vásárolhatnak egyedül? Mennyi zsebpénzt kapnak? Öltözködésüket szabályozzátok? Lányoknak sminket, körömlakkot engeditek?


Vagy bármi másban mennyire szabályozzátok őket?



2020. szept. 6. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Fiam van, 15 éves.


Elmenetel:

Nincs konkrét szabály, elmondja, hogy hova és meddig szeretne menni, én pedig döntök.

Ha "városba", iskolaidőben, akkor jellemzően este 6-ig mehet, miután megtanult.

Nyilván, ha 7-ig tartana valami program, akkor 7-ig marad, nincs kőbe vésve semmi.

Ellenben, ha nyári szünetben egy barátjánál aludna, annak sincs semmi akadálya.

"Buli" egyelőre nincs.


Anyagiak:

25 000 forintot kap havonta, ebből tankolja a robogóját és "szórakozik" (szoktak beülni pizzázni, iskolabüfé, stb.)

Ezek értelemszerűen az extra dolgok, ha akarná, az egészet félretehetné.


Vásárlás:

Együtt vásárolunk, közösen választunk, soha nem is akart egyedül menni.

Igazából nem lenne akadálya, ha lenne rá igénye.


Basszus, mennyivel egyszerűbb, mintha lányom lenne.

2020. szept. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Nem szülőként írok, 16 éves lány vagyok.

Iskolán kívül nem megyek sehova, szóval azt nem tudom, meddig engednének ki a szüleim, barátokkal simán engednének, sőt, arra várnak, mikor megyek már magamtól társaságba. Vásárolni vásárolhatok egyedül, igazából annyi pénzt kapok, amennyit kérek, de csak azért, mert nem szoktam pl. ruhát, meg extra dolgokat venni, reggelente megveszem a kajám és ennyit költök, tehát nem kell nagy összegekre gondolni. Sőt, ebben az esetben is inkább arra várnak, hogy vegyek már valamit magamnak, mert nem igaz, hogy nekem sose kell semmi, a többi szülő meg csak fogja a fejét, hogy mennyit kell költeni a gyerekre. :D Öltözködésemet nem szabályozzák, mivel mindig is utáltam a "kvrvás" ruhákat, normálisan öltözködöm. Sminket, körömlakkot használok, nincs kifogásuk ellene.

2020. szept. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Én 16 éves lány vagyok.

Engem nem igazán szabályoznak, bár nincs is nagyon mit megtiltani, tekintve, hogy leginkább otthon vagyok. Ha valahova el szeretnék menni, mondjuk a barátnőimmel, akkor elengednek gond nélkül, a lényeg annyi, hogy biztonságos helyen legyünk, tudja, hogy hol vagyok, és hogy legyek otthon sötétedés előtt. Ezek ellen nincs kifogásom, én sem akarok veszélyes környékéken mászkálni, sötétben meg pláne nem. Annyira pedig bíznak bennem, hogy tudják, nem fogok semmi hülyeséget csinálni. Nem iszok, nem cigizek, "bulikba" pedig egyáltalán nem járok, mert nem érdekel.


Vásárolni nem járok egyedül, többnyire azért, mert ki nem állhatok ruhaboltokba járni. Anyukámmal szoktam elmenni, ha már nagyon kell valami, de akkor is próbálok minél előbb elszabadulni. Az öltözködésemet nem szabályozzák, de nincs is nagyon mit szabályozni rajta. Többnyire egyszínű, vagy minimálisan mintás pólókat viselek, és farmert. Csak már kifejezetten kevés normális ruhát kapni, általában az egész várost feltúrjuk, mire találunk egy olyan nadrágot, amin nincs se lyuk, se szakadás. Zsebpénzt nem kapok, csak néha kisebb-nagyobb összegeket a nagyszüleimtől, de nem is tartok többre igényt. Nem vagyok vásárolgatós típus, ha pénz kerül a kezembe, azt leginkább könyvekre költöm.


Kifesteni magam egyáltalán nem szoktam és a körmeimet sem lakkozom - kiráz a hideg már csak a gondolatától is. De a szüleimet ismerve ha akarnék, akkor minimálisan megengednék, a lényeg, hogy ne mázoljam tele az arcom.


Másban sem szoktak szabályozni - a gépezést magam szabályzom, de sokszor mondok magamtól nemet erre, mert nem akarom erre pazarolni az időm (bár ebben sokat segítene, ha leszoknék a gyakorizásról). Telefonom hetedik osztály vége óta van, de megvagyok nélküle is. Közösségiket nem igazán használok, csak Wattpadot, instagrammot, messengert... gyakorit, amennyiben ez annak számít. A többit sem tiltják, csak feleslegesnek tartom.

2020. szept. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

13 éves a fiam. Elengedni még csak a haverokhoz napközben engedem. Nincs is igénye még másra. Zsebpénzt nem kap. Ami kell megvesszük. Alkalmakra kap pénzt a családtól, azt gyűjti.

Együtt vásárolunk, de ő választ.

2020. szept. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én most 19 (L) vagyok, leírom nálam mi volt:


Kisebb koromban addig voltam elengedve valahova (pl biciklizni) amíg jött a csorda. (Úgy este 8 körülig)

Nagyobb koromban a városba meg úgy, hogy sötétedés előtt legyek otthon. (Ami a 18:37-es vonatot jelentette)

De ritkán jártam el otthonról.


Margarinért/kenyérért/stb a boltba már alsóson is elküldtek (Meg fagyit/csokit is vehettem akkor magamnak).

Ruhát teljesen egyedül kb 10.-ben vettem.


Zsebpénzt sose kaptam. Ha pénz kellet osztálypénzbe vagy fagyira, stb, akkor kértem. De keresztanyám mikor jött hozzánk mindig vagy csokit adott nekem, vagy kb 1000 forintot. (Ezekből a kb 1000 forintokból viszont már 11 évesen szinte kigyűlt a 15ezer ft :D )


Anyámnak és nagyanyámnak szokása volt olyan ruhákat rámadni, melyeket zsigerből gyűlölök, viszont SZERINTÜK szép...


Sminkre nem volt igényem, mert még a szájfényt se szeretem.


A körömlakkot csak az iskola szabályozta. 9.-ig nem lehetett (elvileg) kifestett körömmel menni. De nyáron, vagy karácsonykor otthon festettem magamnak 9. előtt is.

(Itt még annyit megjegyeznék, hogy 4. osztálytól számítva nekem csak egyszer volt teljesen levágva a körmöm a kezemen. Inkább szépen lereszeltem, hogy maradjon pár mm. Könnyeb volt fogni úgy, mint 0 körömmel. (Papírból és kartonból sokmindent csináltam abban az időben) )

2020. szept. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a gyerek szempontjából írok, 16 éves lány vagyok.

Nincs megszabva, meddig maradhatok kint, de 11 -nél később eddig még nem értem haza, mert utálok a sötétben közlekedni.

Szórakozás alatt nem tudom, mit értesz. Szórakozóhelyekre nem járok, mert egyelőre nincs rá igényem, más helyekre viszont igen és simán elengednek, sőt, a legtöbb alkalommal kifejezetten ők mondják, hogy menjek el valahova a barátaimmal, mert magamtól lehet csak a szobámban ücsörögnék egész nap. :)

Persze, vásárolhatok egyedül, sokszor szoktam, az öltözködésembe sem szólnak bele egyáltalán, de nekik amúgy is tetszenek a ruhák, amiket hordok.

A zsebpénzem mennyiségét inkább nem írom le; egyrészt nagyon le lennék pontozva miatta, másrészt pedig úgyis mindenki kamunak venné.

Sminkelhetek és körmöt is festhetek természetesen, bár az előbbivel nem élek gyakran, mert számomra nem jó érzés, ha pl alapozó vagy szempillaspirál van rajtam.


Azt hiszem ennyi. :)

2020. szept. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

15 éves a fiam. A barátaival tanulás után találkozhat, hétközben este 8-ig azért érjen haza. Ha nincs iskola, akár ott is aludhat. Szórakozóhelyekre bulizni még nem járnak.

Zsebpénzt havi 20 ezret kap. Szabadon vásárolhat, ha kijön a pénzből.

Szerencsére nincs szükség nagy szabályozásra. Öltözködés terén kicsit különc, mert télen sem fázik térdnadrágban és egy vastagabb pulcsiban, de ebbe nem szólunk bele, ha neki így jó. Már csak azért sem, mert focizni is jár, ott pedig egyébként is mindig póló-rövidnadrágban vannak, ha esik, ha fúj.

2020. szept. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

16 éves Lány vagyok


Gond nélkül el vagyok engedve nyáron bár mesdig csak biztonságos helyen legyek


öltözködésembe nem szólnak bele


lakkozni ritkán alkkozom a körmöm


sminkelni szoktam nem szólnak érte(korrektor, szempillaspirál,kicsi szín a szemöldökömnek és egy labello) ennyi a mindennapi sminkem


zsebpénzt nem kapok csak ritkán ha tudják hogy gyűjtök valamire

2020. szept. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!