Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 11 éves lányomnak nagyon...

11 éves lányomnak nagyon pattanásos az arca. Mivel kezeljük?

Figyelt kérdés

2020. okt. 7. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Semmivel. Vidd el bőrgyógyászhoz és/vagy kozmetikushoz.
2020. okt. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Hát ez nagyban függ a probléma gyökerétől. Pattanás lehet hormonális eredetű, ételallergia miatt (pl glutén, laktóz stb), sokaknak a portól is kijön vagy amiatt ha nem mos rendesen arcot. Külsőleg kezelheted de ha belső eredetű akkor ez nem sokat ér, szélmalom harc lesz. Külsőleg egy sensitive arclemosó pl Cerave, Niacinamide szérum és szalicilsav (BHA) amit erre szoktak alkalmazni de én elvinném egy kozmetikushoz vagy bőrgyógyászhoz mert mégiscsak ő a szakember aki személyesen látja és el tudja küldeni a megfelelö kivizsgálásra ha szükséges.
2020. okt. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Bőrgyógyász. Nekem is nagyon gaz volt. Egészen a húszas éveim közepéig. Mai napig bánom, hogy nem erőszakoskodtam tiniként, hogy anya engedje a májkinyírós gyógyszert. (Havonta kell vervetelre menni, de örökre megoldja a pattanás problémát. Fogamzásgátló szedése “kötelező” mellette, mivel egy esetleges magzatra teljesen fatális. Brutálisan hangzik, de inkább vállaltam volna mint, hogy 15 évig úgy néztem ki, mint egy szörny.)
2020. okt. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
A rokonomnak is sok pattanása volt tini korába. Egyszer egy hölgy az utcán azt mondta neki, h.ne egyen húst. Valamiért megfogadta a tanácsot és most hogy attól vagy más miatt, de miután leállt a húsevéssel és vega lett, kitisztult az arca.
2020. okt. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Sokmindentől lehet. Két fajta van ami a leggyakoribb: a barkteriális és a gombás(malassezia folliculitis). Előbbi jól kezelhető antibiotikummal, szalicil savval stb-vel. Az utóbbi problémásabb, mert sok hatóanyag csak felerősíti (sezia.co-ra ha bemásolod mondjuk egy krémnek, amit használtok az összetevőit és kiírja, hogy van e közte 'bűnös')

Két fajta dolgot próbáltam aknéra: Revox szalicilsavas hámlasztó (DM-ből), illetve The Ordinary tejsavas hámlasztó (skinsmartól rendelve). Úgy tudom ez a két hámlasztó minkét fajtát meg tudja oldani, kicsit brutálisnak hangozhat, de az mondják hogy jobb az ilyen hámlasztó, kiméletesebb mint a fizikai bőrradírok. Ha nem válik be akkor próbáljátok ki a Nizoral sampont (igen, tudom hogy fura de sokan dícsérik).

2020. okt. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tajti Ildi (Tindigo), megtalálod fb-on vagy a szepsegreceptek.hu oldalon. Rengeteg írása és videója van a témával kapcsolatban. Vannak termékei amik kifejezetten jók és online konzultációt is tart.
2020. okt. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A bőrön megjelenő dolgok általában belső problémákra, táplálkozásra vezethetők vissza. Azt kéne megtalálni, megoldani.Külsőleg a forever propolisz tartalmú aloe vera krémjét érdemes kipróbálni. Nálunk bevált.

2020. okt. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Okosszepseg instagramon vagy a blogjat érdemes olvasni.
2020. okt. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kezd kamaszodni lassan, viszont ne látatlanba akarj tanácsot kérni a neten a témábanegy névtelen fórumon, mert lehet, hogy a hasonló tünetre valami beválik egyik embernek, másnak meg inkább árt.


Egy bőrgyógyásszal nézessétek meg, javasoljon az valami készítményt.

2020. okt. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Egyetértek a #9-essel, viszont mindenképp használ a lányodnak és a család többi tagjának is ha a finomított olajok helyett finomítatlan kókuszzsírra, margarin helyett teavajra vagy liba-kacsa zsírra váltotok, semmi baj nem lenne a napraforgóolajjal, de miután kipréselik gyorsan tönkre is teszik a finomítással és vegyszerekkel, ugyanez a többi alapanyaggal cukor helyett hazai mézet a sima liszt helyett rosttartalmú liszteket és péksütiket próbáljátok meg a bélflórátok helyrehozása érdekében!
2020. okt. 14. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!