Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha a 16 éves fiad teherbe...

Ha a 16 éves fiad teherbe ejtene egy 15 éves lányt, mit tennél?

Figyelt kérdés
2021. jan. 10. 10:41
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
11%

Nem üti egymást. Nekik az agyuk még fejlődőben van. Az érzelmek sokszor felülírják az agyat. Érdemes pszichológiát olvasni.


És valóban nem 15 évesnek való a gyerek, de ha már így alakult, fel tud nőni a feladatokhoz.

Nem minden tini nő fel ideális családban. Van, ahol 15 évesen szembe kell néznie az élettel. Akár az egyik szülő elvesztése stb.


Természetesen nem támogatom, hogy valaki 15 évesen szüljön. De nem is lehetetlen felnőni a feladathoz. Persze kell a szülői segítség. De én úgy gondolom, hogy jóban rosszban a gyerekem mellett vagyok.

2021. jan. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
51%

Baromira magam alatt lennék, hogy így elszúrtam a gyerekem nevelését...

Felvenném a kapcsolatot a lány szüleivel és nagyon remélném, hogy racionálisan gondolkodnak és abortuszra fog menni a kis hölgy. Legalább ha már megvan a baj, legyen egy minimális eszük és értessék meg azzal a tinivel, hogy totálisan alkalmatlan minden körülmény egy gyerekhez, hisz felelősségteljes gyermekvállalás ott kezdődik, hogy van stabil munkahelyem és bevételem, van külön otthonomon és fix kapcsolatom. Na már itt konkrétan semmi sem adott, nem gondolhatja komolyan hogy majd csak úgy az anyjáék nyakára és pénzére szül!!

Ha valamilyen érthetetlen gondolat mentén mégis arra jutnak, hogy középiskolásan, félúton az érettségi felé, gyerekfejjel gyereket szül a kedves leányzó, akkor a fiam nyári szünetei és nagyjából minden szabadideje arról fog szólni, hogy szépen diákmunkázik és meg fogja keresni a gyerektartás összegét. Tanulja meg hogy a tetteinek következményei vannak. Egy dolog, hogy 18 éves koráig én vagyok köteles fizetni a Gyt-t, de semmiféle törvény nem tiltja, hogy elmenjen dolgozni nyáron és a fizetését a felelőtlenségére fordítsa.

2021. jan. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
69%

"Nem üti egymást. Nekik az agyuk még fejlődőben van. Az érzelmek sokszor felülírják az agyat. Érdemes pszichológiát olvasni.:


Épp ezért nem való nekik a gyereknevelés

2021. jan. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
7%
Volt már
2021. jan. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
17%

Nekem is 16 éves fiam van, most összeteszem a 2 kezem, hogy mindketten a kis barátnőjével nagyon félénkek, nehezen haladnak egyről a kettőre. 2 hónap alatt sikerült egy kézfogás...Meg aztán az online oktatás is természetes távolságtartó, nem beszélve a covid-ról.

16 évesen még egy fiú nagyon éretlen és hiába tudja mit-hogy kellene csinálni, nem biztos hogy úgy is csinálja, szóval rizikós, ha már testi kapcsolat van köztük. Szerintem anyám végigrettegte a kamaszkoromat, hogy nehogy idő előtt teherbe essek.:D

A konkrét kérdésre válaszolva, ha a fiam ejtene teherbe valakit ennyi évesen, akkor leülnénk közösen a másik családdal és megpróbálnám őket meggyőzni arról, hogy mindkettejük jövője érdekében az abortusz a legjobb megoldás, természetesen mi fizetjük.

Ha a lányomról lenne szó, akkor (persze attól függően ő mit szeretne), én megtartanám a gyereket és a nevelését addig átvállalnám, amíg a lányom tanul, de nem követelnék semmilyen gyerektartást a fiútól vagy szüleitől, sőt a kapcsolattartást sem erőltetném.

2021. jan. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 Nesszi160 válasza:
Megkérdezném őket, mit szeretnének. Beszélnék velük az abortusz lehetőségéről, kockázatairól. Arról is mivel jár a gyermekvállalás. A döntésükben támogatnám őket. Amennyiben úgy döntenek megtartják a gyermeket segítenék az anyagiakban és nevelésében, együttműködve a fiatalokkal.
2021. jan. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
30%
rohadtul unalmas már századjára... itt is és a családi kapcsolatokban is.
2021. jan. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim válasza:
3%
Én megértem, és rájuk bíznám a döntést, mert ha ezt csinálták, az lehet véletlen, de szándékosan is csinálhatták. Beszélnék vele, és segítenék mindenben, amit csak kell! De a döntés az ő kezükben van!!
2021. jan. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!