Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16 éves fiú vagyok. Meddig...

16 éves fiú vagyok. Meddig tart ez a tinédzserkori hormonváltozás, és a fejlődés? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szóval pszichológus mondta nekem, hogy most van a legjobban az a korszakom, amikor fejlődök, dolgoznak a hormonok, most nőttem a legjobban, viszont ez mellé társul ez a kamaszkori lustaság, dolgok elhanyagolása, depresszió, leszarom érzés, stb. Meddig tart ez a korszak? Nem nagyon szeretek így élni. :/ Pár éve nagyon boldog voltam, nem voltak délutánra már ilyen elhanyagolásos gondolataim
2021. aug. 31. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Nő vagyok, szerintem 17-18 éves korom között maradt abba, de sokat tehetsz azért, hogy ne éld meg ilyen rosszul a mindennapokat, egészséges táplálkozás és a mozgás nagyon jót tud tenni, lehetőleg naponta sport, nekem ez segített.
2021. aug. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%
Ez mind hülyeség, hogy tinédzserkori hormonváltozás meg ezek. Ez csak kifogás. Rajtad múlik, hogy milyen gondolataid vannak és milyen céljaid vannak az életben, akár 1 nap is, hogy mit akarsz megcsinálni. Semmi köze nincs a hormonokhoz, ezt max mások magyarázzák be maguknak, hogy most éppen attól olyanok amilyenek. Ez nem így van. Tudatosan kell gondolkozni és azáltal tudatosan is élsz és cselekszel.
2021. aug. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akár 24 éves korodig , de akkor már nem fogod ilyen intenzíven érezni .
2021. aug. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%

#2-esnek igaza van.

ez nem lustaság, csak kialakulnak azok a dolgok, amik érdekelnek és szívesen csinálod.

pl sok haverom, meg én is eljárunk sportolni, foci, edzés, stb. mellette esténként összejárunk, buli, hülyülés. De most nyári időszakban reggel nekem se sok kedvem volt délnél előbb felkelnem, ha nem volt muszáj, meg délután sincs kedvem tanulni, meg sok dolgot elhalasztok későbbre, de nem érzem magam lustának. egyszerűen azt csinálom, amit szeretek és boldoggá tesz. ha nem érdekel vmi, akkor csak halogatod, vagy magadra erőlteted, nem szívesen csinálod, persze, h nem érzed magad boldognak. csináldd azt , amit szeretsz.

2021. szept. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ez nem lustaság, így fejlődsz


[link]

2021. szept. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!