Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ignorál a legjobb...

Miért ignorál a legjobb barátnőm, ha nem haragszim rám? Minek hazudoznak?

Figyelt kérdés

Régen együtt voltunk mindig, a szüleivel is jóban vagyok nagyon, folyton mondták, hogy én ott már családtag számban megyek, meg vittek magukkal mindenhová. Most meg 3 hete elérhetetlenek, de így családilag.

A legjobb barátnőm az a fajta lány, akinek a telefon mindig a kezében van, meg mondta is, hogyha ő valakinek nem válaszol, az nem azért van, mert nem látja az üzenetet, hanem mert nincs kedve hozzá. Most meg velem csinálja ugyanezt, hogy írok, de megsem nézi, maximum az 5.-6. üzenetemre válaszol órákkal később. Ha hívom, nem veszi fel, mert "nem hallotta". Ha kérdezem, hogy nem-e csinálunk valamit, nem jön el velem ide, vagy oda, akkor nem ér rá. Kérdeztem, hogy van-e valami baj, történt-e valami, de mondta, hogy nem.

Anyukája dettó ugyanez. Tegnap hívtam, mert ott voltam a környékükön délután, hogy otthon vannak-e, mert a barátnőm akkor sem vette fel a telefont. Tök zavarodottan elkezdte mondani, hogy hát még éppen igen, de mindjárt indulnak otthonról és hogy a lánya tanul nagyon, azért nem vette fel szerinte. Mondtam, hogy akkor arra megyek, beugrok kicsit, erre hogy hát ne, mert indulnak és nem is tudják, mikor jönnek haza (?!). Kérdeztem, hogy a barátnőm nem tanul akkor? Hát de, de viszi magával a tanulnivalót (úgy, hogy csak otthon bír tanulni, síri csendben...). Aztán később csak arra kanyarodtam, és mindkét autó kint állt a ház előtt, bent meg égett a házban a villany, szóval sehová nem mentek. Ma meg látom, hogy a barátnőm teszi ki Instára, hogy lent vannak a Balatonnál... Írtam neki, hogy nem is mondta, hogy mennek, meg hogyhogy mentek? (eddig mindig vittek magukkal, most nem is szólt) Az volt a válasz, hogy hirtelen ötlet volt, mert lent maradt még sok cucc a nyaralóban és nem akarnak róla elfeledkezni.

Apukájával együtt járok fallabdázni heti 2/3-szor és már két hete is fura volt, mikor kérdeztem, hogy mikor megyünk legközelebb, mert totál kitért a válasz elől, hogy még nem tudja, mert most sok a munkája, de majd keres és megbeszéljük. Aztán írtam neki most novemberben, hogy akkor mikor megyünk, meg bérletet is kell majd vennünk megint, válasz: most sok a munkája és nem biztos, hogy ráérne heti többször menni és akkor nem érné meg a bérlet, meg hogy most a vírus miatt amúgy is kerülni kéne az ilyen helyeket. Úgy, hogy ő tipikusan az az ember, akinek minden nap kell a mozgás, különben képtelen elaludni.


Mit csináljak? Tökre zavar, hogy így semmibe vesznek, meg ennyire átlátszóan hazudoznak.

Rengeteget gondolkoztam, de tényleg semmi nem jut eszembe, amin így megharagudhattak volna.



2020. nov. 7. 15:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Ráduntak, felejtsd el õket.
2020. nov. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ennyi erővel ha az ő gyerekük lennék, akkor is simán levegőnek néznének, mert rám untak?

Azért ez nem túl korrekt így. És tényleg szónélkül történt ez, nem is tudom miért.

2020. nov. 7. 15:33
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Nyilván hazudnak és van valami bajuk veled. Szerintem már próbálkoztál eleget, a legjobb ha nem keresed őket pár hónapig.
2020. nov. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
"Nem korrekt", nem minden ember korrekt, sőt, hozzá kell szokni.
2020. nov. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Talán kérdezd meg a barátnődet, hogy mi a baj. Lehet, hogy észre sem vetted, de valamivel megbántottad őket.
2020. nov. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem korrekt, hogy a baratnod nem hajlando elmondani mi baja van veled, de te meg ne zaklasd oket. Annak ellenere, hogy azt mondtak, nem ernek ra, te csak eroskodtel, hogy bemennel, meg veletlenul arra kanyarodtal. Hagyd beken, ne hivogasd, ne irogass neki, ne menj oda, a szuleit se hivogasd, stb. Nagyon sajnalom, nehez ezt elfogadni, tudom, foleg, mivel nem kaptal magyarazatot, de ha nem kernek beloled, akkor nem.
2020. nov. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%
A barátnődnek valóban kellene szólnia valamit, az lenne a minimum, hogy elmondja mi baj. De te se járj a nyakukra folyton. Az, hogy leellenőrzöd, hogy otthon vannak-e a kocsik elég gáz. Lehet, hogy nincs semmi különös bajuk veled, csak kezdesz sok lenni. Pl. nekem kamaszként eszembe sem jutott volna a barátnőm anyját is felhívni, hogy de miért nem veszi fel, de hova mennek stb.. Apukával is azt mondod heti 2-3x sportolsz, nem csodálnám, ha ezt sokallnák. Főleg úgy, hogy a lánya ott sincs, csak ti? Nagyon sok ez egy barátságból, szerintem kicsit nagyobb távolságot akarnak tartani (jogosan). Meg az is furcsa, hogy elvárod, hogy minden alkalommal levigyenek téged is a Balatonra. A saját családodra koncentrálj inkább, mert szerintem sok vagy nekik.
2020. nov. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%

Lehet hogy egyszerűen csak tényleg szeretnék tartani a távolságot mindenkitől akitől elkaphatják ezt a covidos cuccot, vagy épp már karanténba vannak mert benyalták, de nem akarnak beszélni róla.

De az is lehet hogy a két szülő között történt valami amiről nem tudsz.Pld különcuccoltak.Vagy akár meg is sérthetted őket akaratodon kívül valamivel.

Szerintem hagyd őket békén.Nem tartoznak neked amúgy semmivel.Legalábbis olyan értelemben, hogy akár tetszik neked akár nem, te barátnője vagy a gyereküknek, de nem az ő gyerekük.A másik, hogy ez a tolakodó ,sőt ,,nyomozgatós" arra kanyarodtam és mindegyik kocsi a ház előtt állt, ez azért azt is mutatja, hogy nagyon nyomulós vagy.Nem erőszakoskodj velük, mert az még nagyobb ellenszenvet válthat ki, mintha egyszerűen csak elfogadod ,hogy valamiért kiestél a kegyeikből.

2020. nov. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%
Miért vagy ennyire rájuk akaszodva? Lehet erre untak rá. Egyébként lényegtelen, mostmár engedd el ezt a dolgot, mert magadat teszed nevetségessé h még mindig nem veszed a lapot. Egyértelmű h megváltoztak az irányodba, valamivel tuti kiváltottad belőlük, magától nem igen történik ilyen.
2020. nov. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%
Fuuu na ez most kamu vagy komoly XD. Mert pár hónappal ez előtt volt egy olyan kérdés amit egy anyuka tett ki ami nagyon hasonlított erre. A lányának volt egy kamasz barátnője aki minden nap oda járt hozzájuk, pucérkodott a férje előtt. Hiába szólt rá h ezt nem kéne, nem volt hajlandó felöltözni. És eljárt a férjével fallabdázni, utána meg cukrászdába. Te vagy az a csajszi? Mert ahhoz kért segítséget h hogy koptassa le. Mert ha igen... hát akkor azért ignorálnak mert szerintük ez pofátlanság. Ha nem te vagy akkor bocsi 😁. Ha meg mind a két kérdést egy ember írta ki akkor csak unatkozol. De ami a lényeg hogy apukára nem szép dolog ráhajtani.
2020. nov. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!