Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Gyermekem számára biztonsággal...

Gyermekem számára biztonsággal fogyasztható szeszesitalt szeretnék beszerezni?

Figyelt kérdés
13 éves lányom van, és elkezdett lakásbulikba járni. Itt rendszerint táncolnak, zenét hallgatnak és isznak is. A legutóbbi ilyen alkalommal éreztem rajta, hogy töményet ivott. Elbeszélgettem vele, és azt mondta, hogy aki nem iszik, azt elkezdik csúfolni többiek. Szóval szeretnék ötleteket arra, hogy mit lehetne innia, ami biztonságos is és alkohol is van benne.

2020. okt. 14. 01:34
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk mi 13 evesen nem jártunk lakasbulikba. Erre kene ötletet kerni, hogy hol rontottad el a nevelését. 13 evesen egyszer mentem volna haza alkohol szaggal, anyam kibas.zott volna a házból, mint macskat carni, egy hatalmas pofon kisereteben. Mondhatnam hogy boroskolazzon, vodkanarancsozzon, igyon likőrt, vagy citromos sört (semmit nem keverve) de az a közeg ugyis magaba fogja szippantani, hogy igenis igya a jagert, meg a töményet húzóra, meg egy kis ezt, egy kis azt.
2020. okt. 14. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
86%
13 évesen még ne hagyd rá ezt, neveld, mondd el neki, hogy ha alkoholt iszik, az miért káros (pusztítja a májat, agysejteket, könnyelművé tesz) és az szégyellje magát, aki kineveti. Ha pedig nem bízhatsz benne, nem mehet buliba, nincs teló, zsebpénz... Mindenki csinál hülyeséget persze, és lehetsz empatikus, de ma még csak kiskamasz, te vagy érte felelős, hiába érzi magát nagynak, a felnőttség fokmérője ne már az alkohol legyen, mert max. fél év és arról tehetsz fel kérdést, a fű még belefér-e meg irass-e már neki fogamzásgátlót? Persze, hogy meg akar felelni a kortársaknak, de ezek szerint nem jó közegbe került a lányod, ha ismered a többiek szüleit, jó lenne velük elbeszélgetni ezekről a túl önállóra vett lakásbulikról.
2020. okt. 14. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
90%

Konyakos bonbon és dianás cukorka....

Most komolyan.. te áldásodat adod rá, hogy 13 évesen olyan bulikba járjon, ahol részeg tinik (?) vannak? Előbb-utóbb ebből baj lesz belőle ( szex, cigi, detox ..)

Persze-persze a te lányod nem olyan.. Ha nem olyan lenne, nem menne a csorda után. Ja és büntetendő, ha kiskorúnak alkoholt adsz.

2020. okt. 14. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
77%
Mi van :D jezusom, meg csak 13, ne maaar! Ha 16-17 lenne megertenem, hogy megkostolja, netan be is csiccsent a futyulos palinkatol, VBK-tol (en is ezeket ittam a rock koncerteken), de nem 13 evesen!!!Ezt nagyon elrontottad, hogy meg asszisztalnal is ehhez, en ilyenkor kaptam netet, teve klubban voltam, sims-eztem, nem ittam a bulikban s nem vagyok oreg, 92'es vagyok. Hugom januarban lesz 14 es meg sosem volt rendes buliban, csak osztalykirandulasos "bulin" csaladi szulinapi bulin, pizsi partyn a 2 bararnojevel... az egyik szuleinel aludtak, jakuzziztak, horror film, ilyenek... Na nem tudom, ő 1x dugta bele az ujjat a sorbe ea kostolta meg, utalta. Meg par evig ne is szeresse, szerintem nincs itt az ideje...
2020. okt. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
63%
Ezt nagyon elrontottad én 13 évesen még barbieztam
2020. okt. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
68%
13 évesen semmilyen buliba ne menjen, nemhogy még a piát is te vegyed, ne haragudj de te milyen anya vagy???????
2020. okt. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
66%
Mikor esik le, hogy kamu a kérdés? Hajnali 1 kor írta :D
2020. okt. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
88%
Attól mert hajnal 1kor írta, miért kell feltétlenül kamura gondolni?
2020. okt. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
89%

Mi is jártunk 13 évesen lakás bulikba, de mindig volt ott felnőtt felügyelet.

Táncoltunk, zenét hallgattunk, üvegeztünk😂 meg ilyenek, de sosem ittunk alkoholt.

Eleve nem engedném olyan közegbe, ahol a rosszra akarják úgy rávenni, hogy ha nem csinálja piszkálják.

13 évesen még fiatalkorú, felügyelet nélkül ne bulizzon. Alkoholt meg sehogy ne igyon. Fejlődő szervezetről beszélünk.

2020. okt. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
40%

Nem az a baj, hogy iszik, hanem hogy olyan helyen teszi, ahol ciki nem inni.


13 évesen én is ittam 15%-os pálinkát az unokatesóim kicsengetésein. Nem is egyet. De azokat legalább magamtól, basszus... Amennyi úgy jól esett, s kész. Nem erőltette senki.

2020. okt. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!