Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Sok szülőnek miért esik...

Sok szülőnek miért esik nehezére legalább egy kicsit hinni a gyermekében?

Figyelt kérdés

Sajnos az én szüleim is ilyenek voltak anno velem, de sok helyről hallom (ismerősök, barátok), hogy a gyereke ezt akarja csinálni vagy azt, ide akar menni továbbtanulni vagy oda, akkor ahelyett, hogy a szülő tájékozódna és leülne beszélni a gyerekével, hogy miért szeretne odamenni, miért akarja ezt vagy azt csinálni, rögtön lekezelően azt mondják, hogy jaj, Te az neked úgysem menne, nem vagy rá képes, nem neked való és látom a gyerekeken, hogy emiatt le van törve a szarvuk, szomorúak és életek siklahatnak vagy sikolhatnak (kisiklani:D) ki.


Ha én anno hallgatok a szüleimre és nem tanulok tovább, hanem elmegyek dolgozni érettségi után a vakvilágba, nem is tudom mi lenne belőlem (ma projektmenedzserként dolgozom). Volt nagy sértődés annak idején, hogy az egyetem kidobott pénz stb..


Persze ma már mások a viszonyok, diploma nélkül egy jó szakmával akár többszörösét is meg lehet keresni egy diplomás fizetésnek, de nem is ez a lényeg, hanem az, hogyha valamit kitalál a gyerek, hogy mit akar csinálni (legyen akár az továbbtanulás, hobbi vagy bármi más) miért kell egyből lehurrogni és az élettől is elvenni a kedvét?


Egy szülőnek nem az lenne az egyik fő profilja, hogy bízik és hisz a gyermekében, ha valamit el szeretne érni vagy meg akar valósítani? A legjobb példa Lewis Hamilton: az édesapja fogadást kötött egy újságíróval az első szezonjában, hogy a fiú nyolcszoros világbajnok lesz (azóta eltelt 13 év és hétszeres világbajnok, jövőre úton lehet a nyolcadik). Miért nem lehet legalább a lelki biztonságot megteremteni a gyerekeknek?



2020. nov. 23. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Azert az átlag szülő ismeri a gyerekét és annak képességeit
2020. nov. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Azért vannak szintek, pl.: én sem engedném, és pláne nem fizetném az orvosit, ha tudom, hogy a kölyköm érettségijét is nekem kellett kifizetnem.
2020. nov. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én is sok dolgot megvalósítottam, amire a szüleim azt mondták, nem vagyok rá képes:

- úgysem diplomázol le - lediplomáztam

- úgysem találsz ebben munkát - de találtam

- úgysem tudsz megtanulni németül - mára nyelvvizsgám van belőle.


Mindig jött egy következő ,,úgysem", az előzőre épülve.

2020. nov. 23. 19:27
 4/9 A kérdező kommentje:

2-es!


Én pincérkedtem össze a tandíjamra valót, a szüleim egy petákot sem adtak bele.

2020. nov. 23. 19:35
 5/9 anonim ***** válasza:
12%
De mire és mennyit? Orvosira, 20M-t?
2020. nov. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem, informatika szakon végeztem és a félévi tandíjat össze tudtam melózni hétvégéken. Nyilván egy tizenéves gyereknek már reálisabb céljai vannak, mint egy 5 évesnek, én a középiskolás gyermekekre gondolok most.
2020. nov. 23. 19:43
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim is ilyenek voltak, sosem hittek bennem hiába mondta minden tanárom, hogy nagyon jó eszű gyerek vagyok, akkor arra anyámék pöffeszkedtek pár hétig aztán megint én voltam az ostoba, lusta gyerek aki soha semmire nem fogja vinni. Kétszer is előálltam a terveimmel, hogy ezt vagy azt szeretném tanulni, a válasz mindkét esetben: “ezt a szart? Ezzel majd törölgetheted a seggedet mert semmire sem lesz jó” (az egyik egy menedzser szak volt a másik egy művészeti), menjünk ügyvédnek abban segítenek de csak mert anyánk is az lett volna ha nem hagyja ott. Mivel teljesen letörték az önbizalmamat és az ambícióimat ezért végül nem tanultam tovább ami miatt azóta is haragszom magamra, de ami késik nem múlik. Emellett inkorrektek voltak, amikor kitűztek egy nagyobb jutalmat azért ha bejutok az elit gimnáziumba amit kinéztünk úgy tanultam mint azelőtt soha, az iskolám legjobbjaként jutottam be a gimnáziumba, majd jól átejtettek és nem kaptam semmilyen jutalmat. Gondolom amikor megígérték nagy bátran is úgy voltak vele, hogy ennek a hülyének úgysem fog sikerülni. Eközben meg azt hallgattuk 0-24, hogy ennek a barátnőjének a gyereke meg az unokatesónk micsoda szupersztárok, hogy Londonban meg Bécsben tanulnak és mi a tesómmal a kisujjuk körme alatt a kosszal sem érünk fel. Ugyanez volt a sporttal vagy hangszerrel, mindig is volt egy sport és egy hangszer amiket szerettem volna művelni de leszarták, hiába kérleltem őket gyerekként, megígérték hogy majd keresnek valamit, azóta is keresik, de azért elküdtek egy másik sportra ami meg apánk heppje volt, miközben mi soha nem akartunk arra járni de így is amikor versenyeztünk akkor sem jöttek el soha megnézni minket. A testvérem akivel ugyanígy bántak a mai napig súlyos önértékelési zavarokkal, depresszióval és komplexusokkal küzd és akkor a rendszeres verések következményeiről még nem is beszéltem. A magam részéről én magam sem tudom hogy kupáltam ki magam, hogy ne egy szenvedés legyen az életem.

Abban biztos vagyok, hogy a saját gyerekeimet nem így fogom nevelni. Mindig támogatni fogom őket mindenben amit szeretnének és minden követ meg fogok mozgatni, hogy az álmaik teljesüljenek és megvalósítsák magukat, ne engem meg az én gyerekkori ambícióimat hanem a sajátjaikat. Én vagyok és leszek a legnagyobb szurkolójuk és nagyon szeretném, hogy a maguk módján sikeres, kiegyensúlyozott és normális értékrendű emberek legyenek belőlük válasszanak bármilyen pályát.

2020. nov. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
98%

Sajnos kétféle szülőtípus van: az egyik a támogató, elfogadó, bátorító

A másik pedig ez az irigykedő, lenéző, elnyomó típus.

Sok mindentől függ, hogy ki milyen szülő lesz, főleg egyéni beállítottság, intelligencia, saját gyermekkori élmények/traumák, saját szülővel való kapcsolat.

Sajnos sokan nem jutnak el addig, hogy ha már vele rosszul bántak akkor ő tanuljon a hibából és a gyerekével annál jobban bánjon, hanem sokan azt akarják sajnos h másnak is rossz legyen, vagy esetleg "haragszanak" a gyerekre, tehernek tekintik és ennek megfelelően is bánnak vele (pl nem kívánt terhesség folytán, emiatt őt okolják valamiért amiről nyilván nem tehet a gyerek, hogy mondjuk nincs munkájuk stb.)

2020. nov. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
32%
Azért ez függ attól is, mit szeretne a gyerek. Például én támogató szülő vagyok, és előáll azzal az ötlettel, hogy ápoló szeretne lenni Magyarországon. Erre mondanám, hogy rendben és akkor miből szeretnél megélni, merthogy ápolónak lenni inkább hobbi, mint munka, figyelembe véve, hogy éhen hal a fizuból. Ha pedig látom, hogy nem látja be, hogy havi 120 ezer ftból nem igazán lehet megélni, akkor megpróbálnám úgy terelni, hogy inkább akkor már külföldön csinálja ezt, ahol fizetnek is érte. Ha pedig semmi esetre sem akar hallgatni rám, akkor ráhagyom, azzal a figyelmeztetéssel, hogy nem fogom eltartani. És igenis támogattam, ha ő ezen meg is sértődik, ugyanis az én életem után is képesnek kell lennie arra, hogy megálljon a lábán.
2020. nov. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!