Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tinedzser gyerekeitek vagy az...

Tinedzser gyerekeitek vagy az osztalytarsaik is telefonoznak a tanorakon?

Figyelt kérdés

Nincs gyerekem, nem jarok mar suliba sem, en egy mezei TikTok hasznalo fiatal felnott vagyok, es most, hogy ujra van oktatas az iskolakban, azt latom napkozben, hogy az osszes live kb a tanorak alatt megy, hallatszodik a hatterben, hogy a tanar probal magyarazni, leadni az anyagot, kozben a gyerek meg a telefonra figyel, beszelget a chattel, a hatterben is akik latszodnak diakok, tok massal vannak elfoglalva, nyomkodjak a mobilt, beszelgetnek egymassal normal hangeron, mintha szunet lenne, de nincs, mert hallom ahogy megy a tanitas :D

Nem 1-2 ilyen videot latok, hanem rengeteget.

Nem vagyok ilyen mai fiatalokat szido ember, en abszolut nem itelem el a hulyesegeiket, de ezt az egyet nem ertem, hogy egy tanoran ez megy.

Ezek a gyerekek mennyire ertik igy meg amit tanulnak? Human targyaknal mondjuk teljesen mindegy, ha otthon bemagoljak a konyvbol amit kell, bar nekem szuleim anno azt mondtak, ok forditva csinaltak, eleg volt oran meghallgatni a tanart, otthon pedig egyszer atolvasni a konyvet es kesz, ha figyeltek az oran, nem kellett otthon orakat tanulni.

Illetve a tanarok hogyhogy nem szolnak rajuk, hogy mobiloznak es beszelgetnek kozben a chatre irkalokkal?


2021. máj. 18. 10:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Nem. Olyan iskolába járnak, ahol a gyerekek tisztelik a tanárokat.
2021. máj. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%
Sajnos igen :(
2021. máj. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%
Nincs ezzel baj
2021. máj. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Regen en is toplistas gimnaziumba jartam, de annak mar 10 eve, nem tudom, hogy az ido mulasa miatt van ez, vagy a gyengebb iskolakban regen is ez ment-e? (Csak nem Tiktok nyilvan, hanem mas formaban.) Mi egyaltalan nem vettuk elo a telefont oran, de azert is szolt a tanar, ha lathatoan nem figyeltunk, pl valaki csak rajzolgatott a fuzetbe, stb.
2021. máj. 18. 10:38
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Felsőoktatásban sajnos ez megy. Ha keresztre feszülök is csak a csoport kétharmada-fele figyel, a hátsó sor kitartóan aknakeresőzik, facebookozik, sorozatot néz, stb. Nem zavarna, ha óraadóként nem az ominózus tanév egyik legfontosabb tárgyat oktatnám, és ha nem ez a pár ember lenne az, akik utána félévkor bociszemmel akarnának új tételt húzni a nemszeretem tétel helyett. (Oké volt olyan diák is, aki utána kidolgozási idő nélkül gyönyörűt felelt.)


Ezek elvileg értelmes, jó képességű fiatalok. Elképzelésem sincs, hogy általánosban és középiskolában mi mehet.

2021. máj. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%
Nem megengedett náluk.
2021. máj. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%
Erről szól ma a fiatalság. Tiszteletlennek bunkónak lenni a tanárral kibacott menő. Nem mondom az én időmben is, 35 vagyok voltak stiklijeink, de ami ma megy az már undorító.
2021. máj. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
30%
Ez is mutatja hogy senki sem parancsol nekik, sem szülő, sem tanár. Mert jaj a kis érzékeny lelkük sérül.
2021. máj. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%
A gimis gyerekemé elvileg le van tiltva délutánig.
2021. máj. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ez csak a kevésbe jóhírű intézményekben megy így, a tanárok lesz**ják hogy mit csinálnak a diákok órán, fegyelmezni úgy se lehet őket, a fizetés pedig akkor is ugyanannyi maradna ha atomfizikusok kerülnének ki a kezük alól. Nem kell általánosítani, ez megint csak a "hangos kisebbség", kiragadott példák, több ezren járnak középiskolákba és te naponta hány ilyet látsz, 10-et, 20-at?

Sajnos ez a társadalomnak az a rétege akik a Való Világ meg a társai elszórakoztatnak, 3 forintért az anyjukat eladnák, a munka mindig is büdös lesz nekik, nagyjából 20 éves korukban már becsusszant 1-2 gyerek mert annyira agyatlanok hogy a fogamzásgátlásról még véletlenül se gondoskodnak. Egyik napról a másikra élnek, cigire, piára, drogra mindig lesz pénz, valamelyik szülőnél tengődnek 30nm-en 4-en, 5-en és életük végéig a szomszédot, a kö***g főnököt meg az aktuális rendszert fogják hibáztazni a nyomorukért...

2021. máj. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!