Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 11éves lányom nagyon lassú,sok...

11éves lányom nagyon lassú,sokszor feledékeny. Néha az az érzésem hogy nem is ezen a bolygón él! Mennyire normális ez? Kellene aggódnom?

Figyelt kérdés
Soha nem volt egy tűzes gyerek, amolyan "megalszik a tej a szájában" tipus. Mindent százszor el kell neki mondani. Olyanokat is ami a napi rutin,sokszor rá kell szólni hogy csináld ezt,csináld azt haladjál már öltözz már egyél már, el fogol késni az iskolából. Ha nem noszogatom folyamatosan sehova sem halad! Este ugyan ez! Az az igazság hogy kezdek belefáradni, nem tudom miért ilyen??? Amugy értelmes kislány,nem tanul rosszul.

2021. febr. 21. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
Vidd el gyerekcihológusho.
2021. febr. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Régen én is ilyesmi voltam, néha még most is, de még itt vagyok.
2021. febr. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Férjem is ilyen. Azon kívül, hogy idegesítő nagyon, más probléma nincsen. Két diplomája van és szoftverfejlesztőként dolgozik... és nagyon jó apa. Deee... Nagyon lassú és nagyon feledékeny 🤦‍♀️ nem tudom mit lehet vele kezdeni, szerintem semmit. Ilyen természetű.
2021. febr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Ha jó tanuló, hagyd békén! A folytonos korholástól is válhat valaki motiválatlanná. Nem biztos, hogy pszichomókus segít ezen.

Esetleg vegyél neki egy órát, meg egy füzetet.

Utóbbiban vezessen magának egy időnaplót (mivel mennyi időt töltött, hánytól-hányig), a másik oldalon meg az aznap elvégzendő teendőit. (Vagy a holnap elvégzendőket, attól függően, hogy mikor írja be őket.)

Rendszeresen nézzétek át együtt, és dícsérd meg, ha javulnak a dolgai!

2021. febr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Unokahúgom is ilyen. Borzasztó. Ő változó épp milyen tanuló 3-4-5 tantárgya válogatja. Kiskorától ilyen őt nem vittek sehova. Idegeneknek csak mosolyog 90%ban. Rokonokkal változó de van akinek szintén csak mosolyog, vagy válaszol igen/nem. Folyamatos noszogatás, próbálták hagyni de nem ment. Mondjuk anyukától sokat örökölt.
2021. febr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Mindent százszor el kell neki mondani.

Borzasztó.

Folyamatos noszogatás, próbálták hagyni de nem ment.

Anyukától sokat örökölt.


Hát, asszem, veletek se lesz már sosem igazán őszinte egyik sem.

Szegénykék!

2021. febr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5%

6 nem tudom mi bajod van. Ez az igazság.

Amúgy meg köszönöm de én tudom kezelni a gyereket és érdekes hogy nekem olyanokat is elmond amit otthon nem.

És igen borzasztó. Szerintem ha anyuka annó máshogy állt volna hozzá akkor nem ilyen lenne. Persze ezt nem tudhatom. De nem normális szerintem. Én 28vagyok ő 10. Dadának tanultam és dolgoztam gyerek előtt. Nagyon imádom őket. Születése óta nagyon sokat vagyok vele. Ha velem van és megyünk sétálni akkor olyannal is beszél akivel soha nem beszélt. Velem egy cserfes Nagylány. De nekem is sok olyan van amit 100x kell elmondanom neki. Velem pik-pak megcsinálja a házit és megtanul. (Segíteni kell) otthon csak van mint a befőtt. Estig ott ül a könyvei fölött és nem csinál semmit.

De hagyjuk is. Nehéz megértenie annak aki nem ismer ilyet közelről.

2021. febr. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2%

Nekem semmi bajom sincs.


Amúgy picit ellentmondasz magadnak, nemde?

Akkor most mulya p.csa, aki csak mosolyog, mint a rohadt alma a stelázsin, vagy cserfes nagylány?

Esetleg csak egy kamasz, akivel mindenkinek csak baja van, és már sz.rik bele az egészbe?

Akkor miért nem így viselkedik, amikor veled van? Neked miért meséli el a titkait?

Lehet, hogy éppen ismerek ilyeneket... És azért írtam, hogy: szegény!

2021. febr. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
7# gondolom ez 100%ban az anyuka hibája... Apuka ott se volt...
2021. febr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#8 Hogy lehet olyat mondani egy gyerekre, aki csendes, hogy “mulya pi...a” ??? Bolond vagy?

Egyébként meg nem hallottatok még olyanról, hogy van aki bár csendes, de bizonyos embereknek könnyebben megnyílik? Ettől még az anya sem feltétlenül sz.r, simán csak ilyen a személyisége a kislánynak. A nyaggatástól nem lesz jobb, sőt!

2021. febr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!