Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért csinálja ezt a lányom?

Miért csinálja ezt a lányom?

Figyelt kérdés
Van egy 16 éves lányom, aki jelenleg kiegyensúlyozott, boldog életet él. Korábban voltak gondjai, az osztálytársai verték, kiközösítették, depressziós, nagyon önbizalomhiányos volt, de szerencsére sikerült tovább lépnie azóta. Világéletében érzékeny lelkű volt, nem bírja a vért, sokszor fél, szorong és könnyen megsértődik. Ebben eddig semmi furcsa sincs, viszont egy bizonyos dolgot nem tudok hová tenni vele kapcsolatban: ha teheti, esténként mindig horrort néz. Látszik rajta, hogy retteg, hogy szinte lesápad a vértől, és mégis nézi. Kérdeztem tőle, hogy ez miért jó neki, azt mondta, nem tudja, egyszerűen élvezi, jól esik neki. Egyébként semmi mást nem hajlandó nézni, olvasni is kizárólag Stephen King könyveket szokott. Érdemes aggódnom miatta? Talán így próbál feldolgozni valami traumát?

2020. nov. 14. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Elfojtott agresszió lehet.
2020. nov. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen időszakon tizenévesen 😄

Én is féltem, mégis néztem.

Aztán lassan leszoktam róla.

Így 40 évesen inkább nem nézek.


Trauma? Lehet. Én például végig rettegtem a gyerekkoromat esténként a sötét szobában.

2020. nov. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
A lányod a leírás alapján egy teljesen normális kamasz. ;)
2020. nov. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Adrenalin. Lehet, hogy fél, de az adrenalin felpörgeti. És ez a végén mégis jóleső érzés. Az extrém sportolók se azért csináljak, mert nem félnek, hanem mert kell nekik a löket.
2020. nov. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem nincs miért aggodni. En is ilyen voltam. Baromira feltem, felek a mai napig az ilyen filmektol, de erdekelt es neztem. Volt, hogy sirtam is kozben, de neztem, kíváncsi voltam, mi tortenik. Most is felek minden horrortol, de mar egyaltalan nem erdekel, nem nezek egyet sem.(főleg miota anyuka lettem es a Frozen 2 megy itthon:D egész nap)
2020. nov. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen normális a lányod.


Aki horrort néz annak picit másképp működik az agya.

Úgy képzeld el mint egy extrém sportolót. Fel kell pörögnünk, hogy utána endorfin szabaduljon fel..

Én 3 éves korom óta horror "függő" vagyok. Akkoriban ugye nem volt korhatár..

2020. nov. 15. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Én is rettegek és imádom nézni.és normális vagyok szerintem 😁
2020. nov. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
A depresszió egy betegség, ami nem múlik el csak úgy.
2020. nov. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Ilyen esetben pozitív érzetet kelt a horrorfilm utáni "felengedés". Nekem is volt ilyen korszakom nemrég. Nem maga a félelem, vagy ijedtség a fontos, hanem az utána jövő megkönnyebbülés, hogy mindaz, amit a filmben látott, nem vele esett meg.
2020. nov. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én is imádtam horrort nézni, feltöltött mindig energiával valamiért :)
2020. nov. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!