Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha nekem nem meséltek régen...

Ha nekem nem meséltek régen soha és (így) én se szeretek regényeket olvasni, lehet, hogy ezért megy nehezen a tanulás?

Figyelt kérdés
2021. febr. 24. 01:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. Én sem kaptam sosem esti mesét, mégis imádok olvasni.
2021. febr. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A suli hogy megy, hogy ment, hogy ment a tanulás?
2021. febr. 24. 06:01
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ilyen direkt összefüggés, nekem se meséltek kiskoromban, mégis imádtam olvasni. Szerintem csak még nem találtad meg azt a könyvet, stílust, ami igazán bejönne, mert a kötelező olvasmányokat amúgy én se szerettem, ha tehettem inkább elblicceltem őket. Azóta se olvastam el az Egri csillagokat pl, pedig mindenki dícséri, hogy az egyetlen normális kötelező. Ez van, ez az én szegénységi bizonyítványom. De a rekreációs célú olvasás, amit tényleg én választottam könyvet, azokat vég nélkül faltam világéletemben.

A tanulás jól ment. Amíg fektettem bele energiát. Magától nyilván ez se működik.

2021. febr. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se olvastak, és megszerettem az olvasást. Az Egri csillagok viszont tényleg jó volt, a többit utáltam.

4-es 5-ös tanuló voltam, tanulás nélkül.

2021. febr. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy azért nem szeretek nagyon olvasni és azért szegényes a fantáziám és a szókincsem, gondolkodásom és megy nehezen a tanulás, mert kimaradt kiskoromban a mese.Errol van tapasztalt, tényleg butább, suliban sikertelen akinek nem olvastak?
2021. febr. 24. 07:40
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olvastak, de utáltam. Szerintem azért tanultam meg 6 évesen olvasni, hogy végre befogják. :D Olvasni imádok a mai napig, de ha fel kell olvasnom a saját gyerekeimnek, ásítani kezdek. Szóval nálunk nincs is olyan, mint sok ismerősömnél, hogy anyu felolvassa a 7 kötet Harry Pottert esténként. Jézus, bele is halnék... :D

de mindhárom szívesen olvas magának.

Na, ebből azt akartam kihozni, hogy az olvasás hiánya valóban okozhat gondokat, de a felolvasásé nem feltétlenül függ össze ezzel.

2021. febr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok.

Mindig is jó tanuló voltam, 4es, 5ös. De mondjuk nagy volt a szorgalmam, sokat is tanultam.

2021. febr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor én a másik véglet vagyok. Nekem olvastak, de én nem igazán szeretek olvasni. Tanulásban végülis 4-es, 5-ös voltam humán tárgyakból, a reál tárgyakból😅nagyon küzdöttem, és örültem ha 3-ast sikerült kapni.
2021. febr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se meséltek.

Olvasni egészen addig nem szerettem, míg az internetnek hála rá nem jöttem, hogy a kedvenc filmeimhez kapcsolódóan vannak könyvek is. Leszarom, hogy hogy van előadva a történet (film, anime, könyv, videójáték, képregény), ha maga a sztori érdekel.

2021. febr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Vannak a szociálpedagógia területén ezzel foglalkozó kutatások, amelyek kimutatták az összefüggést a meseolvasás és a szövegértési nehézségek között. Itt főleg a szegényebb családok tükrében vizsgálták ezt, mert azokban a háztartásokban gyakran egyáltalán nincs könyv. Tehát ha nem olvasnak a gyereknek és a szülein se látja, hogy olvasnának valamikor és otthon amúgy sincs könyv, akkor sokkal nagyobb az esély arra, hogy később szövegértési, ezáltal tanulási nehézségei lesznek.

Szóval ez annál kicsit összetetteb probléma, minthogy nem olvasnak mesét-›tanulási nehézséggel fog küzdeni a gyerek, de hozzátartozik a problémádhoz, igen. Viszont a meseolvasás hiánya csak egy hátrány, amit le lehet küzdeni, ezt a fenti sztorik is mutatják.

A szegényes fantáziának amúgy nincs köze az olvasási szokásokhoz, az csak az irodalomtanárok dumája, de manapság a fantáziát már sok más úton is lehet fejleszteni, nem csak könyvek olvasásával.

2021. febr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!