Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit rontottam el mind a három...

Mit rontottam el mind a három gyermekemnél?

Figyelt kérdés
Mind a három 15éves kora óta dohányzik. 23,21 és 17évesek a legkisebbnél ma tudtam meg hogy 2éve dohányzik. Miért csinálhatják ezt senki sem dohányzik a családban. A 2nagy fiam nem is tudta sokáig titkolni viszont a kisebbik filmról nem gondoltam volna. Mi lehet az oka? Ök mindig csak azt mondták hogy mert csak meg mert jó.

2020. szept. 13. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Ez nem nevelésen múllik, ez az ő egyéni döntésük/akaratuk ami ellen nem tehetsz semmit. Anyám nekem dohányos volt hosszú évekig mindig azt mondtam, hogy soha nem fogok cigizni erre megis dohányoztam 3 evig.
2020. szept. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Az én lányomról 18 évesen derült ki, hogy már több, mint 2 éve dohányzik. Most 22 éves, és mondhatni láncdohányos sajnos. Én is nagyon meglepődtem, amikor kiderült, beszéltünk is róla nem egyszer, de hiába. Felnőtt ember már, maga keresi rá a pénzt is, sajnos nem nagyon tudok mit tenni.
2020. szept. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
Valószínűleg ott ment félre, hogy olyan társaságra volt igényük, akik dohányoznak és nem tanulták meg, hogy nem érdemes mások kedvéért tönkrebaxni a tüdejüket. A dohányosok általában mentálisan gyenge emberek.
2020. szept. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Nem feltétlen a te hibád.


Nálunk anya és apa is cigizett, mikor kb 8 éves voltam anya letette, viszont bátyám rászokott 15 évesen. Ott cigizett velük a konyhában. Ezzel szemben én meg a másik tesóm nem viseljük el a cigi szagát se, nagy antidohanyosok lettünk. Ez a baráti társaságon múlik inkább. Egy 15 éves nem azért fog cigizni, mert látja hogy az anyja, apja cigizik vagy nem.

2020. szept. 14. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Én is 15 évesen kezdtem el. És 1 dohányos volt a baráti társaságban. Egyszer nagyon stressze és feszült voltam egész nap. Akkor kipróbáltam. 28 éves koromig szívtam kissebb nagyobb kihagyásokkal.
2020. szept. 14. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
En nem birnam elviselni. Annyira karos,rakkelto. Vidd el egy onkologiai korutra rogton eldobjak. Fiatal 30-as oasik sorban allnak az urologian holyag rakkal...
2020. szept. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Bhaurora1 válasza:
59%

Utálom azóta tinikorban megkostoltatták velem a többi gyerek társaim.

1 slukk s köhögés után tudtam egész életemre, hogy SOHA nem fog kelleni!

Elsősorban bűdös, és köhögtem tőle mint az állat...

Íze szarrrrrr volt, tehát nem is értettem a többieknek ez miért jó már akkor sem!

Utólag is mindvégig kitartottam ez mellett, akármennyire akart az égvilágon mindenki szinte rászoktatni.

Vagányságból, mert ne lógjak ki a sorból, tudjak szünetre menni s lógni stb stb... Nem ezek soha nem hatottak meg.Milyen jól tettem, káros és voltaképpen önként mérgezik magukat, csak n fogják fel, vagy ha igen nem látják a következményét míg nem késő.

Rossz társaság, dacc, nevelés csak annyiba, hogy tiltva van neki de n lett felvilágosítás, videok, filmek, könyvek, akár kórházi példák elsőben is, beteg ismeretség de legjobb az egészséges életmód előnyeit megtanitani illetve rávezetni.

Akár sport által stb... Aki dohányzik például kevesebbet tud sport téren is teljesíteni, stb. Stb.... Sok példa van, hajrá!

Ha agyilag felfogja s önmagát ól leáll vele s nem akar több bagót, az lenne az ideális.

Még kell kérdezni tőle miérteket őszintén s elkell vele beszélgetni, hogy xy idő múlva ez meg ez... S mivel jár a hatásai, összetételei miből vannak, aztán mik a negatív dolgok, raszokas, függőség, anyagi kiadás stbb...

HAJRÁ!

2020. szept. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Bhaurora1 válasza:
60%
Amúgy a tesokra gyanakszom, nem jó példák, s kevés akarattal simán bele vitték
2020. szept. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy stressz van otthon?
2020. szept. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 16 évesen szoktam rá. Nekem anyukám, apukám is dohányzik. Öcsém szoktatott rá, bármennyire furcsa. Bekerült a középiskolába, oda már úgy ment az osztálya több mint a fele, hogy cigiztek. Nem akart “csicska” lenni, ezért cigizgetett velük majd mire észbe kapott már rá is szokott. Én meg a tesómmal jártam koncertekre, közös volt a baráti társaságunk és én is szép lassan rászoktam. Öcsém 15 évesen , én 16 évesen szoktam rá. 24 éves vagyok, azóta még nem sikerült letennem. Nagyon jó lenne, mert iszonyatosan drágák lettek a dohánytermékek.
2020. szept. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!