Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves gyereknek mennyi...

15 éves gyereknek mennyi gépezési időt ajánlanátok (per nap)?

Figyelt kérdés

15 éves lányról van szó, 8. osztályos, kitűnő tanulmányi eredménnyel, felvették abba a gimnáziumba, ahova szeretett volna menni/szerettük volna, hogy menjen.

A gépezési idő (nálunk) az, amit a telefonjával tölt, közösségi média, YouTube stb.

A sorozatnézést (egy negyven perces részt nézhet meg per nap) és a család számítógépén való játékot (kb fel ora-negyven perc per nap, nem kell időt mérnie, leteszi magától) nem számítjuk bele.

Ti mennyi időt engednétek, hogy a telefonjával töltsön?



2021. máj. 22. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Amíg jól tanul, nincs vele gond addig azt csinál a szabadidejében amit akar. Nem szabom meg neki.
2021. máj. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Nekem a kutya nem szólt bele. Kitűnő bizonyítvánnyal pláne nem korlátoznám. Örülj, hogy nem kurvul mint a többi.
2021. máj. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Én 16 éves vagyok, remélem nem baj hogy így írok ide de leírom hogy én hogy szoktam ezeket a dolgokat. Nekem a szüleim nem szólnak bele abba hogy hány órát gépezek/telefonozok addig amíg nem rontok nagyon a suliban. Megértik ha 1-2 rosszabb napom van amikor nem sikerülnek olyan jól a dolgok de ha rendszeresen rossz jegyeket kapok akkor megszabják hogy addig nem telefonozhatok (zenehallgatáson kívül) amíg nem tanultam következő napra. Mondjuk én nem egész nap a social média oldalakat nézegetem hanem szoktam olvasni illetve elég sok tanulmányokhoz hasznos sorozatot is nézek. Ezek mellett sokszor suli után is 1-2 órát hívásozunk a barátaimmal.


Szerintem 15 évesen már el tudja dönteni hogy mi az a mennyiség ami miatt még nem megy a tanulás rovására az egész. Főleg most hogy nyár lesz én nem szabnám meg neki. Esetleg szeptembertől lehet hogy érdemesebb lesz figyelni rá főleg az első időkben mert gimiben (főleg ha egy erősebb gimi) jóval többet kell tanulni mint általánosban ahhoz hogy jó átlaga legyen.

2021. máj. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem fektetnék le számszerű szabályt. Ha azt látom, hogy moha nő a hátán, kizavarnám biciklizni néha. :)
2021. máj. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
88%
Annyit amennyit akar.Jobb mintha dugatná magát mindenféle rossz kölyökkel.
2021. máj. 24. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amennyit akar.
2021. máj. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Napont egy 40 perces rész és 40 perc gépezés per nap? Mit lehet annyi idő alatt? :D :D A nap többi részében mit csinál? Kapál a kertben stb?
2021. máj. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
falun lakunk, igen, kapál a kertben. amúgy olvas.
2021. máj. 27. 21:26
 9/10 anonim válasza:
100%
én 2 órát biztos hagynám neki, elvégre a közösségi oldalakat akár tanulásra, kulturálódásra is lehet használni, ahogy írtad elég felellőség teljes, így úgyis tudja, hogy mennyi időre van szüksége egy napon.
2021. máj. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én egész nap szinte gép előtt ülök mert informatikus vagyok.
2021. jún. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!