Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek egy 13-4 éves...

Szerintetek egy 13-4 éves gyereknek elfogadható, ha van TikTokja, Instagramja és Facebookja?

Figyelt kérdés

2020. szept. 19. 16:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
24%
Nem.
2020. szept. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
20%

Nem és amúgy az oldalak szabályzatát is sérti. 16 éves kor alatt a GDPR törvény szerint nem is regisztrálhat ilyen oldalakra, mivel nem tárolhatnak róla semmilyen adatot, de nyílván egy felhasználói profil miatt szükséges. Erre az oldalra se lehet 16 éves kor alatt regisztrálni. De a többire se.

De szerintem azért valahol jogos is. Egy 10-13 éves gyerek még nem tudja annyira az internet veszélyeit sem. Most az hogy én itt elkezdeném írkálni, hogy pl egy 14 éves kedves fiú vagyok vagy pont hogy lány... És ebből rengeteg baj lehet, a pedofilok se azt írják esetleg hogy 50éves bácsi vagyok nem jössz fagyizni??

Az a baj hogy én láttam már olyat is, mikor ilyen kis 14-15 éves forma csaj rakott ki magáról pucér képet csak úgy "fogadásból". Na az ilyen is pl mit érez??

Tudom hogy ezek szélsőségek de vannak ilyenek is...

2020. szept. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
23%
Nem.
2020. szept. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
20%
Abszolút NEM!!
2020. szept. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
83%
14-15 éves, középiskolás gyereknél el tudom képzelni a FaceBoookot. 5 évvel ezelőtt, amikor én voltam gimis mi a FaceBookot használtuk információ cserére, volt osztály csoportunk, ahová a tanárok is írtak, sokszor onnan tudtuk meg, hogy másnap XY óra elmarad első/nulladik valami miatt. A fontosabb dolgokat, házi feladatokat is oda rajtuk ki stb.
2020. szept. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
22%
Utolsó: szülőként én lépnék be oda, és megnézném. Ha lenne bármi, akkor szólnék a 14 évesemnek, hogy nem lesz óra. Ettől még neki nem kell saját profil és szabadság egy ilyen kétes minőségű oldalon.
2020. szept. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
88%

Már csak az kéne, hogy egy szülő írogasson a kamasz gyereke helyett, szétszednék a gyerekét az iskolában. 😅

Facebookra 13 éves kortól lehet regisztrálni és semmi olyan információt nem lát rólad egy idegen, amit te nem szeretnél. Be lehet állítani a láthatóságot, még profilképet se kötelező beállítani.


Az Instagramnak és a TikToknak pl én se látom az értelmét, de a Facebook kapcsolattartás szempontjából nagyon hasznos.

2020. szept. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
22%

Nem irogatásról beszéltem, hanem a profil feletti irányításról.

Lehet pampogni, de egy 13 évesnek semmi keresnivalója a Facebookon.

2020. szept. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
81%
Ha mindenkinek zavarja a szemét hogy 13-14 évesek vannak rajta, ez a kor még elfogadható, akkor ha ez a kor nem elfogadhat akkor a 8-9 éves kor akik a facebook előtt ülnek az akkor sokkal jobb? A tiktok, instagram az elfogadható hogy gyerekek használják.
2020. szept. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
15%
Nyilván az sem. Ilyenekkel egy tini példálózna csak. Egy értelmes felnőtt tudja, hogy ilyen kisgyerekeknek még internet sem kellene a kezébe, nemhogy saját profil ezeken a szrokon.
2020. szept. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!