Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Rá hagynátok a 11 éves gyerekr...

Rá hagynátok a 11 éves gyerekre a tanulást, és onnantól azt csinál amit akar?

Figyelt kérdés

Borzalmasan, hanyag és lusta lett az utóbbi időben. A videójátékon kívül más nem érdekli. Mindenért nyaggatni kell. Semmit sem csinál a suliban, tele van egyesekkel.

Belefáradtam a könyörgésbe, a hisztikbe. Minden nap erről szól, de elegem van. Észhez térhet, ha nem kérjük a tanulásra, de nem is kap semmit sem, internet is korlátozva lenne


2021. ápr. 6. 15:21
1 2
 1/13 anonim válasza:
96%
Az a probléma, hogy tudja, hogy azt csinál amit akar következmények nélkül, úgyhogy valamiféle következményt kéne elé tárni. Akár amit említettél az internet korlátozás. Valamit valamiért elven kéne elindulni mindenképpen. Semmiképp ne veszekedjetek vele akkor sem ha már az idegeitekre ment. Inkább pozitívan kellene előadni, hogy ez és ez lesz. Akár minél ügyesebben tanul annál több időt tölthet a számítógép előtt. Vagy valami játékos tanulást is bevezethettek számítógépen. Nagyon sok jó oldal van pl quizlet.
2021. ápr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp sem hagynád rád. Az én lányom még covid előtti időkben esett át egy ilyen hullámvölgyön, az istenért sem akart tanulni, pedig amúgy jó esze volt/van és jó jegyei voltak. Én azt mondtam neki, hogy ha megtanulta a leckét, akkor tévézhet, vagy amit éppen akart. Tanulás után átnéztük az anyagot, ha minden jó volt, vagy legalábbis láttam rajta hogy sokat próbálkozott vele, akkor járt a jutalom.
2021. ápr. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem az ilyen típusú gyereknek árt a megvonás. Jutalmazni kellene.
2021. ápr. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

11 évesen még kicsi ehhez.


amúgy valaszínüleg nincs túl sok sikerélménye a tanulásban, míg a videójátékban igen. próbáld meg pozitívan motiválni, ne kínlódj és veszekedj vele, hanem dícsérd meg ha valamit jól csinált. a tanulás is lehet öröm forrása is. a mindennapi tortúra nem az. neked se, neki se. ahogy te befáradtál, ő is.

2021. ápr. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Nekem még nincs gyermekem, még most van úton, ezért nem is szeretnék bele szólni. Csak a saját tapasztalataimat írnám le. Nekem is volt olyan időszakom (6-7. osztály), mikor teljsen lesz*rtam a tanulást, semmi sem érdekelt, ami az iskola, inkább számítógépeztem, meg barátnőztem tanulás helyett. Bármit kitaláltam kibúvóként. Szerintem ez normális minden gyereknél. Ez persze abban a 2 évben meg is látszott a jegyeimen. A szüleim elég szigorúak voltak mindig a tanulás terén, próbálták rugdosni a fenekem, próbáltak rábírni a tanulásra. 8. osztályra ez helyre állt bennem, aminek részben egy iskolaváltás volt az oka. Ugyanis sokkal kedvesebb tanáraim lettek, akik sokat dícsértek, bátorítottak, meg persze szorított is a felvételi. Viszont nem vettek fel abba az iskolába, ahová szerettem volna menni, mert nem volt elég jó a tanulmányi átlagom sem (a 7-es húzta nagyon le). Ezt én nagyon sok évig bántam utána, mert így egy rosszabb iskolába mentem. Szóval én nem hagynám rá, mert utána lehet, hogy bánni fogjátok.
2021. ápr. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
ha már alapból tróger, akkor nem szabad ráhagyni, mert a vége évismétlés lesz
2021. ápr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Te vagy a szülő. Kezdj el nevelni:


1. gép elvesz, net kihúz

2. táska elővesz, leülsz mellé és tanultok .


Eredmény: értelmes, tanult embert.

2021. ápr. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Idáig jó tanuló volt, de mindig harc volt a tanulás miatt. Nincs szorgalma, motiválni sem lehet. Neki nem használt a biztatás, még jobban felbosszantja. Borzalmasan lusta, most már azt mondogatja nem érdekli az iskola ő nem fog tanulni.

Szeretnénk segítséget kérni, pszichologustol. Mi már nem bírunk vele, holnap lenne történelem témazárója és semmit sem készült, a könyveit kidobta a kuka meg elvitte. Most rendeltem meg újra őket

2021. ápr. 6. 22:42
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nem vetted észre, hogy a könyvek a kukába vannak?
2021. ápr. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Selejteztem és rengeteg szemetünk volt a kuka mellett még 6 zsákkal is. Így nem látszódtak ki
2021. ápr. 7. 01:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!