Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez jogos vagy nem?

Ez jogos vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én egy kamasz fiú vagyok, aki szeret hülyéskedni.


A tegnapi nap során tömegközlekedéssel (busszal) indultam haza, majd az osztálytársam elkezdett velem veszekedni a buszon, és mondott egy hülyeséget ahol elmosolyogta magát és átment hülyeségbe az egész, megrúgtam kétszer a combját gyengén, hogy tovább menjen a hülyéskedés. Majd a buszsofőr megállt majd közölte velünk hogy a következő állomásnál le kell szállnunk, itt mindketten behúztuk a seggünket. Majd a következő leszállónál leszálltunk, és haza hozott anyukánk. Majd a délután folyamán az osztályfőnököm felhívta az édesanyukámat és az osztálytársam anyukáját hogy: "próblémák vannak, holnap reggel várom önöket" Mármint a szülőket, 6-an voltunk a tárgyalóba, anyukám, osztálytársam, osztálytársam anyukája, egy anyuka a buszról, és Én. Nos, elkezdte az osztálytársam, elmondta az egészet helyesen, és egyet értettem vele, jött az osztályfőnököm, aki elmondta hogy ez egy bűncselekmény volt mivel hogy lehetett volna baj mivel elvontuk a buszsofőr figyelmét, és ha elmúltam volna 18 akkor büntetést kaptam volna. Majd mondta hogy beszélt a buszsofőrrel, és közölte velem az osztályfőnököm hogy nem volt rajtam a maszk, ez így is volt, de a buszsofőr nem szólt ezért közöltem vele, és azt mondta hogy ő ezt máshogy, hallotta. Majd jött az hogy az egyik buszon ülő anyukát kikérdezte, és ő annyit belehazudott hogy mi folytattuk az ellenére hogy ránk szóltak, meg hogy a tanár ránk szólt aki ült a buszon. Elkezdte mondani az osztályfőnököm hogy a tanárra aki ült a buszon "csúnyán" néztem, majd megkérdeztem tőle hogy ezt hogy érti majd semmit nem tudott közölni velem, majd mondta hogy a tanár rám szólt miközbe nem. Nos, én mondtam neki hogy nem szólt ránk, majd jött az hogy de, ő máshogy hallotta. Na meg az amit hazudott az anyuka aki ült a buszon nem is szóltam, mivel hogy úgyis neki lesz igaza, mert ő a felnőtt, én a gyerek. Majd közölte az osztályfőnököm, hogy ha a következendő 1 hónapba valami ilyen nagy dolgot csinálunk fegyelmi tárgyalás lesz a vége. Majd azt mondta hogy bármilyen kis dolog (beszólás, összetűzés) miatt elindítja. Majd osztályfőnöki órán elmondta ezt az osztálynak amit nem tartok jogosnak mivel vannak olyan osztálytársaim akik kicsesznének velem, de mindegy is, elmondta hogy ellenem több vád van, de nem is mondta el hogy mik, és hogy akármit is csinálok indul a fegyelmim, de az osztálytársamnak nem mondta, szóval nem értem! Szerintem ez már nem az iskola hatásköre hogy én mit csinálok az iskolán kívűl, mivel hogy nem is vallási iskola, meg semmi.


Az osztályfőnököm igazgatóhelyettes is, előre leszögezem.


Köszönöm előre is a válaszokat! 🤗



#iskola #tömegközlekedés #bűncselekmény #fegyelmi #iskolán kívűl történt dolog
2020. szept. 15. 22:31
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%
Huh. Sajnálom, hogy ilyen sz@r suliba jársz. Nem tudom, hogy hatásköre lenne e esetleg, logikátlan lenne szerintem, ha igen. Szüleid hisznek neked? Ők nem próbáltak védeni az igazgatónál?
2020. szept. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Szüleim hisznek nekem, ezért nem is hazudok! Csak az édesanyukám volt ott, de meg se szólalt, vagyis az ügy után nem tudom, mert egyből mentem órára, de utána még beszélgettek. De itthon nem hallottam volna, vagy az iskolába hogy védett. Nem is lenne próbléma ha kicsapnak, csak már volt családsegítő, mert már jöttem át másik iskolából, meg nagyon jó a közösség, rendesek a tanárok.
2020. szept. 15. 22:38
 3/29 anonim ***** válasza:
92%
Ha a busz nem az iskola fenntartásában álló iskolabusz, hanem mezei tömegközlekedés, akkor az iskolának konkrétan semmi köze hozzá, hogy mit csinálsz utazás közben. Ez alól kivétel lehet, ha valamilyen iskola által szervezett programon (pl. osztálykirándulás) vesztek részt és így tömegközlekedtek. Véleményem szerint az iskolán kívül ebben az esetben nincs hatásköre az iskola vezetésének és fegyelmit sem indíthat miatta.
2020. szept. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%

Nem hinném, hogy ehhez az iskolának bármi köze lenne, de sajnos azon kívül hogy meghúzod magad, nem hiszem, hogy tudnál tenni bármit. Remélem már nem kell sokáig ebbe a suliba járnod.

Arra mondjuk emlékszem, hogy amikor még én jártam iskolába egyszer az egyik osztálytársam beintett a buszsofőrnek, amiért nem várta meg és abból is botrány lett, az osztályban mindenki előtt le lett hordva a csaj... szerintem az is elég gáz volt, de ő azért nem lett fegyelmi tárgyalással fenyegetve.

2020. szept. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
97%
Jogosnak nem jogos, mert iskolán kívül történt és ha jól értem, nem iskolai szervezésű buszozás volt. Viszont ideje lenne megtanulnod tömegközlekedési eszközön viselkedni. Ha csak a történetet nézem, vagy egy 10 év alatti neveletlen kölyök jelenik meg előttem, vagy egy kisebbségi primitív börtöntöltelék. A többiek általában képesek simán csak utazni a buszon. Te melyik vagy?
2020. szept. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk a szülők már be se mehetnek az iskolába a vírus helyzet miatt...
2020. szept. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

3-asnak: Mezei volt.

5-ösnek: Semelyik se vagyok, ez egy ilyen nap volt, mert az iskolában nem adtam ki az energiám.

6-osnak: Kivételes alkalom.

2020. szept. 16. 07:51
 8/29 anonim ***** válasza:
89%

Amit iskolaidőn kívül csináltok, ahhoz az iskolának (tanároknak, igazgatónak) semmi köze. Nem mondom, hogy ezzel minden esetben egyetértek, de ez a szabály. Épp ezért, semmiféle iskolai büntetésről, retorzióról szó sem lehet ilyen esetben.


"jött az osztályfőnököm, aki elmondta hogy ez egy bűncselekmény volt mivel hogy lehetett volna baj mivel elvontuk a buszsofőr figyelmét, és ha elmúltam volna 18 akkor büntetést kaptam volna"


Ez színtiszta hazugság! Több szót nem is érdemes vesztegetni rá.


Végső soron, amikor a buszvezető leszállított titeket, leszálltatok. Ezzel le kellett volna zárni az ügyet. A büntetésetek voltaképpen ez volt: hogy kizárt titeket az utazásból. Mivel ezt tudomásul vettétek, innentől senkinek nem kellett volna pattognia.


Ha szüleid helyében lettem volna, otthon a következőket mondtam volna:


1. Ne ökörködj buszon, mert az utazásból kizárható, aki botrányosan viselkedik, és ezt a buszsofőr dönti el. És nem csak az a kellemetlen, hogy leszállítanak, hanem, hogy X másik ember látja, akik utána ott tesznek keresztbe neked, ahol tudnak (ld. hazudozó másik szülő, meg hazudozó tanár).


2. Beszélj a társaddal is, hogy ezután a buszon hagyjon békén, az ökörködést hagyjátok máskorra. Vagy ha erre nem hajlandó, akkor direkt máshova álljál/üljél, mint ahol ő van, és ne vegyél róla tudomást.


3. A maszkot vedd föl. Egyrészt, mert ez a szabály, másrészt, mert ezzel segíted a járvány megállítását. Most már egyébként büntetik is, ha nincs rajtad buszon - nagyon helyesen.


4. A felnőttek szívesen hazudnak, ha egy kamaszra mérgesek és meg akarják büntetni. És a világ úgy működik, hogy felnőtt a felnőttnek inkább hisz, mint egy kamasznak. Ez igazságtalanság, de a világ tele van igazságtalansággal, és úgysem tudod megváltoztatni a világ működését.


Ugyanakkor írtam volna egy levelet az osztályfőnöknek és az igazgatónak címezve.

Leírtam volna benne, hogy az osztályfőnök valótlan állított: a fiam nem követett el bűncselekményt. Felhívtam volna a figyelmet arra, hogy az iskola csak iskolaidőben történtekért vonhatja felelősségre a fiamat, ezért jelen cselekményért semmiféle iskolai retorziónak helye nincs. Mivel emberek vagyunk, ha bárki úgy látja, hogy fiam bárhol, bármikor (szerinte) helytelenül viselkedett, és ezt nekem elmondja, azt megköszönöm. Ugyanakkor ezt a tájékoztatást az érintett szemtanútól várom. Annak semmi értelme, hogy ő elmondja egy ott nem levő személynek (osztályfőnök), és utána ő közli ezt velem. És akkor ott vitatkozhatunk ketten egy olyan dologról, amit egyikünk sem látott. Továbbá, mivel az említett anyuka és a tanár állításai bizonyos pontokon ellentmondásban vannak a fiam és társa által elmondottakkal, ezekben (mivel nem láttam, és objektív bizonyíték, pl. videofelvétel nincs róla) nem tudom, mi történt. Viszont fiamat is megilleti az ártatlanság vélelme, épp ezért, ami nem bizonyítható, vagy nem ismerte el, azért nem tekintem hibásnak.

Továbbá felhívom figyelmüket, hogy ha a későbbiekben iskolai (!) események miatt fegyelmi tárgyalásra kerül a sor, azon ezt az esetet nem használhatják fel súlyosbító tényezőnek, mivel iskolaidőn kívül történt, és az iskolára ez nem tartozik. Amennyiben mégis ezt tennék, értelemszerűen a felügyeletüket ellátó tankerülethez fordulnék.

2020. szept. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
35%

"mert az iskolában nem adtam ki az energiám."

Bocs hogy tőlem kell megtudnod, de az iskola nem arra van, hogy "ki add az energiádat". Talán meg kéne tanulni viselkedni, akkor nem lennének ilyen problémáid.

2020. szept. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
51%
Ebből nekem annyi jött le, hogy pikkelnek rád. Próbáld kimosni magad belőle (azon túl, amiket írtak, hogy ez sulin kívüli történet, csak jól bekavartak), jelentkezz a suliban önkéntes dolgokra, bármi amire lehet vállalkozni, szorgalmi, kiselőadás, akármi, bármi. Akkor fognak csak igazán nézni, hogy nem lehet rajtad fogást találni, mert új életet kezdtél. Azon túl, hogy a sikerélmények pozitívan fognak rád hatni, még a tanároknak is kisimul idővel a homlokuk. Ezzel vissza tudsz adni mindent, és a lelkiismeretednek is jót tesz majd. Aktivizáld magad ahogy tudod, lássák hogy lelkes vagy a suliban, jár korrepetálásra vagy bármi amiből látják, hogy Te egy jó gyerek vagy. Az, hogy kamaszként mit bohóckodtok a buszon, hát Istenem... Tesóm rágyújtott órán. Semmi következénye nem volt. Ettől függetlenül szerették, minden azon múlik, hogy alapvetően kedvelnek-e. Meg kell szerettetned magad. Ne kerüld a tanárokat, a tanulós osztálytársakat. Anyukád is büszke lesz rád, ha összekapod magad. :)
2020. szept. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!