Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » "Régimódi,szűklátókörű falusi"...

"Régimódi,szűklátókörű falusi",30as,40es szülőktől kérdezném:a ti gyermekeiteknek is ciki a házimunka? Mert "mikor volt már az,hogy nektek ezt kellett csinálni?"

Figyelt kérdés
2020. nov. 19. 19:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem,nem ciki!Ha kiosztom a feladatokat akkor megcsinálják!
2020. nov. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Irigyellek...
2020. nov. 19. 21:45
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
De mi ciki a házimunkában? Ha mindenkinek ciki lenne, egy putri lenne a házból...😀 Viszont az tény, hogy vannak szülők, akik minden baromságot a gyerekkel akarnak megcsináltatni. Szerintem annyi legyen a szabály, hogy a házban MINDENKI a saját dolgait tartsa rendben: szobáját, a fürdőszobát saját maga után, mossa el a saját tányérjait, saját ruháit mossa esetleg. Ennyi. Nem kell túl sok mindent.
2020. nov. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%

Mire érted a szűklátókörűt? 🤔

Miért pont falusi szülők? A városiak nem nevelik a gyereket házimunkára? 🤔


Mellesleg 34 éves falusi szülőként bár még kicsik a gyerekeim, de igen is arra tanítjuk őket,hogy vannak kötelezettségeik amiket el kell végezni. Itt most elsősorban arra gondoljatok, hogy amit elő pakoltak játékot azt el is kell pakolniuk. Amivel nem játszanak azt el kell pakolni. Ha kupit csinálnak addig nem csinálhatnak mást amíg nincs elpakolva. Ahogy idősödnek úgy bővítjük a dolgot.


Ettől függetlenül ők maguk szeretnek segíteni teregetni. Söpörni, port törölni vagy hajtogatni.

2020. nov. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezném a modern, városi szülőktől, hogy a ti gyerekeiteknek ciki a házimunka?


Városi vagy falusi tök mindegy.

Mindenhol van házimunka.

2020. nov. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem ciki. 8 éves a lányom. Általában az övé a hajtogatás, portörlés a kutya és a macska etetése és mikor mit adok még ki neki.

Vidéken lakunk.

2020. nov. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%
"Ciki". Bejárónő jár hozzánk nem kell házimunkázni.
2020. nov. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a másik oldalról tudok nyilatkozni, mint gyerek, 18 éves vagyok, de mifelénk az a ciki, ha valaki semmit nem csinál, és nem segít a szüleinek.
2020. nov. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

A 18 éves gyereknek nagy taps.

Szüleidnek is taps!


Nekem 3 gyerekem van, 3 fiú, - és igen, befogom őket is, minden nap van feladat.

Szeretném, ha felnőttként is az lenne neki a normális, hogy rend van körülöttük, és majd tesznek is érte. Nem vagyok tisztaságmániás, nem várom el tőlük sem. De egy család vagyunk. A család nem azt jelenti, hogy anya a munkája mellett egy cseléd otthon. Így megosztjuk a házimunkát. Férjem is kiveszi a részét belőle és a gyerekek is.

2020. nov. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Már 4 éves korukben elpakoltattam velük a játékokat, 6-7 évesen már főztek velem a lányok, ebben nem kellett noszogatni, érdekelte őket.

A porszívó, felmosó, mosógép már nem annyira, de megcsinálják, mert én nem fogom két tizenéves helyett. Mindenki rendben tartja a saját szobáját.

2020. nov. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!