Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi képernyőidőt engedtek...

Mennyi képernyőidőt engedtek a gyerekeiteknek egy nap? Hany eves, ezt is irjatok le kerlek es hogy hogy mukodik.

Figyelt kérdés
Magam nagyon neheznek erzem a gyereknevelest digitalis kprban. Nehez rabirni oket hogy mast csinaljanak pl. Kimenjenek tanuljanak..segitsenek.

2021. júl. 20. 00:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
64%
Ott ahol tobb gyerek van meg nehezebb. Nekem 6 es 11 kozottiek. Probalom a jut is marad is strategiat kovetni. Reggel felkeles utan kb. fel ora mese, youtube, ebed utan van nalunk telefonozas, tabozas kb. 1-2 ora, ahogy kijon. De egesz nyaron velem vannak, nincs mama, tabor stb.
2021. júl. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
52%

2 éves lesz. Reggel fél óra mese vagy mondókás műsor. Heti 5x edzek, tornázok, ha néha nincs itthon az apja, akkor szoktam soronkívül bekapcsolni neki mesét.

Telefon tilos, nem engedem, majd később. Az apja ölébe néha oda ül, amikor számítógépen játszik, szereti nézni.

2021. júl. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
87%

Kedvenc témám. Hamarosan jön pár tökéletes szülő, aki ítélkezik azok felett akiknél egyáltalán van képernyőidő, emiatt vagy:


1. Vita alakul ki

2. Nem merik leírni azok, akiknél van képernyőidő, tvzés, és kialakul a kép, hogy a többségnél nincs.


Én úgy döntöttem nem tartom számon a képernyőidőt, mikor mennyi. Van amikor jóval több, van amikor kevesebb. Nekem nincs kedvem úgy tenni mintha az 50'es években élnénk, a mai korba született, technológia veszi körül, én magam is tv mellett mesékkel nőttem fel, pláne hogy 8-10 éves testvéreim voltak mikor megszülettem.

2021. júl. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
20%

Aki lepontozott, meg is indokolná? Nem válaszoltam a kérdésre?

#2

2021. júl. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

4-es, én mindenkit felpontozok aki válaszol, így szoktam. Legyen bármi is a véleménye.

3-as. Az én gyerekeim nagyobbak, 13, 15 és 17 évesek. Én sem teszek úgy mintha az ötvenes években lennénk. Nekem viszont már azzal van gondom, hogy nehéz levenni őket egyáltalán a képernyőről. Nehéz rávenni őket arra, hogy bármi mást csináljanak. Nem mondom, ha szervezek egy programot, kirándulást akármit akkor persze működik. De ahhoz meg már nagyok, hogy ezt mindig én szervezzem nekik. Én itthonról dolgozom, ha dolgozok éppen, ha bevásárlok, házimunkát végzek vagy bármilyen okból nem találtam ki valamit ami kiüti a képernyőidőt, ők azon vannak. Úgy is érzem, hogy feszültebbek. Tegnap este, mikor a kérdést kiírtam, eszembe jutott egy barátnőm aki ezzel a pareent controllal oldja meg. Gondolkoztam vajon ilyen nagyoknak hány órát állíthatnék be, és így döbbentem rá, hogy bizony, lehet hogy néha egy-egy nap akár 8 óránál több is elmegy képernyőn. Ami persze sok nagyon. De ha belegondolunk a képernyő lett a kapcsolattartás, a játék és a filmnézés eszköze, a mi gyerekkorunkban ez külön külön volt. Sőt, sok esetben még a tanuláshoz is szükség van képernyőre.

2021. júl. 20. 09:01
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
12, éves fiam van, brutál sokat gépezik de minden barátja ilyen. De mellette napi szinten bringázik, segít a házimunkában. Nagyon illedelmes, segítőkész. Szóval nem zavar ha játszik.
2021. júl. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
97%
#2 ez kamaszok kategóriában lett kiírva, nem kisgyerekekhez.
2021. júl. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
27%
És, attól még nem lehet leírni? Ha máglyán lehetne elégetni pontozás helyet, itt már mindenki hulla lenne...
2021. júl. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
89%

Az a baj, hogy 13 felett van az, hogy hiába szabnál határt, de akkor már nehezebb képernyőn kívüli elfoglaltságot találni. Babázás és ilyenek már nincs, barátokkal találkozás azon múlik, hogy a barátok mennyire telóznak, mert pl hiába mondod, hogy talizzon a barátaival, ha a barátai inkább neteznek, technika mentes egésznapos hobbit, amit nem un el otthon minden nap, azt nehéz találni.


Magamon is tapasztalom, 18 évesként a sok gép-telefon-tablet előtti időt, és nem nagyon tudok változtatni. Olvasni tableten szoktam, film sorozat szintén, tánchoz oktató videót nézek, gyakran a rajzolashoz is nézek mostanában útmutatót, minimum az arányok felvázlásakor, az írás is a hobbim, de mióta pályázatokon is veszek részt, azóta rögtön legépeléssel kezdem, majd többször átnézem, igazgatom. Barátokkal lehetetlen annyit lógni, mert mind messze lakik, mivel kolis vagyok, a helyi barátaim meg inkább vannak a képernyő előtt, én meg cseszhetem a változtatni akarást, ha nincs kivel. Nyári munkán kívül szinte mindig része a technika a napomnak, mert vagy kell a hobbiaimhoz, vagy zenét/podcastot/hangoskönyvet hallgatok házimunka közben, ha egyedül csinálom.

Biciklizés és úszás az amikor tényleg nem használok semmit, de az is olyan, hogy egyedül nem szeretek biciklizni, se strandra járni

Tehát kb annyira lehet ezt leredukálni, amennyire meg lehet nélküle lenni. Pl sportolás közben, vagy családi program, vagy valami közös tevékenység.


Legalábbis én magamon ezt tapasztaltam.

2021. júl. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha korlátozni akarod akkor állj készen alternatívával. Őszintén én is sokat kockultam 16 évesen, mégis itt vagyok. Ha nekem anyám ebbe beleszólt volna, akkor nem hiszem, hogy jó kapcsolatunk lett, volna és nem azért mert ennyire függtem ettől, hanem mert elvett egy szórakozási lehetőséget, de nem adott alternatívát. Kirándulni? Hova? Nem mindenki él a hegyekben erdőkbe . Vagy mennél velük? Elfáradsz te is. Minden nap kirándulnátok? Mi van ha nincsenek barátaik akikkel csabarognának, vagx azok épp inkább online játszanak? Menjenek a városba fagyizni egyedül? Strandot fizeted? Elengeded egyedül a kisebbet, vagy az egyik nagy nyakába varrod hogy pesztrálja azt?


Tehát most eszedbe jutott ez a kontrollálás, de nincs mögötte semmi terv.

2021. júl. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!