Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lányos anyukák, akinek már...

Lányos anyukák, akinek már menstruál a lánya: Ti hogy veszitek a tampont, betétet? Ha közös, figyelitek, mennyit használ a lányotok?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem, hogy közösen használjátok együtt ugyanazt a csomagot, külön veszitek meg neki ami neki kell, vagy magának veszi és adtok rá neki pénzt?

Ha esetleg közös és sok fogy, vagy külön veszed neki és gyakran kell, szóvá szoktátok tenni, hogy esetleg ne pazaroljon? Kinél hogy van ez rendezve?



2021. aug. 27. 19:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%
Adok pénzt és vesz magának. Miért nézném mennyit használ úr isten🤦‍♀️ "persze lányom, látom hogy véres a nadrágod, de ne pazarolj, hagyd bent még 1 órát a tampont/hagyd átázni jobban a betétet." ilyen fillérbaszó ne legyél kérlek.
2021. aug. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
98%

Bocs, nem vagyok még szülő, csak felnőtt lánygyerek, remélem, nem baj.

11 évesen jött meg, már előtte vett anyukám pár fajtát, hogy ha eljön az idő, legyen kéznél és kitapasztaljam, melyik jó nekem (vastagabb, vékonyabb, szárnyas, milyen erősségű stb). Utána viszont szinte mindig magamnak vettem vagy ha épp neki elfogyott és kérdezte, hozzon-e nekem is, akkor hozott, de igazából közösen sosem vásároltunk.

Nem volt “övé” meg “enyém” klasszikus értelemben, de azért valamennyire igen, mert ő pl inkább tampont és az utolsó napokra vékonyabb, nem illatos betétet használt, én meg szerettem eleinte az illatosat, az erős vérzésem miatt pedig nagyobb betét kellett nekem (tampont nem használtam sokáig). Nyilván ha elfogyott valami, nyugodtan kivettük a másik csomagból, aztán mensi végén, ha láttam én vagy ő, hogy valami fogytán, akkor valamelyikünk vett.

2021. aug. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
87%
Komolyan felemlegetnéd neki, hogy ne pazaroljon? A tudatos gyerekvállalás része a pénzügyi háttér. Ez valakinek azt jelenti, hogy mondjuk csak másodkézből kap biciklit a gyerek vagy mindig turkáló a ruhákat hord. De sosem azt, hogy nem veszünk neki elég betétet vagy tampont.
2021. aug. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%
Nekem világ életemben bőségesebb volt a vérzésem, mint anyámnak. Szépen is lettünk volna, ha szól, hogy ne pazaroljak, mert neki elég volt napi 2-3, míg nekem 5-7 fogyott egy vérzősebb napon...
2021. aug. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
87%
A ne pazarolj, nem csak pénz kérdése
2021. aug. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
94%

Mint “gyerek” írok, mert nekem fiaim vannak.

Amíg otthon laktam mindig volt otthon minden, 2-3 fajta betét és tampon is, anyukám mindig vett, amikor látta hogy fogyóban van valami. Végülis tusfürdőt es szappant se kellett kérnem, mégis volt otthon.

Olyan meg hogy pazarlás nincs! Ezek egészségügyi dolgok! Ha neki nem komfortos hogy tele van a betét vagy tampon akkor hagy cseréljen akár óránként is, végülis ez még mindig a jobbik véglet.

De amúgy is, kamasz az a szegény lány! Annyi minden miatt szorong még, annyi minden miatt cikiznek az iskolában, gondolj bele ha egyszer akár torna órán vagy csak 1-1 óra után felállva érezné hogy átázott és látni is lehetne… a tinik gonoszak!

2021. aug. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
70%
Nekem két éves a lányom,de ugy fogom csinálni ahogy anyám annak idején.Vett betétet minden honapban,nem nagy ördöngősség.Mivel ő tampont használt így nem volt nehéz nyomon követnie,hogy mennyi betétet használtam.Ott volt a fürdőbe.#1 es.Majd pont egy 12-13 éves vesz magának betétet...🤦
2021. aug. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
75%
Mosható betétet használunk, mindenkinek van saját doboza, amiben tároljuk. Én már a születésükkor is ezeket használtam, nekik felajánlottam minden lehetőséget, maguk döntöttek a környezetkímélő megoldás mellett. 😊
2021. aug. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Eltérő márkát használunk, így amikor boltban járok, hol az egyikből, hol a másikból veszek egy-egy csomagot. A fürdőszobaszekrényben van egy polc, ahol vannak ezek a betétcsomagok, folyamatosan töltögetem, így nem fogy ki. Ha néha valamelyik mégis kifogy, akkor használunk a másikból, nem gond. Én veszem a betétet, mert az én dolgom, hogy biztosítsam. Van néhány doboz tampon is, de egyikünk sem használja, csak nyaraláshoz, úszáshoz, szóval alkalmanként, nem rendszeresen.
2021. aug. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Igaz még nem vagyok anyuka,de általában nem mindig egy fajtat hasznalunk anyával.A betétek a fürdőszobában vannak tárolódobozban,mindig volt otthon egy csomag tartalékban.Ha fogyóban van a dobozban akkor teszünk bele.
2021. aug. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!