Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek hány éves kortól...

Szerintetek hány éves kortól kell felvilagositani a gyereket? 3 lányom van a legnagyobb 10 éves elég fejlett testileg. A mai gyerekek meg sajnos elég hamar belevetik magukat a témába!

Figyelt kérdés
Felvilágosítás, nagylány

2020. nov. 10. 19:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Akkor lehet, hogy máris elkéstél. Azért jó lenne még az előtt, hogy megjön a vérzése.
2020. nov. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem màr ovisnak tudni kell honnan jön a gyerek, ès kb. mire iskolàba megy azt is, hogy kerül oda. Menstruàciòròl is legkèsőbb kisiskolàs korban kène beszèlni rèszletesen, fiùkkal is.
2020. nov. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Már rég el kellett volna kezdeni. Főleg azért, hogy nehogy úgy járjon mint te, hogy 17 évesen szülje az első gyerekét.
2020. nov. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
65%

Milyen osztálytársai vannak? A suliban szóba kerülenek ilyen témák? Szerintem fontos, hogy tőled kapja meg az ilyen típusú infókat, ne a barátaitól, honlapokról félinformációkat.

Szerintem 10 éves korban már elkezdhetsz beszélgetni róla, esetleg egy felvilágosító könyv (ajánlom nagyon Hoppál Boritól az Az én testemet, szerintem abszolút tökéletes) is jó lehet.

2020. nov. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

9 es 7eves lanyaim vannak, a Peti, Ida es Picuri konyvvel vilagositottam a nagyot es a kicsi is megkaparintotta, de jol vette ki magat mert a konyvben kisteso szuletik es nalunk is aktualis volt, ot a fogantatas kevesbe erdekelte mint a baba fejlodese.


A 9 evesem kozolte h ezeket mar mind tudja az osztalytarsaitol...

2020. nov. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Ilyen klasszik leülök felvilágosítani a gyereket szerintem soha.

Ha arra van szükség, akkor valami elcsúszott.


Úgy gondolom, hogy a maga szintjén mindig kell a gyereknek beszélni a dolgokról.

Tehát óvodában is.


Nálunk volt az osztályban, aki azt hitte halálos beteg, mert 9 évesen menstruált, és nem volt sehol téma még.

2020. nov. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Kb 5 éve folyamatosan, fokozatosan. Eddig nem kérdezgetett semmit? A legtöbb gyerek legkésőbb ovis korára találkozik a jelenséggel hogy a fiúknak más nemi szerve van, és megkérdezi hogy mi az és miért más, látja a betétedet a szekrényben és kíváncsi hogy mi az, vagy találkozik egy terhes nővel/pici babával és érdeklődik hogy honnan jön a baba. Van két húga a kislánynak, nem merült fel soha hogy hogy kerültek oda? Ezekre eddig mit válaszoltál?

Ha semmit, vagy valami hülye gólya hozza/Istenke adja sztorit adtál be neki akkor üstöllést vegyél neki egy könyvet vagy kezdd el bepótolni. Ha ezeket rendesen elmagyaráztad akkor kb jó vagy, de legyél nyitott kérdésekre és bátorítsd hogy kérdezzen.

Egyébként nem értem miért sajnos hogy “hamar belevetik magukat a témába”. Szerintem igenis fontos hogy minél hamarabb elkezdje megismerni a saját testét és működését a gyerek. NEM arról beszélek mielőtt valaki kiforgatja a szavaimat hogy aktív szexuális életet kell élni minél hamarabb, hanem arról hogy minél hamarabb tudja milyen szervei vannak, hogy kell megnevezni őket, mire valók és hogy működnek, később hogy mi az a szexualitás, milyen formái léteznek, hogy kell felelős és egészséges szexuális életet élni. Ugyanis azokból a tízévesekből akik még a nevét se tudják a nemi szerveiknek és nincsenek bátorítva hogy kérdéseket tegyenek fel mielőtt szexelni kezdenek, lesznek a 16 évesek a Teherbeesés kategóriában akik afelől érdeklődnek hogy lehetnek-e terhesek ha védekezés nélküli szex után kitörölték a vaginájukat wc papírral.

2020. nov. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Hallod már elkéstél. Már 20 éve is mindent tudtam 10 évesen ne viccelj már.
2020. nov. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Folyamatosan kell!!


Ha a 4 éves lányom meglátott betéttel a kezemben, akkor is mondtam róla pár szót.

Az ő szintjén persze.


Szereti hallgatni a születése történetét. Abba sokmindent bele lehet csempészni. Kérdez is közben. 4.5 éves.


Valahogy így kell(ene).


Nem 10 évesen leültetni... Az ciki kategória!!

2020. nov. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Mármint a 10 évesnek ciki.
2020. nov. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!