Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Most nyáron a 14 éves lányotok...

Most nyáron a 14 éves lányotoknak mit engedtek meg?

Figyelt kérdés

Megengeditek hogy minden nap csavarogjon a barátaival?

Hányra kell hazaérjen este?



2021. jún. 13. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Nincs 14 éves lányom 🤷‍♂️
2021. jún. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

13 éves a lányom, és egyenlőre iskolába jár... igy a csavargás egyenlőre még tárgytalan.


Egyébként kb heti 1-2 alkalommal megy el, nyáron sem lesz több, annyi, hogy nem suli után, hanem napközben.


Mielött elmegy otthonról, megbeszéljük, mennyi időre mehet, mikor kell hazaérnie. (Ha pl a barátnőjéhez megy át beszélgetni, pl délelött 10kor, legkésöbb délre haza....

Este a maximum a 9. De akkor megyünk érte

2021. jún. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
26%
tesóm egy hasonló kérdést tett fel nekem sörözgetés közben , mondja lassan majd fiúzni fog a szintén 14 éves lánya meg hogy hogy izgul ,rá pár hétre hív tiszta ideg kiderült hogy egy 27 éves faszival jár a csajszija :). Úgy hogy nem kell izgulni :)
2021. jún. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Tanulmányi,eredménytől függ ha jó teljesített,akkor kap kedvezményeket . 22-óráig kimaradás minden nap,házi munkában részt vesz akkor mehet,táborba .
2021. jún. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
2es ez igen, nyáron 2 órára is elnehet egy 13 éves? Napközben..
2021. jún. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13%

Meg, persze. Addig marad ameddig akar, felőlem reggel 7ig is.

A 23 éves barátjával mennek idén nyáron a tengerpartra.

2021. jún. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Jól teljesített az iskolában és felvették egy erős gimibe ahova menni szeretett volna. Nem mondom hogy a 77 napból 77 napon menjen valahova, de ha úgy jön ki 1-2 hét hogy mindig van valami programja az egyáltalán nem baj, elengedem. Annyi hogy ne mindig tőlem kérjen pénzt hanem néha a sajátjából is fizetheti ha be akarnak ülni valahova, mert arra nincs keretem hogy minden nap 3-5 ezret elköltsön, de van spórolt pénze szóval ez is meg van oldva. Amúgy én olyan éjfélre szoktam mondani hogy hazaérjen, mivel megbízok benne és elég forgalmas környéken lakunk ezért ilyenkor nyáron még tele van az utca, szóval nem elhagyatott sikátorokon kell átgyalogolnia a vak sötétben.
2021. jún. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Amikor én voltam 14(10 évvel ezelőtt) este 8-ra hazakellet érnem, kivéve ha volt valami program. Akkor éjfélig, vagy ha barátnőmnel aludtam akkor ugye masnapig, de jelentkeznem kellett hogy jól vagyok. KB 15-16 voltam mikor ez módosult 10 órára.
2021. jún. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

Ha a falun belül megy el barátaihoz, nyáron bármikor mehet, és bármeddig maradhat, mondjuk ez max este 10, ha addig nem jön, akkor szól, hogy ott alszik a szomszédban pl.

A városba a barátaival csavrogni heti egy-kétszer bemehet, ők is kijöhetnek. Ilyenkor azért a 8-as busszal várjuk haza, vagy megyünk érte.

Táborba megy majd, segít otthon amit kérek, tehát nincs gond vele. Ja és februárban lesz 14 éves.

2021. jún. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Amikor én voltam 14 (húsz éve, khm), akkor este kilenc volt a határidő, amire haza kellett érnem (többnyire barátnőknél voltam, bulizni nem jártam), kivéve persze az előre megbeszélt ottalvós partiknál. (Mondjuk alkoholt nem ittunk, csak kólát.)

Meg volt engedve, hogy elmenjek egyedül úszni, de például húgomat, aki 10 volt akkor, nem engedték el velem. Mehettem moziba, sőt biciklizni is (ha nagyanyám nálunk volt, akkor neki el kellett mondanom az útvonalat, hogy merre megyek, hogy szükség esetén nagyapám követhessen, volt rá precedens.)

Igazából egy csomó helyre elengedtek egyedül a városon (alföldi kisváros) belül, és ha szóltam, hogy átbiciklizem valamelyik szomszéd faluba, az sem volt baj. (Sose eszembe se jutott, nem szólni, alsós koromban volt egy kisebb balhé, amikor hazugságon kaptak, ez eléggé belém égett.)

Amit nem engedtek, extra zsebpénzt kapni. Tehát ha valami drágább dolgot akartam, akkor "üzletet kötöttünk", vagyis le kellett nyírnom a füvet elöl vagy ki kellett teregetnem, vasalnom. Anyuék dolgoztak nyáron, sokszor volt nálunk a nagyanyám, aki kicsit keményebb kézzel szeretett fogni. Olyankor volt, hogy barátokkal tervezett fagyizás hiúsult meg, mert anyuék elengedtek, de mama nem, és otthon kellett maradni vele. Meg mert húgom hisztizet, hogy ő is jönni akar, de őt nem engedték. (Csak néha a szomszédba, mert ott lakott az egyik osztálytársa.)


Én 16 voltam, amikor este tíz lett a takarodó, de az is azért, mert sokszor voltak iskolai bulik meg színház, amik tovább tartottak. De nyáron bulizni nem voltam, csak táborban meg ott aludtam barátnőknél meg osztálytársaknál és ők is nálunk. Amúgy az alkoholtól nem voltam tilta, épp ezért (szerintem) nem is akartam "tilosban" inni. Unokatesóm 12 évesen berúgott rendesen az osztálykiránduláson, az csúnya eset volt, de ő fiú, gondolom, ment a kakaskodás, hogy ki bír többet inni.

2021. jún. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!