Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi értelme megkülönböztetni a...

Mi értelme megkülönböztetni a serdülőket/tiniket, a kisgyerekektől? Szerintem semmi különbség nincs közte, normál esetben.

Figyelt kérdés
Én 18 éves vagyok és nekem nem volt "ilyen" korom. Nem mondtam soha ellent a szüleimnek, mindig, mindent teljesítettem. Soha nem voltam párkapcsolatban, most sem vagyok és még nem is tervezek, nem is értem, mi a franc értelme van a tini párkapcsolatoknak, szerintem egyetlen egy dologra jók, hogy becsapják magukat a kisgyerekek, mert ennyi idősen nem is lehet szerelmet érezni és már ilyen kicsiként "szerelmi" csalódottak. Mindig lefeküdtem rendes időben és még most is sokszor elkapcsolok, a bárminemű, csúnya beszédet, szexuális utalást, szerelmet stb. tartalmazó (sajnos) 12 és 16 karikás műsorokról, sorozatokról, filmekről. Szerintem alapvetően még én is gyerek vagyok, mivel én érett fiatalt, nem láttam még 25 éves kor alatt. Soha nem is voltak igazából barátaim, inkább a családommal töltöttem/töltöm az időt. Szerintem mindenkinél ez lenne a normális.

2021. márc. 24. 13:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/124 anonim ***** válasza:
87%

Az, hogy nálad nem történt meg a leválás, ami miatt a “tinihiszti” jelentkezik az egy dolog.


Szomorú, hogy ilyen a környezeted is.


Én 21 évesen a férjemmel éltem.


Nem egy “másik világban”! 26 évesen mentem hozzá.

A barátnőm 26 èves 1 éves gyerekkel, férjjel.

A mádik 2 bnőm 27-8 évesek 2-2 gyerekkel..férjekkel.



Szóval azt hiszem elmondhatom, hogy 25 éves korunk előtt is felnőttek voltunk..

2021. márc. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/124 anonim ***** válasza:
94%

Én majdnem ilyen vagyok, mint te, de a többség nem. Az már más kérdés, hogy mi a normális, erről gondolom mindenkinek más véleménye van. Az meg hülyeség szerintem, hogy nem érezhetnek szerelmet, mivel a kisgyerekeknek is van pl. már óvodában "szerelmük", csak az másban nyilvánul meg.

Tehát azért részben átérzem a kérdést, de nem mi vagyunk a többség.

2021. márc. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/124 A kérdező kommentje:
Szerintem én teljesen normális vagyok! Ne mondja senki rám, hogy nem! Nem voltam soha sem lázadó, mindig is visszahúzódó voltam. Nem értem, hogy, az ilyen hülyeségeket, amiket fent írtam, miért kell elnézni, valakinek, csak azért, mert a hivatalos iratain, nem 4 éves kor van írva, hanem 14 vagy mert nem 6, hanem 16 stb.
2021. márc. 24. 13:53
 4/124 anonim ***** válasza:
97%

nem tudom, mennyire egészséges, hogy egyáltalán nincs sem önálló akaratod, sem bármilyen jellegű kapcsolatod korodbeliekkel... anyuci szoknyája mellett kényelmes és biztonságos, de meddig? az meg hogy egy csókjelenetet nem nézel végig... meg se kérdezem, mit vársz az élettől, élsz anyuék pici lányaként, aztán ha ők meghaltak ennyi volt?

sürgősen húzás pszichológushoz, talán valami még fejleszthető benned.

2021. márc. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/124 A kérdező kommentje:

2. Köszönöm a megerősítést!

Szerintem, amit éreznek, az nem szerelem, hanem tetszés. Pont olyan, mintha egy kiskutya tetszene, semmivel sem több, csak egyszerűen jól néz ki, de semmiképpen még csak nem is vonzalom a teste iránt.

2021. márc. 24. 13:55
 6/124 A kérdező kommentje:
Én fiú vagyok.
2021. márc. 24. 13:57
 7/124 anonim ***** válasza:
100%
amúgy jó, lehet hogy te felnőttként is egy óvodás szintjén ragadtál, de egészséges embereknél igenis kell a megkülönböztetés, mert egy hat- és tizenhat éves teljesen más szinten és értelmi-érzelmi szinten áll...
2021. márc. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/124 A kérdező kommentje:
És NORMÁLIS vagyok! Nem, nem nézek csókjeleneteket, ha egy korombeli csókolózik, akkor is elfordítom a fejem. Nem nekem való ez...
2021. márc. 24. 13:58
 9/124 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért vagy ilyen jó gyerek, mert olyan okos, ügyes, talpraesett, szófogadó gyerek vagy, hanem mert visszahúzódó vagy.

Nem értem mire olyan nagy az arcod, meg mi ez az isten-komplexus nálad. Bekézelt vagy, vagy csak egy troll.


Azért, mert te 18 évesen se kellesz senkinek, az nem erény.

Teljesen normális, ha a tinédzerek utánozni akarják a felnőttek, párkapcsolatuk van és rá vanak függve ezekre a párkapcsolati problémákra. Te nem jólnevelt, szófogadó gyerek vagy, hanem lúzer.

2021. márc. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/124 A kérdező kommentje:
Emlékszem, 14 évesen, amikor mindenkinek már volt párja, meg mindenki barátokkal stb. volt én mindig visszahúzódtam, mert úgy éreztem, hogy nem normális ez még nekem ennyi idősen.
2021. márc. 24. 13:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!