Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csinálnál, ha 11 éves...

Mit csinálnál, ha 11 éves kiskamasz lányod nem akarna szinte sehova elmenni veled és a testvérével?

Figyelt kérdés

Egész nyáron így volt, de már előtte is előfordult. Ha rávettem, vagy ráparancsoltam és eljött, szinte mindig jól érezte magát. Most már ráhagytam és otthon maradt sokszor, mert nem akartam veszekedni vele.

Máskor hogy kezelik ezt a helyzetet? Motiválás sem igazán ment.



2020. szept. 13. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Kérdezd meg, ő hova menne szívesen.
2020. szept. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez helyzetfüggő. Mindig ráparancsolni vagy mindig ráhagyni; egyik sem jó. De az életkorából ez a hozzáállás azért némileg érthető is.
2020. szept. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Semmit, én sem akartam ennyi idősen sehova menni a szüleimmel. Majd pár év múlva már megint akar. Én nem erőltetném.
2020. szept. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5%
Magamba néznék, hogy hol rontottam el
2020. szept. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Kamaszkorban, vagy kamaszkor felé közeledve már egyre inkább jelentkezik az igény a gyereknél, hogy valamelyest függetlenedjen a családjától. Ez néha elég furcsán nyilvánul meg.

Bizonyos korban sok gyerek nem szeret mások előtt megjelenni a szüleivel.

De lehet, hogy csak szimplán lustaság az oka, ami szintén megszokott ebben a korban.

2020. szept. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Laylah ***** válasza:
100%
Szerintem most ért be nála az igény, hogy saját maga dönthesse el, hová akar menni és hová nem. Eddig ment, ahová vittétek, most már szeretne elindulni az önállósodás útján, aminek az első lépése, hogy szabadon eldönthesse, hogy akar-e valamit csinálni vagy sem anélkül, hogy rá legyen általatok kényszerítve.
2020. okt. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
16%
11 évesen meg nagyon kicsi, hogy el döntse ezt.
2021. jan. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!