Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A gyerekem utál amiatt hogy...

A gyerekem utál amiatt hogy este 8:30-kor takarodó van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
13 éves a gyerekem 7-es. Folyton azt hallgatom hogy a barátnőinek mocskol engem telefonon hogy nem vagyok normális mert már senkinek nem szólnak bele ebbe. Ha szóvá teszem akkor meg az jön hogy én kihallgatom a magánbeszélgetéseit, és így jártam ha ennyire kíváncsi vagyok.

2021. márc. 28. 13:32
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
85%
Te hány éves vagy?
2021. márc. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 A kérdező kommentje:
46.
2021. márc. 28. 13:36
 3/63 anonim ***** válasza:
85%
Valami másba kellene ölnöd az energiáidat, nem a hatalmadat fitogtató, értelmetlen rendszabályozásba.
2021. márc. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
22%
Adj neki engedményt 8:35-ig.
2021. márc. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim válasza:
93%
Alapból online oktatása van Ha jók a jegyei, normális, simán engedném este 10/11-ig, hogy fent legyen. Te miért nem engeded?
2021. márc. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
95%
Engedd neki. Én is engedtem a fiamnak anno, párszor be is játszotta hogy éjfél utánig fent volt. Cserébe engem nem érdekelt ez reggel, menni kellett az iskolába. Volt hogy úgy kellett kiráncigálnom az ágyból. Pár alkalom után rájött, hogy egész nap zombiként létezni nem olyan jó dolog, nem éri meg fent maradni pár órával tovább. A tied is rá fog jönni, csak hagynod kell neki.
2021. márc. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
95%

Mikor kel? Az én 12 és fél évesem ha suli van, fél 10 fele alszik el. Óvodában is 9-kor volt takarodó. Nekünk elég 7-kor kelnünk, mert közel a suli. Most meg, hogy nincs iskola, közös megegyezéssel 9-kor van a tanulás kezdése mindenkinek, így 10-ig is kitolódik minden további nélkül, de nem csak neki, az elsős öccsének is. Így is fent van a kicsi 7-kor, a nagy meg 8 után.

Szóval igazából megértem, hogy ki van akadva, mi ezzel korainak számítunk a haveri körben, és sokszor csúnyán néz, mikor elküldöm fogat mosni, mert a többiek még bőszen csetelnek.

2021. márc. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
94%
13 éves gyereket nem kellene 8:30kor aludni küldeni. Nem pisis kisgyerekről van már szó.
2021. márc. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
84%

Szerintem egy 13 éves gyermek már felelősséggel el tudja dönteni, hogy mikor kell lefeküdnie ahhoz, hogy reggel időben fel tudjon kelni az (online) órákhoz és ne legyen fáradt.

Teljesen felesleges ilyen komoly szabályokat, ilyen vaskalaposan betartatni, a gyermeked kamaszodik. Ha ebben nem tudtok megállapodni, akkor lesznek itt komolyabb viták is.

Érdemes lenne inkább jóban lenni a gyerekünkkel és kompromisszumra törekedni, így a későbbi, komolyabb vitáknál is könnyebben lehetne majd kezelni a dolgokat.

A 20:30-at pedig nyugodtan kitolhatod 01:30-ra.

2021. márc. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
84%
11 éves húgom is 11-ig számítógépezik hétköznap, hétvégén meg akár éjfélig is. Szerintem neki is megengedheted nyugodtan.
2021. márc. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!