Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz lányommal való viselked...

Kamasz lányommal való viselkedésemmel vannak kétségeim. Mindent jól akarok csinálni, de hát tudjuk, hogy ezt nem lehet. Ki mit tud tanácsolni, aki benne van nyakig a kamaszkorba?

Figyelt kérdés

Én anno 14 évesen nem ilyen voltam, próbálok rugalmas lenni vele szemben, de sokszor azt se tudom mikor cselekszek rendesen, mikor nem.

Hiába kérdezem a suliról, nem nagyon válaszol. Meg az a válasz, hogy ő nem hülye, nem kell le ellenőriznem. Pedig az online felületen követem a házifeladatokat, határidőket is. Szólok neki, ha elfelejtett valamit leadni pl.

3 hete kapott egy rajzfeladatot mostani határidővel. Nagyon sok meló volt vele, de ő csak tologatta, halogatta. 2 nappal a leadás előtt kért még pár napot a tanártól…persze még el se kezdte. Hiába mondtam neki, hogy ne utolsó pillanatba kezdje el.

Kapott egy hétvégét még, de arra is rá tolt még egy napot.

Nem mindig, de van, amit késedelmesen ad le, pedig én mondom neki. Szerintem egy 14 évest már nem kellene ellenőriznem, meg kell tanulnia, hogy egyedül kell dolgokat észben tartania.

Reggel saját ébresztője csörren meg, de nem mindig kel fel rá. Olyankor én ébresztem. Mint pár napja is…viszont akkor rám förmedt, hogy az első 2 órája elmarad, még aludni akar. Hát nem tudtam, mert nem mondta. Most tegnap megint hallottam az ébresztőjét, de nem kelt fel. Én meg nem ébresztettem fel. Viszont láttam, hogy kapta az értesítést, hogy írnak dolgozatot és pontba be kellett volna jelentkezni. Nagyon nehéz volt megállni, de nem ébresztettem fel. Ezt a dolgozatot bebukta, mert nem szóltam neki. De tanuljon a sajt kárán, úgy vagyok vele. Erre felkelt és persze én voltam a hibás, hogy ő nem jelent meg órán. Elmagyaráztam neki, hogy ha beszélne velem 2 szót legalább, akkor talán képbe lennék…

az osztálynak van egy fb illv. messenger csoportja. Nem egy nagy facebookos, ezért nem is szokta nézni, meg még a messenert is lenémította a csoportnak, hogy ne pityegjen neki folyamatosan, ha ír a 30 gyerek össze vissza…

Viszont már mondtam neki többször, hogy figyelje, mert a tanár is oda írogat és fontos dolgok IS lehetnek benne. Mint tegnap este. A tanár írt bele, hogy este 7kor fontos megbeszélésük lenne, pontba legyenek bejelentkezve.

Az én lányom persze nem is vette észre. A tanár hívott engem, hogy azonnal lépjen be … ebből megint fejmosás lett :/

Szóval nektek mi a véleményetek erről? Mennyit kell egy 14 évesnek egyedül megoldania illv. mi NEKEM a szerepem ebben a témában? Sajnos még nincs tapasztalatom 14 évesekkel 😊 Próbálok jól csinálni mindent, de egy két jó tanács jöhetne 😊


2021. ápr. 21. 08:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Nekem a lányom 15 éves, de maga tart számon mindent.

Neki nem is követem az online felületet.

14 évesen is teljesen önálló volt ilyen téren.

2021. ápr. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem lép be az ő baja. Ne foglalkozz vele. Majd észhez tér
2021. ápr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%

Ez mind az ő dolga. Hagyd békén, ne ellenőrizgesd, persze szólj neki hogy mostantól ez az ő felelőssége. Majd elalszik, kétszer, aztán megtanul fölébredni, egyest kap háromszor, aztán megtanulja időben elvégezni a feladatait... Inkább most mint évek múlva! Még pont időben van hogy ezeket megtanulja.

Egyébként meg este hétkor fontos megbeszélés a tanárral...? Én se lépnék be, csinálja suliidőben, ne este hétkor.

2021. ápr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%

Nos, nem szülő vagyok, hanem tinédzser :D. 16 vagyok, de 14 évesen se ellenőrizgetett már az anyukám, azt se tudta milyen beadandóim vannak, milyen házik, mert van bennem annyi felelősség, hogy képes legyek megjelenni egy órán, és elvégezni egy feladatot.

Egy ennyi idős gyerektől ez bőven elvárható, hogy ne az anyjának kelljen szólnia, mikor mit kell leadni. Mostantól hagyd rá a dolgokat, hátha kicsit észheztér és rájön, mi is az a felelősség, ha anyu nincs mindig a nyomában, hogy segítsen.

2021. ápr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%

Ne ébreszd, ne ellenőrizd, ha téged okol, akkor mondd neki, hogy ő mondta mekkora nagylány.


Innentől fogva magának tanul. Nem foghatod a kezét 30 éves koráig. Mikor dolgozni fog, akkor se fogod keltegetni pár év múlva. Lehet becsúszik pár rossz jegy, leszidás akkor így járt. Én a tanárral is megbeszélném, hogy ne neked szóljon, hanem őt szidja nyugodtan le, mivel az önállóságon dolgoztok.

2021. ápr. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%

Azért a saját óráit, dolgozatait, beadandóit neki kell számon tartania.

Micsoda dolog az, hogy azért lecsesz, mert nem ébresztetted föl, mikor előtte meg azért cseszett le, mert fölébresztetted?


Saját példa: kedden korán kellett volna mennem. Feleségem fölkelt, én viszont valahogy nem ébredtem fel. Mivel valószínűleg éjjel megnéztem az órát és félálomban kikapcsoltam. A reggeli kimaradt, így mentem munkába. Én hibáztam, én szívtam. Este megbeszéltük a feleségemmel, hogy ha másnap adott ideig nem ébredek föl, akkor szóljon, mert most is korán kell mennem.

Vagyis:

1. tisztában vagyok vele, hogy az én felelősségem, hogy felébredjek, amikor kell;

2. emberi hangon lehet kérni a másikat, hogy ha adott ideig nem ébrednék föl, akkor szóljon.


Amit a lányod csinál, az egyik pontot sem teljesíti.

Mintha nagyon hozzá lenne szokva ahhoz, hogy bárhogyan viselkedhet veled. Férjeddel is így beszél? Én biztos nem tűrném el tőle. Igencsak helyre raknám a kisasszonyt, hogy ne úgy beszéljen velem, mint akit a segge lyukából húzkodott ki.

2021. ápr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%
Annyi a probléma, hogy eddig mindig mindent te csináltál meg neki. Idegesíti a kontroll, vágyna az önállóságra, ugyanakkor nem tanulta meg, hogy kell azt, mert nem hagytad neki. Jó, hogy a múltkor nem keltetted fel, ez szuper, bár remek lett volna, ha az önállóságra nevelést nem mindjárt egy dolgozatnál kezded, hanem valami kisebb kaliberűvel... de mindegy mostmár. Ne szólogass neki, ne maceráld, ne nézegesd a házikat, még pár ilyen bukta és belejön.
2021. ápr. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

7es fogalmazta meg jól amit én is gondolok.

Lázad a kontroll ellen, és pont a sulinál találta meg a gyenge pontodat amire ugrasz

2021. ápr. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám neki, hogy nem ébresztem, nem ellenőrzöm, akkor segítek neki, ha megkér. Az este 7 órás nagyon fontos megbeszéléseket viszont nyugodtan hagyja ki. Én is pedagógus vagyok, de ezt felháborítónak tartom. Gyerekekről beszélünk! A felnőttek munkaideje is véget ér egyszer. Nehogy már az legyen az online tanítás, hogy a gyerek 0/24-ben üljön a gép előtt és azt lesse, van-e valamelyik tanárnak sóhaja. Arra van a délelőtt. Az rendben van, hogy "házit" csinál délután, de az én gyerekem "suli időn" kívül nem lenne elérhető, az biztos.
2021. ápr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

3as: este 7kor ez egy fontos megbeszélés lett volna a diákoknak, mert másnapra kellett nekik az információ. amúgy nem jellemző, hogy este van bármi is ::


4es: csak azt nem akarom, hogy azt gondolja, nem foglalkozok vele iylen téren. mert szeretek mindig mindent tudni, hogy mi újság vele ... sok midnenbe nem tudok neki segíteni amúgy, ami a sulit illeti, magára van "hagyva". ezt is mindig megkapom, hogy sose tudok segíteni neki...de hát nekem ez kinai amit ők csinálnak


5ös: mindig mondom neki, hogy magának tanul. de tudom, hogy mondhatom neki amennyit akarom, ha nála nem kattan az agy, akkor a fejem tetejére is állhatok, nem fogja fel fogni


6os: igen, elég gorombán szokott viselkedni. elég flegma és bántó sokszor. az apukájával külön élünk már 10 éve, vele is ilyen, bár ő csak röhög rajta, meg rá fogja, hogy kamasz. meg engem hibáztat apuka meg mondja, hogy nekem kell fogni, meg terelni. ez rendben van, de én őgy gondolom, hogy nem ülhetek ott mellette mindig. mondtam apukának, hogy mehet oda a gyerek és "nevelje" ő. erre persze nem hajlandő, pedig jó apa, nincs egy rossz szavam rá. de sok mindenre nincs rálátása


7es: igen, sok mindent én csinálok helyette. itthon is. mert mire 214x szólok neki, hogy csinálja meg ezt vagy azt, inkább megcsinálom én. a szobáját rendben tartja nagyon nagyjából :D de pl inkább megcsinálok sok mindent helyette, mert csak agyfaszt kapok a sok könyörgéstől...tudom ez nem jó. de egyre jobban hagyom, hogy rá jöjjön, ez nem így van ahogy ő elképzeli.


8as: igen, én is ezt veszem észre :/

2021. ápr. 21. 10:12
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!