Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért mondják egyes szülők...

Miért mondják egyes szülők degradálóan a gyereknek, hogy “neked csak tanulni kell”?

Figyelt kérdés
Én már évek óta dolgozó felnőtt vagyok, és szerintem a suli sokkal nagyobb szívás, mint a munka. Hazaérsz az egész napos órákról és még tanulni is kell. Ráadásul egy gyerek gyakran küzd önbizalomhiánnyal, megfelelési kényszerrel, vagy érik iskolai bántalmazások. A stresszt sem tudják még úgy kezelni, mint egy felnőtt. Egy felnőttnek munka után persze ott vannak a háztartás dolgai is, de nekem személy szerint a takarítás élvezet, stresszoldó, nem teher :D Mit éreznek azok a szülők, akik ezt mondják a gyereknek? Mit akarnak ezzel sugallni vagy elérni? Nekem is mondták anno jópárszor, de már akkor sem értettem, hogy az én problémáim miért lennének jelentéktelenebbek. Persze felnőtt fejjel nem tűnik problémának, hogy Petike meghúzta a hajamat, vagy hogy rosszul mondtam a szorzótáblát, de egy gyerek még máshogy éli meg a dolgokat és nekik ezek igenis nagy problémák…

2021. szept. 10. 07:28
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
60%

Mert nem neki kell gondolkodnia, hogy legyen kaja a hűtőben, legyen lakhatás, legyen miből élni.

A felnőttnek ott van, hogy dolgozzon, ne rúgják ki, közben mindene meglegyen a gyereknek. Nem csak a saját sorsáért felelős, hanem a gyerekeiért is.


Szerintem ezért. Takarítani a gyereket is be lehet fogni, nem az a legrosszabb a felnőtt létben.😊

2021. szept. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
#1 de ebben mi a megterhelő? Keresel x összeget és beosztod, hogy mire mennyit lehet költeni. Ha kevés a fizud, akkor meg kitanulsz valami mást, vagy kimész külföldre. Egy gyereknek meg fogalma sincs ilyen dolgokról és nem hiszem, hogy ha azt sugallod neki, hogy “te még csak egy kis senki vagy és a te problémáid jelentéktelenek”, az bármi jóra vezetne, vagy tényleg ezzel mit akarnak elérni a gyereknél?
2021. szept. 10. 07:41
 3/32 anonim ***** válasza:
61%
Te tényleg dolgozó felnőtt vagy ennyi esszel és iylen gondolkodással?
2021. szept. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
62%

Van egy gyanúm, hogy te nem vagy felnőtt, hanem egy középiskolás, akinek a tyúkszemére lépett anyu egy ilyen beszólással.


Abban egyetértek, hogy ez egy övön aluli beszólás a gyerek irányában, hiszen az ő szempontjából a tanulás épp elég. De aki valaha dolgozott, tartott fenn egzisztenciát, sőt családot, abban szerintem fel sem merül hogy könnyebb lenne a napi betevőt megteremteni mint az iskolai gondtalanság...

2021. szept. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
55%
Majd ha felnőtt leszel megérted.
2021. szept. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
74%

Most akármit írnak az előttem levők én full egyetértek a kérdezővel

Igen, egy fiatalnak az iskola az egyetlen kiindulási pont, z nemérti, hogy milyen mikor anyu napról napra számolgatja a pénzt, hogy elég legyen hóvégéig

És ezt neki nem is nagyon kell érzékelnie. Így fogalma nincs arról, hogy miért szólja le apuanyu az ő problémáit. Nem érti, hogy miért mondják, hogy neked csak a tanulással kell foglalkozni.

Az ő problémai az ő világában hatalmasak. És igenis a szülőnek kötelessége kicsit "lealacsonyodni" hozzá és átérezni, megérteni a számára pitiáner problémákat, hogy mondjuk a gyerekét, akit ő vállalt ne rugdalja még kicsit oldalba a bajban


Anyaként és dolgozó felnőttként nekem ez a véleményem

2021. szept. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
44%
Nyilván ha felnőtt is vagy, nem vagy önálló és nincs családod. Akkor nem beszélnél hülyeséget
2021. szept. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
86%
Pedig amit első írt, a felelősség miatt. De szerintem sem empatikus ilyesmit mondani a gyerekednek, sokkal értelmesebb lenne ezt így kifejteni, hogy "nekem már ez meg az hiányzik a gyerekkoromból...", ami valószínűleg nem a tanulás :) bár képzeld, van akinek az is, mert felnőttként már ebben sem ugrálhat az ember, sokaknak nincs rá lehetősége, talán pont azért, mert nem tanultak, amikor még volt.
2021. szept. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
63%
Kétlem, hogy évek óta dolgozó felnőtt vagy... Ha mégis: alap takarítás, mosás, vásárlás, főzés. Ha emellé még ott vannak a gyerekek akkor minden munkából sokkal több lesz.
2021. szept. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
80%

6!


Anyaként és dolgozó felnőttként neked a felelősség egyedül a pénz kérdést jelenti?


Nekem ennel jóval több azért. Amíg kiskorú, az én feladatom mindent megoldani, engem terhel minden, ami vele kapcsolatos. Az én felelossegem minden.

2021. szept. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!