Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elhúzódik előlünk és a szobájá...

Elhúzódik előlünk és a szobáját is védi. Mit tudtok tanácsolni?

Figyelt kérdés

A fiam lassan a 18-at tölti és az elmúlt 5 hónapban nagyon befordult és nagyon elutasító lett a családdal szemben. Mindig visszahúzódó volt, gimnáziumban kezdett feloldódni kicsit. Lett egy szuper barátja, vele néha-néha eljár szórakozni, ha kedve tartja. Már lassan 8 éve nem volt velünk közösen vásárolni, de a mostanihoz képest az semmi. Ennyire sosem volt elutasító. A szobája ajtaját mindig csukva tartja tudom, hogy neki úgy kényelmes, de ha bemegyek szinte gyilkol a szemével. Figyeli minden mozdulatomat, húzza a száját. Evésnél kapkod, nem akar velünk enni, azt mondja zavarja. Rokonsággal nem hajlandó találkozni, most az ünnepek miatt is nagyon morcos. Beteg nagymamát sem akarja felhívni, mert ,,minek''. Ha a közelünkben van és ránézek akkor egy nagyon kellemetlen, kényelmetlen gyereket látok. A vállai lent, háta görbe, pillantgat ide-oda, szorítja az állkapcsát. Már nem nézhetek vele filmet, nem enged az ágya és fotelja közelébe se, ha mégis, akkor felugrik és elmegy, sőt múltkor láttam, hogy letörölte a fotelt miután én ott ültem. Ha közel megyek hozzá elhúzódik, vagy kellemetlen testtartást vesz fel, puszit nem lehet adni neki. Nem tudom mit tudnék tenni. Nem bántottuk soha, nem ordítoztunk vele soha (néha egy kis fejmosás), nem hajtjuk agyon, mehet ha akar. Jegyein nem látok változást, tanul ugyanúgy.


Tudnátok nekem tanácsot adni? Van bárkinek ötlete, hogy mi lehet a gond? Egyszerűen nem tudok vele beszélgetni, mert nem akar.



2020. dec. 8. 22:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
27%
18 eves fiut minek puszilgatni?
2020. dec. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
33%

2-3 év és elmúlik


Ez így normàlis, erről szól ez az időszak.

Leválás a szülőről.

Persze kinek így kinek, úgy játszódik le.

A lényeg mindig a távolsàgtartás..


Nagyon nehéz őket ilyenkor szeretni

2020. dec. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%
Mással is ennyire antiszociális? Mennyire van gépezésre ráfüggve? Nem lehet, hogy depressziós valami miatt?
2020. dec. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%
Én is hasonló voltam 16-21 éves koromig, csak még ezen felül minden holmimat bent tároltam a szobámban. Törülközőt, fogkefét, kabátot, szennyes ruhákat, utáltam ha hozzáért bárki bármimhez. Magamra mostam és főztem szigorúan külön, azt is többnyire akkor mikor nem voltak otthon, nehogy hozzámszóljanak. 21 évesen léptem le a szülői házból, azóta ünnepekkor járok csak vissza. Hogy mi volt az ok? Kiskamasz korom óta utáltam otthon lenni, nem volt kicsit sem olyan meghitt meleg otthon mint amit másnál láttam. Több olyan szituáció volt mikor úgy éreztem cserben hagytak vagy kibeszélték nagy nevetve a kis nevetségesnek tűnő titkaimat a rokonoknak, amit akkor bizalommal osztottam meg. Kiröhögték az akkori komolynak gondolt problémáimat. A beszélgetést annyival letudtuk, hogy miújság, mi volt a suliban-semmi. Igen, engem sem bántottak, eltartottak, de ennyi. Semmi lelki támogatás vagy megértés a kamasz dolgaimra, nem játszottunk és kirándultunk vagy olvastunk együtt, nem volt anyalanya nap, vidám sütés-főzés,őszinte ünneplés, titkos összemosolygás, mély beszélgetés szerelemről, kalandokról, az életről, érzelmekről, ezek kezeléséről, jövőbeli célokról, családi életről. Mindent csak letudtak mint egy kötelességet. Azt hitte anyám ő a mintaszülő, a mai napig ebben a hitben van. Tanácsolni annyit tudok, nézz vissza a múltba, hátha ott csúsztatott el nálatok is, mint ahogy nálam is.
2020. dec. 9. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%
Hagyd egy kicsit önálló lenni. Már nem kisbaba nem kell puszilgatni.
2020. dec. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
29%

Letörli a fotelt? Megvet!


Tisztálkodtok eleget? Rá kellene jönni, mi baja veletek. Valami nagyon visszataszítót gondolhat, szerintem itt a higiéniával lehet gond, esetleg elhízás, nem mosott ruhák, ritka fürdés, rendetlen ház? Van pár kényszeres kamasz, akik utálják az ilyesmit, szokott is kérdés lenni..Mostok rendesen fogat? Fürdötök naponta? Tisztább a szobája mint a lakás többi része?



Vagy esetleg ami eszembe jutott, hallja, hogy szexeltek!

2020. dec. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
13%
És akkpr mivan ha hallja hogy szexelnek? Majd 18 éves miattmikor egesz nap otthon van sose szexelnek, nem? Vagy csak siri csendbe lehet?
2020. dec. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm is pont ilyen volt. A 6-os válaszoló által felsoroltak lehetett baja a tesómnak is. Anyu rendetlen volt, utált takarítani, dolgozott, és neki ebben kimerült a napja, nem foglalkozott azzal, hogy harmónia vegyen minket körül. Tesóm bekuckózott a szobájába, ott evett, ott csinált mindent. Szintén 7 lakat alatt őrizte, nem is akart senki bemenni oda. Én néha bemehetettem, együtt néztünk filmet, ha olyanja volt. Patyolat rend, szép esztétikus szoba. Kitett magáért, az volt az egyetlen hely, ahol olyan környezet vette körül, amit elvárt. Nála folyton ment a porszívó. És ő fiú. Meg volt az igénye a rendre, a házban káosz volt. Szintén sose jött velünk vásárolni, kirándulni. Ő ilyen magának való kamasz volt, elvonult a világába, de az ünnepeket, családot tisztelte. Csak hamar besokallt és lelépett a szobájába. Felnőtt fejjel jobb már a helyzet, a kapcsolatuk tökéletes szüleimmel. Csak hát ez egy önismereti időszak is kamaszkorban, mindenhogyan furcsák. Kitartást! :)
2020. dec. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
61%

Miért nem lehet puszilgatni egy 18 évest? :o

Nyilván nem a haverok előtt meg nem minden nap,de néha belefér szerintem. :/

Férjemet se zavarta sose,most sem 30 évesen,hogy az anyja ad neki puszit ha találkozunk.

Nekem is volt lázadó korszak,de amit a kérdező ír,nekem kicsit kórosnak tűnik amennyiben tényleg úgy nevelte,ahogy írta.

2020. dec. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
24%
puszilgatod, kajtatsz utána, mész a szobájába nehogy békén hagyd, zaklatod a rokonokkal, én is menekülnék előled... ha nem akarja, nem akarja, minek megerőszakolni?
2020. dec. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!