Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vadossa magát a lányom....

Vadossa magát a lányom. Kétségbe vagyok esve, aki volt már ilyenben, segítsen. (?)

Figyelt kérdés

Szombaton vettem észre. Nagyon megijedtem, elbeszélgettem vele. Azt mondta, már akkor megbánta, amikor megcsinálta, nem tudja miért, de elég rossz a helyzet az apjával. Elváltunk, és az apja nem igen foglalkozik vele. Van új párom, aki viszont sokat foglalkozik (foglalkozna) vele, és az a baja, hogy azt szeretné, ha az apja lenn ilyen, és nem a "nevelőapja". Ezen kívül sokat változott egy év alatt, nőiesebb lett, és ezért sokan ellene fordultak, akik barátai voltak eddig.

Azt mondta nem fogja többet csináni, jelenleg pszichológushoz nem akar menni.

Mit tudok én tenni, azon kívül, hogy elfogadom és sokat próbálok vele beszélni. Nevelőapja nagyon megijedt, ő nem szól bele a dolgokba, de ő az a típus, aki szerint jó dolgában nem tudja mit csinál, és ha ő lenne az apja, máshogy lett volna nevelve stb. De elfogadja, amit mondok, meg mutattam neki cikkeket is. A lányom 13 éves. Segítsetek.



2021. jún. 28. 08:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki egy naplót, ahová leírhatja a frusztrációját. Sok lánynak volt naplója kamaszon 20 évvel ezelőtt is. Pszichológushoz nem akar menni, persze mert a mai napig dilidokiként él a köztudatban.
2021. jún. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgess vele sokat

Ne legyen magába roskadva, vagy rossz kedve

Ne csak kérdezgesd hanem beszélj neki te is az érzéseidről

Mit gondolsz a helyzetről, mi a véleményed az apjával való szituációkról, te hogyan élted volna ezt meg, mondd el hogy megértés, mesélj neki saját problémáidról is

Én ugyanezt csináltam

Az Segitett sokat hogy anyám úgy kezdett el velem beszélgetni mintha egy felnőtt lennék

Nem gyerekként kezelt

Nem csak azt hallgattam hogy jajj nem szabad ilyet csinálni, minden rendben lesz, mi a baj mond el stb

Hanem magáról is mesélt, nem csak rólam volt szó

Elmondta, hogy neki is fáj hogy olyan az apám amilyen (alkoholista, elváltak és nem keresett), hogy ő is nehezen viselné ezt a helyemben, de mi nők tartsunk össze, elmesélte, hogy gondok vannak neki is a munkahelyén, lelkileg neki is nehéz mert szeretne kárpótolni apám helyett mindennel de nem tudja elég jó e nekem amit nyújtani tud, jó anya e.... Nem akar engem elveszíteni

A lelkemre, a szívemre hatott

Akármilyen rosszul éreztem magam, abban az 1ben biztos voltam, hogy az anyámnak nem akarok fájdalmat okozni mert ahogy beszélt velem láttam hogy neki is nehéz.

Soha többé nem csináltam magammal semmit.

Illetve csináljátok csak ti ketten közös programokat, ahol mindenről is beszélgettek. De beszélgetés legyen. Be faggatás meg okosítás, hanem tényleg úgy beszélni vele mint egy felnőttel. Megosztani vele a te érzéseid és nehézségeid az életben.

Remélem minden rendben lesz

Nekem ez segített....

2021. jún. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A napló tényleg jó ötlet. Szerintem is beszélgess vele sokat, csináljatok programokat, amikhez kedve van. Esetleg tudatosíthatod benne, hogy pszichológushoz járni ma már egyáltalán nem ciki, nagyon sokan járnak.
2021. jún. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1. Naplója volt, de mivel diszgráfiás nem szeret írni. Járt iskolapszichológushoz, de nem érezte elégnek, így most maga próbál meg túllenni rajta. Ezért szeretnék tapasztalatokat. Köszönömö, hogy írtál.


2. Az a baj, hogy én dolgozom, ő otthon van, ha otthon is vagyok nem akar nagyon kijönni a szobájából, a barátaival beszélget olyankor, vagy játszik neten, vagy filmeket néz. Igen, tudom, hogy ez is gond, hogy bezárkózik, de erőszakkal nem rángathatom ki. Igy is, ha otthon vagyok, próbálom bevonni házimunkába, hogy addig is kiszakadjon.

Szombaton este, mikor beszélgettünk, ilyesmit próbáltam, de csak az ő gondojaival összefüggésben, de ez nagyon jó ötletnek tűnik, hogy lássa, hogy az én életem sem tökéletes, nekem is vannak félelmeim, gondjaim. Közös program mindig van, ma is bejön vásárolni, és akkor én is csatlakozom hozzá, de úgy veszem észre, hogy már inkább van a kortársaival. Én azt javasoltam neki, ha nekem nem akarja elmondani, vagy nekem nem tud róla beszélni, van egy jó barátnőm, aki már máskor is segített, vele oldottabban tudott beszélni, hogy keresse meg őt, ők is jóban vannak, és sokat szoktak beszélni.

Meg próbálom ellensúlyozni az apja hülyeségeit. Hogy ok apád ilyen, de ott van a párom, ott vannak a barátaink, akik mind szeretik, és támogatják. A nagyszülei, az "új" nagyszülei. Szerencsére a párom családja és egész baráti társasága elfogadott minket, szeretnek, csak előtte nekünk nem voltak igazán barátaink az apja miatt főként, és ez is furcsa neki, hogy van kire számítani, hogy ha akarja felhívhatj a 45 éves barátainkat, és szó nélkül segítenek bármiben. Nem tudom érthető-e így. Az a lényeg, hogy szerintem ehhez neki idő kell. Csak ugye mindig jön az apás hétvégée, hogy az apja egész héten nem keresi, hogy megígér neki dolgokat, aztán nem teljesíti, hogy ő úgy érzi, sajnos jogosan, hogy ő csak a sokadik a sorban. És akkor jött a párom, aki egy hónap utána megtanított horgászni, amiért az apjának 6 éves kora óta könyörög, meg ha kéri elviszi ide-oda. Segít neki, ha kéri nem azt mondja, hogy majd később stb.

És igen anyagilag is besegít, ami nem lényeges, de azért amikor az apja 7000 ft-ot sajnált a tavalyi iskolakezdésre, a párom meg simán fizeti neki a táborának a felét, ami valljuk be nem az ő dolga lenne, és 13 évesen ezt is látja.

Ja, és még nem is tudja, hogy ugye elvileg jövő héten egész héten nála kellene, hogy legyen, de az apja már jelezte, hogy nem biztos, hogy menni fog az egész hét. A végzés szerint júlis és augusztus első két hete az övé, egy hetet vállalt be, de azt sem teljesen. Szóval nehéz neki.

Bocsi, hogy hosszú lett.

2021. jún. 28. 09:12
 5/17 A kérdező kommentje:
3-as neked is köszönöm, az előbb az egyes válaszolónak kifejtettem a dolgokat. :)
2021. jún. 28. 09:13
 6/17 anonim ***** válasza:
17%
Én is csináltam, kinőttem
2021. jún. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi, utolsó, örülök neki. De mivel tudom, hogy a háttérben van lelki gond, és nem csak hóbort, nem akarom megváni, hogy "kinőjje".
2021. jún. 28. 10:06
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok. Én viszont nem nőttem ki!

Igazából megértem a lányod, nehéz neki, plusz abban a korban van, amikor önmagában az élet is "nehéz", nem még ezzel szembesülni. Tényleg tudja, hogy rád számíthat és próbáld kiemelni, hogy mennyi minden pozitív és jó dolog van a környezetében.

2021. jún. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
szerintem mindenképp próbáld meg rábeszélni egy pszichológusra, oszlasd el akár a pszichológushoz kapcsolódó tévhiteket is! mondd el neki, hogy egy pszichológusnak az a hivatása, hogy tényleg segítségen nyújtson, aki pszichológushoz megy nem őrült, nem rossz ember, hanem egy egészséges és normális ember, akinek éppen valami nehézség van az életében, valamit nagyon nehezen tud feldolgozni. mondd el azt is, hogy egy pszichológus egész biztosan nem ítéli el bármi is legyen a problémája vagy az indoka, egy pszichológus senkit nem néz le, és végül de nem utolsó sorban, egy pszichológus biztos nem adni neki gyógyszert, és nem kényszeríti olyasmire, amire nem akarja. mondd el esetleg azt is, hogy a pszichológusnak titoktartási kötelezettsége van, tehát nem is mondhatná el senkinek, amit hall egy klienstől.
2021. jún. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

8-as. Köszönöm szépen. Én megértem őt, és próbálom elfogadni, bár váltig állítja, hogy ez volt az első és az utolsó, mert maga sem érti, miért csinálta.

Tegnap megint sokat beszélgettünk. Tegnap nagyon jó napja volt. Nem zárkózott be, segített is, hülyéskedtünk. Nézegettünk jövő évre nyaralásokat, mert ha úgy alakul, akkor párom megígérte, hogy elvisz horvátba minket, persze ez még csak a terv, bármi jöhet közbe, de jó érzés volt, utána rendeltünk hambit, pizzát, együtt meccset néztünk, majd segített öntözni, ilyenek. Remélem ma is ilyen lesz.

Utolsó, mint már írtam nincs ellenérzése a pszichológussal kapcsolatban, járt is hozzá a suliban. Tehát ezeket tudja. De azért köszönöm.

2021. jún. 29. 06:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!