Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan kezelnétek, ha a...

Hogyan kezelnétek, ha a középiskolás fiatokat zaklatnák mássága miatt?

Figyelt kérdés

16 éves fiam a fiúkhoz vonzódik és ezt az iskolában is tudják. Volt már egy-két incidens korábban személyesen is, de mióta online vannak, sokkal inkább elszabadult. Sértő képeket szerkesztgetnek róla, belemondanak dolgokat a mikrofonba órák alatt, sokszor a közös online beszélgetésekben is téma.


A fiam nem egy tipikus anyuci kisfia, sportol és ha fizikailag zaklatnák meg tudná védeni magát, talán ezért sem volt ez korábban jellemző, de látom rajta, hogy ezek lelkileg nagyon megviselik. Nem szeretné, ha jelenetet rendeznék, szerinte csak rontana a helyzeten. Teljesen tanácstalan vagyok, tenni szeretnék valamit.


Ti mit gondoltok?



2021. febr. 25. 11:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Azt, hogy sajnos nem tehetsz semmit.
2021. febr. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
18%
Tudta mivel jár ez mikor felvállalta.
2021. febr. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Sajnos az iskolában nem önként vállalta fel. Megbízott egy "barátjában", akiben nem kellett volna.
2021. febr. 25. 11:40
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

A pszichologusom meleg, en tuti kernek hozza idopontot, hogy atbeszeljuk ezt a helyztet, hogy mi lenne a legjobb.


Masodik korben beszelnek az osztalyfonokkel, hogy o hogyan latja a helyzetet, lat-e eselyt arra, hogy ezt megoldhato-e zaros hataridon belul es mit fog tenni azert, hogy az elkovetkezendo 2-3 ev ne a gyerekem szo.. tasarol szoljon.


Harmadik, ha egy honapon belul nem nm latok ebben valtozast, akkor masik iskola. En ugy gondolom, hogy ez egy olyan szituacio, amikor mar nehany het vagy honap bantas is nagyon mely nyomot hagy.


Persze mindegyik lepest atbeszelnem a fiammal is, hogy melyikhez, hogy viszonyul, van-e esetleg mas otlete. A "hagyjal beken/jo'van az ugy" nem hagynam semmi esetre sem.


Esetleg szuloi ertekezleten felhozni... Bar ez a visszajara is elsulhet. Nekem mindenesetre lenne ra igenyem, hogy a delikvensek szuleivel beszeljek (hiszem azt, h eleg jo emberismero vagyok ahhoz, hogy felismerjem a szulok viselkesebol, hogy a helyzeten lehet-e valtoztatni vagy sem), de ezt tenyleg csak a fiam beleegyezesevel tennem meg, mert ez azert eleg extrem.

2021. febr. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Én elgondolkoznék az iskola váltáson, a gyerekek gonoszak tudnak lenni, az elfogadással meg vannak problémák errefelé.
2021. febr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

En fel vennem a tanorakat elmentenem a képeket és feljelentenem őket ! Nem értek hozzá de szerintem ez sérti az emberi meltosaghoz való jogokat!

És emellett lehet h sulit is valtanek

2021. febr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Suliváltás nem megoldás, azonnal tudni fogják ott is.
2021. febr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
38%
Álljon ki és mondja meg: Meleg vagyok! Ha valakinek ezzel gondja van akkor a szemembe mondja! De mint tudjuk úgyse vagytok elég bátrak hogy szemtől szembe mondjátok kis homofób gec*k!!
2021. febr. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Hát én nem tudom. Pont ma láttam, hogy egy kislány fejére sapkát húztak, majd poénból hasba rúgták, majd lábon, majd a fejét sapkástul lenyomták a földre, miközben a tanár tőlük 2 méterre ült egy padon, 10 évesek, biztosra veszem, hogy látta, tudta(a kislányon akit szivattak látszott, hogy keresi a társaságát a lányoknak és közösségen kívül áll, biztos nem egyedi eset) mégse tett semmit. Fehér, értelmiségi lányok mind.


Ehhez képest a ti nagyobb fiatok csúnya fotó szerkesztgetése..


Én szülőin mindenképpen megemlíteném, most pedig az osztályfőnöknek, hogy tartson érzékenyítést, ha ő is észlelte és nem tud mást tenni, illetve beszéljen a szülőkkel.


Ha nem megy, másik iskola. Nincs beleszólása a tini gyerekemnek, hogy kezeljem felnőtt módra a helyzetet, de tájékoztatni mindenképpen fogom.

2021. febr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Elég gáz ezt hallani. Nálunk is voltak ilyenek, a melegektől kezdve a fogyatékkal élőkön át a valamilyen betegség miatt 10 évesnek kinézőig, mégsem voltak úgy bántva, vagy zaklatva. F
2021. febr. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!